اشتراک گذاری

محیط و موقعیت یادگیری زبان انگلیسی

5/5 - (1 امتیاز)

تا بحال به این فکر کرده اید که محیط و موقعیت یادگیری زبان انگلیسی، چه تاثیری بر روند یادگیری دارد؟ این مسئله به اثبات رسیده است که یادگیری هر چیزی، مستلزم فراهم کردن شرایطی است که یکی از آنها محیط است. درواقع آنچه فرایند یادگیری را تسهیل کرده و کیفیت و ماندگاری آن را افزایش می دهد، محیط و موقعیتی است که یادگیری در آن اتفاق می افتد. حتما برایتان پیش آمده است که مثلا وقتی در کتابخانه درس خوانده اید، نتیجه بهتری در مقایسه با زمانی گرفته اید که همان مطلب را در شلوغی منزل مطالعه کرده اید. آیلتس تیم امروز تاثیر محیط و موقعیت یادگیری زبان انگلیسی را بر روند آموزش این زبان بررسی می کند.

محیط و موقعیت یادگیری زبان انگلیسی چه تاثیری بر روند یادگیری دارد؟

قبلا در مورد یادگیری زبان انگلیسی، روشها و عوامل موثر بر آن صحبت کرده ایم. موقعیت و محیطی که در آن زبان می خوانید و تمرین ها را انجام می دهید، فارغ از روش انتخابی، می تواند شما را از هدفتان دور کرده و یا به آن نزدیک ترتان کند. محیط یادگیری زبان در گذشته، محدود به کلاس های درسی بود. کلاس هایی که حتی در استانداردترین آموزشگاه ها هم گاهی آنقدر شلوغ بودند که عملا یادگیری را بسیار کند می کردند. از طرفی منابع هم متناسب با محیط و شرایط افراد نبودند و مجموعه این عوامل باعث میشد که یادگیری انگلیسی به امری دشوار تبدیل شود. مدتها طول کشید تا کارشناسان حوزه آموزش، متفق القول شوند که محیط و موقعیت یادگیری زبان انگلیسی می تواند تاثیری اعجاب انگیز بر روند یادگیری داشته باشد. بنابراین کم کم، کلاس ها خلوت تر شدند، المان ها و ابزار کمک آموزشی از قبیل تصاویر و … افزایش پیدا کردند و از این مهم تر، امکان آموزش زبان در محیط های متنوع نیز فراهم شد. به مرور زمان دیدیم که سی دی ها و فیلم های آموزشی جای کلاس های درسی را گرفتند و امروزه با خرید دوره های اینترنتی یا شرکت در کلاس های آنلاین، می توان به راحتی در منزل، زبان یاد گرفت.

محیط های یادگیری آنلاین و مجازی

برای بررسی بیشتر تاثیرات مثبت و منفی محیط و موقعیت یادگیری زبان انگلیسی، می توان از نتایج یادگیری زبان در محیط های آنلاین و مجازی کمک گرفت. این نوع آموزش زبان، انقلابی در این حوزه به شمار می رود. حالا دیگر افراد می توانند محیط، زمان و حتی مدرس شان را خودشان انتخاب کنند. شما می توانید با یک گوشی که به اینترنت وصل است، در خانه، بیرون از خانه و هرجایی که دوست دارید، زبان یاد بگیرید. زمان کاملا دست خودتان است. اگر جزو افرادی هستید که در شب یادگیری بهتری دارند، می توانید ساعت های پایانی شب را به یادگیری زبان اختصاص دهید؛ بدون این که وقت کسی را بگیرید یا برای دیگر افراد مزاحمت ایجاد کنید. باید گفت که از وقتی چنین روشهایی در حوزه آموزش زبان انگلیسی رواج پیدا کردند، افراد بیشتری توانستند با ترس خود در مورد یادگیری زبان مقابله کرده و در این زمینه موفق عمل کنند. قطعا یکی از مهم ترین دلایل این مسئله، فراهم شدن شرایط و محیط مناسب برای یادگیری زبان بوده است.

عوامل حواس پرتی در محیط و موقعیت یادگیری زبان

محیط و موقعیت یادگیری زبان باید به گونه ای باشد که نهایت تمرکز را برای افراد به همراه داشته باشد. یکی از عوامل حواس پرتی در محیط های یادگیری که باید از آن جلوگیری کرد، توجه به تلفن همراه است. به جز زمانی که گوشی به یادگیری کمک می کند، بهتر است آن را سایلنت کرده و از دسترس دور کنید. حضور افرادی که تاثیر مثبت در روند یادگیری ندارند، سر و صدای محیط و دغدغه های فکری، همگی کیفیت یادگیری را کاهش می دهند. برای استفاده بهینه از محیط و شرایط یادگیری زبان، بهتر است محیط تا حد امکان ساکت باشد. اگر به تنهایی زبان یاد می گیرید، محیطی را انتخاب کنید که تردد در آن زیاد نباشد. در صورت ثبت نام در کلاس، سراغ آموزشگاه هایی بروید که استاندارد هستند و به شکل حرفه ای در زمینه آموزش زبان فعالیت می کنند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *