اشتراک گذاری

آسان ترین و سخت ترین زبان ها

3.3/5 - (3 امتیاز)

یادگیری زبان دوم معمولا سخت است و زمان می برد تا در مهارت های مختلف آن به سطح قابل قبولی برسیم. با این حال برخی از زبان های دنیا سخت تر و برخی راحت تر هستند. به دلایل مختلفی از جمله قواعد زبان، صداها، نکات دستوری، فاصله فرهنگی و … ممکن است یک زبان خاص را راحت تر یاد بگیریم و برای یادگیری زبان دیگر، دچار مشکلاتی شویم. اگر می خواهید زبان جدید یاد بگیرید و برایتان فرقی ندارد که کدام زبان باشد، بد نیست با آسان ترین و سخت ترین زبان ها در دنیا آشنایی داشته باشید؛ همراهمان باشید.

سخت ترین زبان های دنیا کدام اند؟

در معرفی آسان ترین و سخت ترین زبان ها اول از سخت ترین ها شروع می کنیم. زبان های زیر چند مورد از سخت ترین زبانها در دنیا هستند که یادگیری آنها بسیار سخت است. برخی از این زبانها حتی حروفی دارند که تلفظ درست آنها نیاز به مدتها آموزش و تمرین دارد. این زبانها عبارتند از:

ماندارین چینی

تقریبا می توان گفت که سخت ترین زبان دنیا ماندارین چینی است. زبان رسمی اکثر شهروندان چینی، که بیش از ۱٫۲ میلیارد نفر در دنیا به آن صحبت می کنند. طنین صدا رکن اصلی این زبان است و واژه ها در آن با تغییر زیر و بم صدا ساخته شده و حتی معنی آنها تغییر می کند. ساختار نوشتاری زبان ماندارین هم بسیار سخت است و هزاران کاراکتر و پیچیدگی در خط چینی وجود دارد که یادگیری آن را بسیار دشوار تر کرده است. حروف الفبا در این زبان وجود ندارد و به جای آن از نشانه های خاصی استفاده می شود؛ گویی باید تمام عمر را صرف یادگیری این نشانه ها کرد. جالب تر این مثل کشور خودمان ایران، در مناطق مختلف چین هم لهجه ها و گویش های متنوعی وجود دارد. میان لهجه‌ های گفتاری و نگارش نشانه‌ ها هم شکاف بزرگی وجود دارد. برای روشن شدن سختی این زبان، بد نیست بدانید که فرهنگ ‌لغت‌های چینی بزرگی وجود دارد که در خود ۴۷۰۰۰ هزار نشانه را جای داده‌اند.

زبان عربی

زبان عربی تا حدودی هم در فهرست آسان ترین و سخت ترین زبان ها به عنوان یک زبان سخت و دشوار شناخته می شود. اصوات در این زبان بسیار مهم هستند و البته شبهات زیادی نیز به یکدیگر دارند. تنها کمی تغییر در تلفظ یک صوت، می تواند معنی جمله را به طور کلی تغییر دهد. زبان عربی به عنوان بزرگ ‌ترین عضو از شاخه زبان‌ های سامی شناخته می شود و با زبان‌ های عبری و آرامی هم ‌خانواده ‌است. هم ‌چنین عربی یکی از شش زبان رسمی سازمان ملل و زبان رسمی ۲۵ کشور جهان است. حدود 320 میلیون نفر در دنیا عربی حرف می زنند.

زبان ژاپنی

زبان ژاپنی تقریبا شبیه به زبان چینی است و برای یادگیری آن باید هزاران کاراکتر و نشانه را به خاطر سپرد. در زبان ژاپنی، به عنوان یکی از سخت ترین زبانهای جهان، سه روش متفاوت برای نوشتن و دو روش هجابندی وجود دارد. حدود ۱۳۰ میلیون نفر به این زبان صحبت می‌کنند و از چپ به راست نوشته می‌ شود.

زبان مجارستانی

شاید کمی دور از ذهن باشد اما مجارستانی هم به عنوان یکی از سخت ترین زبان ها در دنیا شناخته می شود. سختی و چالش اصلی این زبان در آنجایی مشخص می شود که یک اسم، در هفت حالت مختلف مونث، مذکر، خنثی و … صرف می ‌شود. این زبان مستقل است و هنوز ریشه اصلی آن پیدا نشده است. البته مشخص شده است که مجارستانی به همراه زبان استونیایی و فنلاندی به خانواده زبان ‌های اورالی تعلق دارد. این زبان برخلاف زبان‌های رایج دیگر در اروپا، ریشه لاتین ندارد و با این که چندان شناخته شده نیست، حدود ۱۳ میلیون نفر در جهان از آن برای برقراری مکالمه استفاده می کنند. زبان مجارستانی ۴۴ حرف دارد که با الفبای لاتین نوشته می‌ شوند. حالات گرامری هم در این زبان بسیار متنوع هستند و با آنچه تا کنون در خصوص دستور زبان آموخته ایم تفاوت دارند.

آسان ترین زبان های دنیا

اما می رسیم به بخش ساده و شیرین در فهرست آسان ترین و سخت ترین زبان ها یعنی معرفی ساده ترین زبانهای دنیا که شامل موارد زیر می شوند:

انگلیسی

انگلیسی تقریبا راحت ترین و رایج ترین زبان دوم در جهان است که افراد زیادی در سرتاسر دنیا به دنبال یادگرفتن آن هستند. این زبان به بسیاری از زبان‌ های شاخه ژرمن مرتبط است و حدود ۵۰ درصد از کلمات آن ریشه‌ی فرانسوی یا لاتین دارد. قواعد یا گرامر انگلیسی هم ساده است و پیچیدگی خاصی در آن وجود ندارد. تقریبا تمامی مردم جهان می توانند انگلیسی را یاد گرفته و با کمی تمرین، به راحتی با این زبان مکالمه کنند.

زبان انگلیسی

ایتالیایی

زبان ایتالیایی هم در مقایسه با دیگر زبانها ساده و راحت است. صرف فعل ‌های ایتالیایی قوائد پیچیده ای ندارد و کلمات به همان شکلی که نوشته شده اند تلفظ می شوند. واژگان زبان ایتالیایی از زبان لاتین مشتق شده اند و اگر یک زبان هندی و اروپایی دیگر را بلد باشید، می توانید معنی تعدادی از لغات ایتالیایی را به راحتی حدس بزنید. جالب است بدانید که ایتالیایی یک زبان موزیکال است چون جملات آن ساختار ریتمیک دارند و بیشتر کلمات درآن به حروف صدادار ختم می‌شوند.

اسپانیایی

اسپانیایی هم یکی دیگر از آسان ترین زبان های دنیاست که بسیاری از کلمات و واژگان و دستور زبان آن به زبان انگلیسی شباهت دارند. در این زبان، کلمات همان ‌طور که به گوش می ‌رسند نوشته می ‌شوند و بسیار آوایی هستند. اسپانیایی دارای ۱۰ حرف صدادار و مصوت ترکیبی است، و واج‌های نا آشنا در آن وجود ندارد. بنابراین یادگیری آن چندان سخت نیست و اگر انگلیسی خوب بلد باشید، برای یاد گرفتن زبان اسپانیایی هم مسیر راحتی در پیش رو خواهید داشت.

فرانسوی

در سالهای اخیر افراد زیادی به یادگیری زبان فرانسوی علاقه مند شده اند. این زبان هم جزء آسان ترین زبان های دنیاست که یادگیری آن به ویژه برای افرادی که انگلیسی بلدند، راحت است. بسیاری از واژگان در این دو زبان مشابه یکدیگرند و ریشه‌ لاتین دارند. جالب است بدانید که زبان فرانسه را زبان عشق لقب داده اند. البته باید به این نکته هم توجه کرد که تلفظ زبان فرانسه دشوار است و حروف مصوت و صامتی که دارد، ممکن است در زبان انگلیسی وجود نداشته باشد و آنها را نشنیده باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *