اشتراک گذاری

چرا باید انگلیسی فکر کنم ؟

4.9/5 - (35 امتیاز)

حتما تا حالا بارها و بارها این جمله رو شنیدی که “باید انگلیسی فکر کنی”. حتما بارها بعد از شنیدن این جمله این سوال برات ایجاد شده که یعنی چی که فارسی فکر کنم؟ و اینکه اصلا چرا باید فارسی فکر کنم؟ خب اگه تا الان به جواب نرسیدی تو این مقاله برات میگم که چرا باید انگلیسی فکر کنی؟ بعد از خوندن این مقاله حتما شروع میکنی به انگلیسی فکر کردن.

موارد مهمی رو از روی تجربه میخوام برات لیست کنم و در موردشون صحبت کنم تا بهتر متوجه بشی و این موضوع برات روشن بشه که چرا باید انگلیسی فکر کنم؟ بریم سراغ مورد اول:

1- میتونی روان صحبت کنی

مطمئنم یکی از بزرگترین اهدافت تو یادگیری زبان انگلیسی اینه که بتونی هر چه بهتر روان صحبت کنی. خب اولین راه حل انگلیسی فکر کردنه. میتونی روان صحبت کنی وقتی که شروع میکنی به انگلیسی فکر کردن. چون تو این حالت دیگه لازم نیست که ابتدا به جمله فارسی تو ذهنت فکر کنی و بعد شروع به انتخاب کلمات و گرامر مناسب کنی تا بتونی در نهایت اون جمله رو به انگلیسی بگی. این مراحل باعث ایجاد مکثهای پیاپی میشه زمانی که میخوای انگلیسی صحبت کنی. پس اولین مزیت و سود بزرگ انگلیسی فکر کردن اینه که میتونی روان صحبت کنی. بریم سراغ دومین مورد:

2- میتونی طبیعی صحبت کنی

تا حالا به این موضوع دقت کردی که با اینکه زمان زیادی صرف یادگیری زبان کردی ولی هنوز هم که هنوزه صحبت کردنت با نوع صحبت کردن یه انگلیسی زبان فرق میکنه؟! علتش اینه که تو انگلیسی رو انگلیسی صحبت نمیکنی و فقط کلمات رو کنار هم میگذاری و سعی میکنی یه جمله درست کنی تا پیامت رو منتقل کنی. ولی نه به روشی که یه انگلیسی زبان انتقال پیام رو انجام میده. انگلیسی فکر کردن بهت کمک میکنه تا طبیعی صحبت کنی. میتونی طبیعی صحبت کنی زمانی که فقط و فقط انگلیسی تو ذهنته بدون دخالت فارسی. این مورد فوق العاده مهمه چرا که اونوقته که روشهای طبیعی صحبت کردن رو یاد میگیری.

3- از انگلیسی صحبت کردن لذت میبری

معمولا تو اولین جلسه کلاسها و دوره هامون تو آیلتس تیم که بصورت رایگان برگزار میشه از بچه ها میپرسم که تا حال شده از انگلیسی صحبت کردنت لذت ببری؟ معمولا جوابی که میگیرم منفیه! چرا؟ چون بیشتر بچه ها و حتی خود تو زمانی که انگلیسی صحبت میکنی اون رو به عنوان یه وظیفه انجام میدی. تو این حالت مشخصا از صحبت کردنت لذت نمیبری. انگلیسی فکر کردن بهت کمک میکنه تا از انگلیسی صحبت کردنت لذت ببری. زمانی که از انگلیسی صحبت کردنت لذت میبری اونوقته که میتونی خیلی سریع تر و بیشتر پیشرفت کنی.

4- فیلم ها رو بهتر متوجه میشی

یه خاطره ای از یکی از کلاسهام میخوام بگم برات. یادمه آخرین جلسه یکی از کلاس های آمادگی آیلتس بود تقریبا 6 سال پیش. چند دقیقه آخر کلاس رو تصمیم گرفتم تا با بچه ها فیلم تماشا کنیم. چند دقیقه ای از پخش فیلم نگذشته بود که متوجه شدم یکی از بچه ها داره گریه میکنه!! زمانی که علت رو پرسیدم؟ بهم جواب داد که بعد از صرف تقریبا 10 سال زمان برای یادگیری زبان انگلیسی هنوز نمیتونه فیلم رو بطور کامل متوجه بشه!! میدونی علتش چیه؟ چون انگلیسی رو با کمک زبان مادریت یاد گرفتی و در نتیجه نمیتونی متوجه بشی جملاتی رو که یه انگلیسی زبان استفاده میکنه. چون تو یه مترجمی نه یه زبان آموز که تو راه درست یادگیری قرار داره. یکی از مزیت های بزرگ انگلیسی فکر کردن اینه که میتونی فیلم های انگلیسی رو خیلی بهتر و کامل تر متوجه بشی و لذت بیشتری ببری.

این 4 مورد تنها گوشه ای از مزیت ها و فواید انگلیسی فکر کردنه. پس از همین الان شروع کن! و بدون که آیلتس تیم همیشه پشتیبان توئه برای اینکه انگلیسی رو از راه درستش یاد بگیری. مطمئنم که موفق میشی چون اگه دنبال موفقیت نبودی الان این مقاله رو نمیخوندی.

پشتیبان همیشگی تو ، آیلتس تیم

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *