اشتراک گذاری

یادگیری زبان انگلیسی از طریق شبکه های اجتماعی

Rate this post

شبکه های اجتماعی دیگر جزئی از زندگی روزمره افراد شده اند و کمتر کسی را می توان پیدا کرد که به نوعی از این شبکه ها استفاده نکند. در کنار تمام آسیب ها و نکات منفی سوشال مدیا، این بخش در یادگیری و آموزش بسیار مفید و موثر عمل کرده است. افراد زیادی تنها با کمک شبکه های اجتماعی، حرفه ها و مهارت های مختلف را یاد می گیرند و در حوزه های مختلف اطلاعات کسب می کنند. شاید برایتان جالب باشید بدانید که یادگیری زبان انگلیسی از طریق شبکه های اجتماعی هم چند سالی است که رایج شده است. اصولا ما زبان یاد می گیریم تا بتوانیم ارتباط بهتری با جهان داشته باشیم. بنابراین چندان عجیب نیست که شبکه های اجتماعی تا این اندازه در آموزش زبان موفق عمل کنند. به ویژه در بخش مکالمه، یادگیری زبان انگلیسی از طریق شبکه های اجتماعی می تواند بسیار مفید، موثر و سریع باشد. در ادامه چند شبکه اجتماعی قوی و موفق را به شما معرفی می کنیم که با کمک آنها می توانید زبان یاد بگیرید.

بهترین شبکه های اجتماعی برای یادگیری زبان انگلیسی

آیتاکی

یکی از بهترین شبکه های اجتماعی که می توانید از آن برای یادگیری گام به گام زبان کمک بگیرید، آیتاکی است. البته در این برنامه می توانید با زبان آموزان دیگر هم مکالمه داشته باشید. کافی است نمونه‌ های رایتینگ خود را برای نیتیوها بفرستید تا آن را تصحیح کنند. حتی امکانی فراهم شده است تا سوال‌ ها و اشکال‌ های خود را بپرسید و یا در بخش گفتگو با دوستان خود حرف بزنید. آیتاکی را می توانید در اندروید و آی اوس، با ورژن های متفاوت، نصب کرده و از آن استفاده نمایید

اسپیکی

اگر می خواهید ضمن یادگیری زبان انگلیسی از طریق شبکه های اجتماعی، با جهانیان در ارتباط باشید، اسپیکی را به شما پیشنهاد می دهیم. اسپیکی یک اپلیکیشن کاربردی و مفید است که می توانید با اکانت گوگل یا فیسبوک خود وارد آن شده و دوستان جدید پیدا کنید. این برنامه 180 کشور و 110 زبان را پشتیبانی می‌کند. با استفاده از پلتفرم آنلاین و وب سایت اسپیکی هم می ‌توانید مکالمه‌ های صوتی و تصویری داشته ‌باشید؛ البته نسخه های iOS و اندروید، تنها مکالمات متنی را پشتیبانی می کنند.

های نیتیو

سیستم برنامه های نیتیو بر پایه پرسش و پاسخ است. یعنی برای یادگیری زبان انگلیسی از طریق شبکه های اجتماعی های نیتیو باید یک سوال متنی یا صوتی بپرسید تا نیتیوها به صورت متنی یا صوتی، پاسخ شما را بدهند. سوال‌هایی که در فضای این برنامه پرسیده می‌شوند، بیشتر در حیطه فرهنگ هستند. البته شما هم می توانید به سوالاتی که دیگران درباره فرهنگتان می پرسند پاسخ دهید.

لنگویینگ

برنامه اجتماعی دیگری که می توانید از آن برای یادگیری انگلیسی کمک بگیرید، لنگویینگ است. این برنامه در حال حاضر تنها برای اندروید ارائه شده است و کاربران آی او اس نمی توانند از آن استفاده کنند. در این برنامه می ‌توانید دوستان خود را بر اساس زبان، سطح مهارت و سن جستجو کنید. پروسه برقراری ارتباط در این برنامه بسیار راحت است و تنها در یک اپلیکیشن، می توانید هر چهار مهارت اصلی ریدینگ، رایتینگ، لیسنینگ و اسپیکنیگ را تقویت کنید. لنگویینگ از زبان‌های انگلیسی، فرانسوی، آلمانی، اسپانیایی، ایتالیایی، پرتغالی، روسی، اوکراینی، چینی، ژاپنی و کره ‌ای پشتیبانی می‌کند.

معرفی اپلیکیشن برای یادگیری زبان انگلیسی

لینگوییلا

در ادامه معرفی برنامه هایی برای یادگیری زبان انگلیسی از طریق شبکه های اجتماعی، به لینگوییلا می رسیم. لینگوییلا فعلا فقط برای یادگیری انگلیسی و اسپانیایی برنامه دارد و زبان های دیگر را پشتیبانی نمی کند. در این شبکه می‌توانید به پرسش‌های دیگران پاسخ دهید تا دیگران هم به پرسش‌های شما پاسخ دهند.

یونی لنگ

یونی لنگ یک فروم یادگیری زبان با زیرمجموعه های مختلف است که هریک از بخش های آن، برای یک زبان طراحی شده اند. کاری که باید انجام دهید این است که ضمن دارد شدن به فروم اصلی برنامه، موضوع مورد علاقه تان را انتخاب نمایید. حالا می توانید نظر دیگران را بخوانید و نظر خود را هم ثبت نمایید. فروم‌های مختلف شامل انگلیسی، اسپانیایی، فرانسوی، آلمانی، چینی و ژاپنی هستند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *