اشتراک گذاری

بهترین منابع آزمون آیلتس کدام اند؟

4.9/5 - (44 امتیاز)

از اونجاییکه آزمون آیلتس یکی از معتبرترین و همینطور سخت ترین آزمون های زبان انگلیسیه که اعتبار بین المللی داره، و همینطور به این دلیل که برای ادامه تحصیلات تو کشورهای دیگه و مهاجرت به کشورهایی مثل کانادا و استرالیا حتما به به این مدرک نیاز داری، تو این مقاله تصمیم گرفتم در مورد منابع آزمون آیلتس ، البته منابع به روز اون کلی اطلاعات بهت بدم. بعد از خوندن این مقاله قطعا اطلاعاتت در مورد منابع آزمون آیلتس بسیار بیشتر میشه بطوریکه میتونی با مراجعه به کتاب فروشی کتابهای زبان انگلیسیس با دید خیلی بازتری نسبت به انتخاب منابع آزمون آیلتس اقدام کنی و حتی  به دوستهات هم مشاوره بدی! پس بزن بریم.

در ابتدا دوست دارم در مورد منابعی که بهت کمک میکنه تا برای شرکت تو آزمون آیلتس آماده بشی صحبت کنم.  منابع آزمون آیلتس بسته به مهارت های چهار گانه متفاوت هستند و البته هستن کتابهایی که هر چهار مهارت رو بطور یکسان پوشش میدن. ولی من در اینجا میرم سراغ کتابهایی که هر مهارت رو به تفکیک مورد هدف قرار دادن. این خیلی میتونه بهت کمک کنه تا تمرکز بیشتری روی هر مهارت داشته باشی و خیلی بهتر بتونی تکنیکها و استراتژی های هر مهارت رو یاد بگیری و استفاده کنی.

کتابهای آیلتس Collins

این کتابها که هر چهار مهارت رو بطور جداگانه بهت آموزش میده، گزینه فوق العاده مناسبیه اگه به تازگی قدم در مسیر آزمون ایلتس گذاشتی و بعنوان هدف اول میخوای به نمره 5 یا 5.5 برسی. تکنیکها و استراتژی های مورد نیاز جهت جوابگویی هر نوع سوال در آزمون آیلتس به طور مفصل بهت آموزش داده میشه و بعد از اون تمرین هایی در اختیارت گذاشته میشه که میتونه خیلی بهت کمک کنه تا تسلط بیشتری روی جوابگویی سوالات بدست بیاری.

کتابهای IELTS Maximier معروفs به کتابهای معمارزاده

این کتابها که ویرایش جدیدشون توصیه میشه، میتونم بگم براحتی میتونه شونه به شونه کتابهای انتشارات آکسفورد و کمبریج حرکت کنه. بچه هایی که از این کتابها جهت آمادگی شرکت تو آزمون آیلتس استفاده میکنن، قطعا به این نکته اعتراف میکنن که کتابهای IELTS Maximiser تمامی نکات مورد نیاز هر مهارت رو بعلاوه نمونه سوالات و تستهای مربوطه رو بطور کامل در اختیار زبان آموز قرار میده. نحوه پیشرفت دادن زبان آموز در این کتابها فوق العاده است بطوریکه مطالبی که پیش نیاز مطالب بعدی هستن، به ترتیب آموزش داده میشن.

کتابهای-IELTS-Maximiser-معروف-به-کتابهای-معمارزاده

کتابهای IELTS Ultimate

این کتابها که تمرکزشون بیشتر بر روی ارائه تستهای مورد نیاز بچه ها جهت تمرینه، تعدا بسیار زیادی تست رو در اختیارت قرار میده تا بتونی خودت رو از صفر به صد برسونی. کتابهای IELTS Ultimate بیشتر حالت یه کتاب جمع آوری شده از مطالب و تستهای برتر کتابهای دیگه در زمینه آزمون آیلتس رو داره(بخصوص در مهارت لیسنینگ). پس بجای اینکه چندین کتاب رو تهیه کنی، تنها یه کتاب میتونه جوابگوی نیازهای تو باشه!

کتابهای IELTS Ultimate

کتابهای Complete IELTS

این کتابها که بیشتر تو کلاسهای آمادگی آزمون آیلتس بصورت گروهی و تو آموزشگاه ها استفاده میشه، گزینه مناسبی برای افرادیه که تازه قصد دارن آمادگی برای آزمون آیلتس رو شروع کنن. این کتابها میتونن تو رو براحتی به نمره 5.5 برسونن. به شرطی که تو آموزشگاهی که از این کتابها استفاده میکنه برای آمادگی جهت شرکت در آزمون آیلتس ثبت نام کرده باشی!

کتابهای New Insight Into IELTS

اگه بخوام بطور دقیق و کوتاه در مورد کتابهای New Insight Into IELTS صحبت کنم، باید بگم که این کتابها و ساختارشون شباهت زیادی به کتابهای Complete IELTS داره. تمامی مهارتها تو یک کتاب آموزش داده میشه و البته این رو هم اضافه کنم که این کتابها میتونه آمادگی تو رو به سطحی برسونه که توانایی کسب نمره 5.5 تا 6 رو تو آزمون آیلتس داشته باشی.

کتابهای New Insight Into IELTS

کتابهای Cambridge IELTS

این کتابها که تو هر نسخه شون میتونی به 4 تا 6 تست از آزمون های سالهای گذشته آیلتس دسترسی داشته باشی، بیشتر برای جمع بندی و تست زنی و آماده شدن نهایی برای شرکت تو آزمون کاربرد داره. هر تست رو میتونی خودت بصورت آزمون اصلی شبیه سازی کنی و بعد از اتمام جوابهات رو در انتهای کتاب چک کنی. این کتابها شماره های مختلف دارن که از شماره 1 شروع میشن و هر سال یک یا دو نسخه جدید از اونها با شماره جدید به بازار کتاب برای استفاده زبان آموزان عرضه میشه. یادت باشه که گفتم این کتابها فقط و فقط تست دارن و آموزشی نیستن.

کتابهای IELTS Barron’s

اینجا تو با یه کتاب کاملا ضخیم مواجه هستی که هر کدوم از مهارتها رو به بخش های مختلف تقسیم بندی کرده و روی هر نوع از سوالهای مرتبط بطور جداگانه کار میکنه و به زبان آموز آموزش میده که چطور با هر نوع سوال برخورد کنه. این کتاب رو میتونی براحتی به صورت خودآموز مطالعه کنی و از تمرین ای هر درس جهت آشنایی بیشتر با نحوه جوابدهی به سوالات استفاده کنی.
دوست من اگه یه سر به نزدیکترن کتاب فروشی کتابهای زبان انگلیسی محلتون بزنی متوجه میشی که عناوین بسیار زیادی برای آمادگی آزمون آیلتس موجوده. ولی من سعی کردم که بطور کوتاه و مختصر فقط و فقط منابعی رو بهت معرفی کنم که از موفقیت آمیز بودنشون مطمئنم چرا که از همه اونها تو دوره های آمادگی آزمون آیلتس تو آیلتس تیم استفاده میکنیم. پس با خیال راحت میتونی اونها رو تهیه کنی و ازشون استفاده کنی.

کتابهای IELTS Barron's

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *