اشتراک گذاری

آزمون تولیمو

4.6/5 - (10 امتیاز)

اگر به دنبال کسب اطلاعاتی در مورد آزمون تولیمو و جزئیات آن هستید، آیلتس تیم در این مقاله تمام اطلاعات مورد نیاز را به شما ارائه می دهد. تولیمو یکی از آزمون‌های استاندارد تعیین سطح دانش زبان انگلیسی است سازمان سنجش آن را طراحی و برگزار می کند. افراد زیادی که قصد ادامه تحصیل در مقطع دکتری دارند، در این آزمون شرکت کرده و به دنبال قبولی در آن هستند. برای شرکت در این آزمون، شرط حداقل و حداکثر سن وجود ندارد. درواقع هر شخصی که مدرک تحصیلی دیپلم داشته باشد می تواند در آزمون تولیمو شرکت کند. برای آشنایی هرچه بیشتر با آزمون تولیمو و شرایط شرکت کردن در آن، ادامه مطلب را دنبال کنید.

آزمون تولیمو چیست؟

در ابتدا باید بدانید که نام آزمون TOLIMO مخفف عبارت Test Of Language by the Iranian Measurement Organizations است. افرادی که قصد شرکت در آزمون دکتری دارند، باید نمره خوبی در آزمون تولیمو کسب کنند تا شانس بیشتری برای قبولی در دکترا داشته باشند. همچنین اگر بخواهید از بورسیه اعزام به خارج از کشور استفاده کنید هم حتما باید در این آزمون نمره قبولی کسب نمایید. تولیمو یک آزمون جامع است شامل دو گروه سوال تستی و تشریحی. شرکت کنندگان باید به یک سوال تشریحی طی مدت 30 دقیقه پاسخ دهند. این بخش تا حدی شبیه به بخش نوشتاری آزمون های آیلتس و GRE است و مهارتهای نوشتاری را می سنجد. یک دفترچه سوال تستی هم به شرکت کنندگان داده می شود که از 140 سوال سه بخشی تشکیل شده است. بخش ساختار و نوشتار زبانی شامل 40 سوال، بخش درک مطلب شامل 50 سوال و بخش درک مطلب شفاهی یا شنیداری شامل 50 سوال، سوالات تستی آزمون تولیمو را تشکیل می دهند.

تولیمو

نمره آزمون تولیمو

نحوه محاسبه نمره آزمون تولیمو شاید کمی پیچیده به نظر برسد. در این آزمون، یک محدوده نمره از ۳۱۰ تا ۶۷۷ تعریف شده است. برای محاسبه این نمره، نمره هر بخش را حساب کرده و 10 برابر میانگین آنها را به عنوان نمره اصلی در نظر می گیرند. نمره بالا 600 به معنی کسب یک نتیجه عالی است. بازه بین ۵۲۰ تا ۵۹۹ یعنی خوب و نمره بین ۴۸۰ تا ۵۱۹ هم حد متوسط نتیجه گیری را نشان می دهد. بدیهی است که نمره زیر 479، در رده بندی ضعیف جای می گیرد. گفتنی است نمره بخش تشریحی خم بین 1 تا 6 است و در کارنامه، کنار نمره کل نوشته می شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *