اشتراک گذاری

چرا باید یادگیری زبان انگلیسی بالای لیست اهداف امسالم باشه؟

5/5 - (5 امتیاز)

یادمه سالها پیش زمانی که بالاخره تصمیم گرفتم که یادگیری زبان انگلیسی رو شروع کنم اصلا به این سوال که چرا باید یادگیری زبان انگلیسی بالای لیست اهدافم باشه فکر نکرده بودم. یعنی راحت تر بگم اون زمان تنها چیزی که میدونستم این بود که باید شروع کنم و اینکه چرا یادگیری زبان اهمیت فوق العاده ای تو زندگی امروز داره رو بطور دقیق و کامل نمیدونستم و بیشتر بهش علاقه داشتم. ولی امروز میخوام برای تو دوست خوبم دلایل اینکه چرا باید یادگیری زبان انگلیسی بالای لیست اهدافم امسالم باشه رو با جزئیات و توضیحات کامل بگم.

1- دایره ارتباطاتی قوی تری خواهی داشت

لازم نیست این حقیقت رو بازگو کنم که چون بیشتر از 400 میلیون از جمعیت جهان به زبان انگلیسی تسلط کامل دارن، در نتیجه بعد از اینکه این عدد با اضافه شدن تو به 400 میلیون و یک نفر تغییر یافت تو این توانایی رو خواهی داشت که دایره ارتباطاتی قوی تری برای خودت درست کنی. دایره ارتباطاتی قوی تر یعنی امکان ارتباط با هر کسی که میتونه انگلیسی صحبت کنه رو داری. این یعنی دسترسی به تجربیات آدم های مختلف تو کشورهای مختلف. یادت باشه که همه آدم های موفق ارتباطات قوی داخلی و بین المللی زیادی دارن. این نکته مهمیه.

2-موقعیت ها و فرصت های شغلی جدیدی خواهی داشت

یادمه تعداد زیادی از بچه هایی که من افتخار کمک کردن بهشون تو رسیدن به هدف بزرگشون تو زبان رو داشتم، زبان انگلیسی تبدیل به منبع درآمد دومشون شده. این یعنی یه فرصت جدید برای درآمد زایی. البته بین خودمون باشه که همین الان دو تا از همین بچه ها تو گروه آموزشی آیلتس تیم مشغول هستن و بهم کمک میکنن. فقط از طریق خود زبان انگلیسی میتونی موقعیت ها و فرصت های شغلی جدیدی داشته باشی.

3- یه مهارت کاربردی ممتاز رو تو لیست تواناییهات خواهی داشت

اگر همین امروز تصمیم جدی بگیری و یادگیری زبان رو شروع کنی بعد از مدت 6 ماه میتونی با افتخار یه مهارت کاربردی ممتاز رو تو لیست تواناییهات داشته باشی. مهارت کاربردی که میتونه بهت توانایی های جانبی فوق العاده ای رو اضافه کنه. ولی یادت باشه که در ابتدا باید یادگیری زبان انگلیسی رو بالای لیست اهدافت داشته باشی.

4- صاحبان صنایع و کسب و کار برات فرش قرمز پهن میکنند

اگر تجربه کار و فعالیت تو اجتماع رو داشتی، کاملا این حقیقت رو درک کردی که صاحبان صنایع و کسب و کار فرش قرمز موقیتهای شغلی عالی رتبه شون رو برای افرادی پهن میکنن که روی زبان انگلیسی تسلط داشته باشن. چرا؟ چون این یه امتیاز بزرگه که باعث پیشرفت سازمان و شرکتشون میشه. پس حتما حواست باشه یکی از راه های سریع پیشرفت شغلی یادگیری زبان انگلیسیه.

5- مدارس و دانشگاه های معتبر جهان درشون به روت باز خواهد بود

اولین و مهم ترین پیش نیاز برای ادامه تحصیل تو مدارس و دانشگاه های معتبر بین المللی جهان داشتن تسلط به زبان انگلیسی و بعضا داشتن مدرک بین المللی زبان مثل آیلتس هست. اگه رویای تحصیل تو مدارس و دانشگاه های معتبر جهان رو در سر داری باید بهت هشدار بدم که همین الان داری زمان رو از دست میدی و بهتره که برای شروع یادگیری زبان برنامه ریزی کنی.

6- با فرهنگ کشورهای دیگه آشنا خواهی شد

این رو من درک کردم که حتی زمانی که به کی از شهرهای کشورمون سفر میکنم با گوشه هایی از فرهگ اون شهر آشنا میشم و زمانی که قصد داشته باشم اطلاعات بیشتری در مورد اون شهر و فرهنگش بدست بیارم باید با محلی های اونجا صحبت کنم. خیلی تجربه عالی و حس شیرینیه زمانی که با فرهنگ شهر و یا کشور دیگه آشنا میشی. یه حس برتری خاصی نسبت به بقیه آدمها داری. تسلط به زبان انگلیسی این فرصت رو برات مهیا میکنه.

7- یادگیری زبان انگلیسی آسونه

حتما تا حالا خیلی از اطرافیانت شنیدی که یادگیری زبان انگلیسی آسونه. من اینجا میخوام بگ که این حرف درسته. درسته که یادگیری زبان انگلیسی آسونه. میدونی چرا؟ چون تو همین الان آشنایی نسبی با حروف الفبای اون داری. روزانه خواسته یا ناخئاسته به بعضی جملات و کلمات انگلیسی برخورد میکنی و همه این موارد بهت کمک میکنه که یادگیری زبان انگلیسی برات آسون باشه.

8- میتونی تو همایش ها و سمینارهای بین المللی شرکت کنی

مسلط بودن به زبان انگلیسی این امکان و این فرصت رو برات مهیا میکنه تا بتونی تو همایش ها و سمینارهای بین المللی شرکت کنی و بتونی رو زمینه ای که فعالیت داری پیشرفت داشته باشی. میدونی که این میتونه برات رزومه خوب و قوی باشه چرا که کسی که تو همایش ها و سمینارهای بین المللی شرکت میکنه یعنی علاقه زیادی به کسب اطلاعات و پیشرفت داره.

9- به مقالات و تحقیقات و مطالب آموزشی به روز و بی شماری دسترسی خواهی داشت

همونطور که میدونی یکی از لقب های زبان انگلیسی “زبان علمه”. این لقب رو برای این به زبان انگلیس دادن چون به روزترین و جدیدترین مقالات، تحقیقات و مطالب آموزشی ابتدا به زبان انگلیسی نوشته میشن. در نتیجه زمانی که تو به زبان انگلیسی تسلط پیدا کنی، میتونی با یه جستجوی کوچیک تو اینترنت به این مقالات، تحقیقات و مطالب آموزشی دسترسی داشته باشی. پادکست ها که یکی از معمول ترین و محبوب ترین ابزار رسانه ای امروزه به شمار میان یکی از مصادیق این مطالب آموزشیه که حتی زمان رانندگی هم میتونی بهشون گوش کنی و پیشرفت و آموزش روز به روز خودت رو تضمین کنی. هنوز هم میخوای بگی که قانع نشدی؟ خب باز هم با من همراه باش.

10- خلاق هستی ، خلاق تر میشی!

میدونستی که تحقیقات زیادی که دانشکده های زبان شناسی بر روی دو زبانه ها انجام دادن این حقیقت رو نشون داده که چون نیمکره راست مغز این افراد فعالیت بیشتری بواسطه یادگیری زبان داره، خلاقیت بیشتری رو هم همین افراد در مقایسه با افرادی که تنها یک زبان رو میدونن دارن. یه جایی بهت گفتم که یکی از ویژگیهای بارز آدمهای موفق خلاق بودنشونه که اونها رو از بقیه افراد و آدم های معمولی متمایز میکنه. همین الان تصمیت رو بگیر که قصد داری معمولی باشی یا موفق؟!

11- انگلیسی زبان رسانه است

بیشترین فیلمها، موسیقی ها، پادکست ها، روزنامه ها، برنامه های رادیوی و تلویزیونی و مجلات به زبان انگلیسی تولید میشن. دوست داری به همه این منابع رسانه ای داغ و تازه دسترسی داشته باشی؟ راهش تسلط به زبان انگلیسیه. چون انگلیسی زبان رسانه است.
الان در انتهای این مقاله آرزوم اینه که جای تو بودم. حتما میپرسی چرا؟ چون اگه من سالهای پیش به همچنین مقاله ای دسترسی داشتم، یادگیری زبان رو زودتر شروع میکردم و اون رو بالاترین مورد توی لیست اهدافم مینوشتم و الان فوق العاده موفق تر از اینی که هستم بودم.

تصمیمت رو بگیر دوست من
همین الان
پشتیبان همیشگی تو ، آیلتس تیم 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *