اشتراک گذاری

اهمیت زبان انگلیسی در سفر

4.8/5 - (11 امتیاز)

زبان انگلیسی در بسیاری از کشورها به عنوان زبان دوم تعیین شده و تقریبا در بیشتر نقاط دنیا به رسمیت شناخته می شود. در واقع انگلیسی یک زبان بین المللی است که برای ارتباط برقرار کردن با مردم اقصی نقاط جهان کاربرد دارد. اگر شما انگلیسی بلد باشید، کمتر احتمال دارد که در سفر به کشورهای مختلف با مشکل مواجه شوید. اهمیت زبان انگلیسی در سفر هم دقیقا همینجا مشخص می شود. این خیلی خوب است که ما زبان کشورهای مختلف را بلد باشیم؛ اما چنین چیزی عملا غیر ممکن و یا بسیار دشوار و زمان بر است. زبان انگلیسی جایگزین مناسبی است تا بدون یادگیری زبان کشورهای مختلف، بتوانیم با مردم آنها ارتباط برقرار کرده و معاشرت کنیم. اما فقط این نیست؛ اهمیت زبان انگلیسی در سفر بسیار فراتر از این موارد است. برای این که بدانید چرا هنگام سفر به کشورهای دیگر تا این اندازه روی زبان انگلیسی و لزوم یادگیری آن تاکید می شود، ادامه مطلب را دنبال کنید.

چرا باید در سفر انگلیسی بلد باشیم؟

یکی از دستاوردهای سفر، آشنایی با فرهنگ های مختلف است. لازمه آشنایی با فرهنگ یک منطقه، مکالمه و برقراری ارتباط با مردم آن ناحیه است. ما برای صحبت کردن با مردمی غیر از مردم شهر یا کشور خودمان، نیاز به یک زبان مشترک داریم. زبان هایی مثل چینی، هندی، ایتالیایی، فرانسوی و … چندان ساده نیستند و یادگیری آنها زمان بر است. زبان انگلیسی زبان مشترک بیشتر کشورهای جهان است و با آن می توان با اهالی بسیاری از مناطق دنیا ارتباط برقرار کرد. بنابراین انگلیسی در سفر بسیار مهم است و با استفاده از آن می توانید فرهنگ و آداب و رسوم کشور مقصد را بشناسید. از این مهمتر، اگر مکالمه انگلیسی بلد نباشید، برای تامین نیازهای روزمره از قبیل پیدا کردن آدرس، تاکسی گرفتن، خرید کردن و … دچار مشکل می شوید.

چرا باید در سفر انگلیسی یاد بگیریم

یادگیری زبان انگلیسی پیش از سفر

همانطور که دیدید، اهمیت زبان انگلیسی در سفر بسیار بیشتر از حد تصور است. شما می توانید از دیکشنری های مخصوص سفر استفاده کرده و یا به یادگیری کلمات و عبارت پر کاربرد در سفر اکتفا کنید. این نوع راهنماها اصطلاحات مورد نیاز را در فرودگاه، هتل، هنگام خرید و … به شما آموزش می دهند و یک دیکشنری کوچک و در دسترس هستند. اما همیشه اتفاقات غیر منتظره ای هم وجود دارند که قابل پیش بینی نیستند و باید برای آنها آماده باشید. اگر زمان کافی دارید، بهتر است پیش از سفر زبان انگلیسی را تا حدی یاد بگیرید که نیازی به دیکشنری نداشته باشید. نکات زیر به شما کمک می کنند که زبان انگلیسی را قبل از سفر راحت تر و سریع تر یاد بگیرید.

طوفان انگلیسی ایجاد کنید!

سعی کنید تا جایی که می توانید، خودتان را در معرض زبان انگلیسی قرار دهید. ویدئوهای انگلیسی ببینید و یا فایل های صوتی را گوش کنید.

قبل از سفر تمرین کنید

نباید صبر کنید تا به کشور مقصد برسید و بعد شروع به صحبت ‌کردن کنید! قبل از شروع سفر تمرین کنید تا کم کم در مهارت مکالمه پیشرفت کنید.

برچسب‌گذاری کنید

روی وسیله هایی که نیاز دارید، مثل چمدان، گذرنامه و … نام آنها را یادداشت کرده و بچسبانید. به این ترتیب وقتی لازم باشد، نامشان را فراموش نمی کنید.

راهنمای سفر به زبان انگلیسی تهیه کنید

برای خودتان یک راهنمای سفر از کشور مقصدتان تهیه کنید. می توانید از اپ های طراحی شده برای گوشی هم کمک بگیرید. هروقت نیاز به کمک داشتید، می توانید از عکس های راهنما برای رساندن منظورتان به دیگران استفاده کنید.

راهنمای سفر به زبان انگلیسی تهیه کنید

سخت نگیرید؛ فقط لذت ببرید

مطمئنا در مدت زمان کوتاه نمی توانید به زبان انگلیسی تسلط پیدا کنید. این اصلا مهم نیست؛ می‌توانید با حرکات دست، ایماواشاره، نقاشی و اپلیکیشن‌های مترجم منظورتان را به دیگران منتقل کنید. اصلا سخت نگیرید که زبانتان زیاد خوب نیست و فقط از سفرتان لذت ببرید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *