اشتراک گذاری

بهترین کتابها برای یادگیری زبان انگلیسی

5/5 - (7 امتیاز)

وقتی که صحبت از یادگیری زبان انگلیسی میشه، اولین سوالی که به ذهنت میرسه اینه که بهترین کتابها برای یادگیری زبان انگلیسی چه کتابهایی هستند؟ و یا بهترین منابع برای یادگیری زبان انگلیسی چه کتابهایی هستند؟ این سوال رو تو این مقاله میخوام بهش بطور کامل و جامع پاسخ بدم دوست من. پس با من همراه شو تا برات بطور کامل توضیح بدم که بهترین کتابها برای یادگیری زبان انگلیسی چه کتابهایی هستند؟
قصد دارم این کار رو به ترتیب مهارت انجام بدم، به این صورت که میخوام بگم مثلا بهترین کتاب برای تقویت مهارت لیسنینگ چه کتابی هست.

Lorem بهترین کتاب برای تقویت مهارت لیسنینگ

کتابهای زیادی برای تقویت مهارت لیسنینگ زبان انگلیسی تو بازار هست و به این خاطر یه کم سخته که بخوام کلمه “بهترین” رو استفاده کنم. سری کتابهای Tactics For Listening برای تقویت این مهارت خیلی خوب هستند. در ابتدا میتونی کتاب مناسب با سطح خودت رو انتخاب کنی چون این کتابها تو سه سطح هستند. هر درس این کتاب به این صورت آغاز میشه که به نوعی تو رو با موضوع اون درس آشنا میکنه و به اصطلاح تو رو گرم میکنه که وارد درس بشی. 3 تا لیسنینگ که هر کدام تمرینهای خاص خودشون رو دارن بهت کمک میکنن که با انجام هر درس قدم به قدم تو لیسنینگ جلو بری و پیشرفت کنی. هر کتاب 24 درس داره که سعی شده متناسب با سطح و موضوعات پر کاربرد اتخاب بشه. البته ذکر این نکته فوق العاده مهمه که حتی با انجام تمام درسهای بالاترین سطح Tactics For Listening باز هم نمیتونی امیدوار باشی که فیلم های انگلیسی رو کاملا متوجه بشی!

بهترین کتاب برای یادگیری کلمات جدید انگلیسی

بدون شک باید بگ که سری کتابهای Oxford Word Skills تو این زمینه خیلی فوق العاده هستن. حتی با اینکه کتابهای جدیدی نیستن ولی از اونجایی که هر درس کلمات جدید رو تو یه محیط و متن مرتبط آموزش میده بازده یادگیری بالایی رو برات رقم میزنه. هر صفحه این کتاب کلمات جدیدی رو در مورد یک موضوع بهت معرفی میکنه و تو صفحه بعدی تمرین هایی برات در نظر گرفته تا کمکت کنه که با نقس کلمات و جایگاه استفاده اونها آشناتر بشی. البته یادت نره که کلید موفقیت اینه که حتما از اون کلمات تو صحبت کردنت استفاده کنی.

 

بهترین کتاب برای مهارت ریدینگ

با اینکه تو مهارت ریدینگ کتابها و عناوین زیادی تو بازار وجود داره ولی من طرفدار پر و پا قرص کتابهای Select Readings هستم. دلایل مختلفی وجود داره. دلیل اول اینه که درسهای موجود در هر سطح این کتاب واقعا همخوانی کاملی با سطح واقعی بچه ها داره. دلیل دوم اینه که قبل و بعد از هر درس و هر متن تمیرنها و فعالیتهایی در نظر گرفته شده تا بچه ها بتونن با آمادگی کامل وارد درس بشن و از اون استفاده کافی رو ببرن. دلیل سوم اینه که از ابتدا سعی بر این شده تا به زبان آموز مهارتهای مرتبط با درک متن و مطلب آموزش داده بشه که قطعا در نهایت و بعد از به اتمام رساندن سطح های بالایی کتابهای Select Readings زبان آموز تا حد زیادی میتونه آماده شرکت تو بخش ریدینگ آزمون آیلتس باشه.

بهترین کتابها برای یادگیری زبان انگلیسی

بهترین کتاب برای مهارت ریدینگ

بهترین کتاب برای مهارت نوشتن یا رایتینگ

چون رایتینگ خودش بخش های متفاوتی مانند نامه نگاری، مقاله نویسی، گزارش نویسی و موارد دیگه ای هست بهتره که ابتدا هدفت رو مشخص کنی و بعد سراغ کتاب مناسب برای رسیدن به اون هدف بری. بطور مثال اگه هدفت یادگیری نامه نگاری و نگارش ایمیل باشه قطعا کتاب Model Business Letters, Emails کتاب فوق العاده ای خواهد بود. و یا اگر قصد داری که تو مقاله نویسی آزمون آیلتس نمره ای در حد 6 رو کسب کنی توصیه من به تو کتاب رایتینگ استاد معمارزاده با نام IELTS Maximiser Writing هست. فارغ از انتخاب عنوان مناسب کتاب یه نکته خیلی مهم تر هست که میخوام درموردش صحبت کنم. هر مطلب جدیدی که یاد میگیری حتما باید تمرین کنی تا هم به اون مسلط بشی و هم متوجه اشتباهاتت بشی که تو این قسمت لازمه از یه استاد با تجربه و آگاه کمک بگیری. بدون تمرین تو قسمت رایتینگ مطمئنا نمیتونی به جایی که هدفت هست برسی دوست من.

بهترین کتابها برای یادگیری زبان انگلیسی

بهترین کتاب برای یادگیری گرامر

تو کتابها و عنوان های یادگیری گرامر زبان انگلیسی، من کتابهای English Grammar In Useرو معرفی میکنم. این کتابها که سطح بندی مناسبی هم دارن بعد از آموزش ساختار گرامری و توضیح در مورد موقعیتهایی که میتونی اون گرامر رو درشون استفاده کنی، تمرین هایی هم در نظر گرفته تا کمکت کنه درک بالاتری از اون ساختار گرامری زبان انگلیسی پیدا کنی. متناسب با سطح خودت تو زبان میتونی کتاب مناسب خودت رو تهیه کنی. والبته فراموش نکن که قسمت فوق العاده مهم تو یادگیری گرامر، درک اون ساختار و اینکه تو چه موقعیتهایی میتونی استفاده ش کنی و ابته تمرین کافی هست.

بهترین کتاب برای یادگیری و تقویت اسپیکینگ

میخوام بهت بگم که مهارت صحبت کردن یا اسپیکینگ مهارتی کاملا کاربردی و عملی است که تو باید با درگیر کردن خودت تو پروسه پیشرفت اون رو به سطوح بالاتر برسونی و تقویتش کنی. حتی اگه چند تا کلمه محدود هم بلدی بهت توصیه میکنم تا سعی کنی با اونها جملات محدود بسازی و از اونها تو صحبت کردنت استفاده کنی دوست من. من قصد ندارم که کتابی رو برای بهتر کردن اسپیکینگت معرفی کنم. بهترین روش برای تقویت اسپیکینگ بیشتر صحبت کردن در کنار یادگیری کلمات جدیده. پس حتما سعی کن که هر روز درگیری خودت با زبان رو حفظ کنی و حتما دقایقی رو صرف صحبت کردن به زبان انگلیسی کنی دوست من چون فقط در اینصورته که پیشرفتت رو تو صحبت کردن تضمین میکنم.

پشتیبان همیشگی تو
آیلتس تیم

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *