اشتراک گذاری

آموزش زبان انگلیسی برای کودکان

5/5 - (5 امتیاز)

بارها و بارها از افراد کارشناس و غیر کارشناس شنیده ایم که یادگیری انگلیسی برای کودکان ضروری است. اما چرا تا این حد تاکید روی آموزش زبان انگلیسی برای کودکان وجود دارد؟ بسیاری معتقدند که یادگیری زبان در سنین پایین، ضریب هوشی را افزایش می دهد. همچنین باور عمومی بر این است که این مسئله، به افزایش تمرکز کودکان نیز کمک کرده و حتی به آنها در یادگیری دروس مدرسه نیز کمک می کند. از طرفی یادگیری زبان یک نیاز است. امروزه انگلیسی زبان علومی همچون کامپیوتر سیاست و گردشگری است و در بیش از 50 کشور دنیا به عنوان زبان اصلی کاربرد دارد. بیش از 400 میلیون نفر از مردم جهان به زبان انگلیسی صحبت می کنند و این زبان، زبان عملی دنیاست. بنابراین دلایل زیادی وجود دارد تا مجاب شویم روی آموزش زبان انگلیسی برای کودکان تمرکز و سرمایه گذاری کنیم. در ادامه با آیلتس تیم همراه شوید تا نکات بیشتری را در این خصوص به شما ارائه دهیم.

بهترین روشهای آموزش زبان انگلیسی برای کودکان

یاد دادن زبان به کودکان شاید کمی سخت باشد. بچه ها برای یادگیری هر  مفهومی، نیاز به روشهای ویژه ای دارند تا هم درک بهتری داشته باشند و هم اشتیاق یادگیری در آنها از بین نرود. در زیر روشهایی را معرفی می کنیم که با استفاده از آنها می تواند روند آموزش زبان برای کودکان را تسریع کنید تا خودتان و فرزند دلبندتان از یادگیری لذت ببرید.

 • زبان بدن

استفاده از حرکات دست و پا و تغییر حالت چهره، تاثیری شگفت انگیز در یادگیری زبان انگلیسی در کودکان دارد. سعی کنید شکل صفات را با چهره ‌تان نشان دهید تا در ذهن کودک بماند.

زبان بدن
 • تکرار

سعی کنید که کلماتی را که کودک یاد گرفته است، با هم تکرار کنید. 

 • محیط مناسب

یکی از مهم ترین نکات در آموزش زبان انگلیسی برای کودکان، استفاده از محیط مناسب و مفرح است. می توانید روی وسایل خانه برچسب بزنید یا اسم هر وسیله را به انگلیسی روی آن بزنید

 • عکس و نقاشی

از عکسها و تصاویر برای یاد دادن کلمات جدید استفاده کنید. همچنین از کودک بخواهید کلماتی را که یاد گرفته برایتان نقاشی کند.

 • توصیف حرکات

وقتی کاری انجام می دهید، از فرزندتان بخواهید به انگلیسی بگوید که در حال انجام دادن چه کاری هستید. توصیف حرکات، تاثیری باورنکردنی در ارتقا آموزش زبان انگلیسی برای کودکان دارد.

 • کاردستی و سرگرمی

اگر یادتان باشد، بسیاری از دروس مدرسه را با کاردستی به ما یاد می دادند. می توانید با وسایلی که کودک نام آنها را یاد گرفته است، کاردستی هایی درست کنید و از سرگرمی برای آموزش بهتر کمک بگیرید.

کاردستی و سرگرمی در یادگیری زبان
 • موسیقی

می توانید برای یادگیری بهتر کودک، از موسیقی های با کلام استفاده کنید. بسیاری از کتابهای آموزشی زبان، همراه با سی دی هایی حاوی این نوع موسیقی عرضه می شوند. از کودک بخواهید آنقدر آهنگ را گوش دهد تا آن را حفظ کند.

 • عکس و نقاشی

از عکسها و تصاویر برای یاد دادن کلمات جدید استفاده کنید. همچنین از کودک بخواهید کلماتی را که یاد گرفته برایتان نقاشی کند.

 • زمان معین داشته باشید

یادگیری زبان برای کودکان و بزرگسالان باید با نظم انجام شود. زمان معینی را در طول روز به آموزش زبان اختصاص دهید و تحت هر شرایطی، با آن زمان مقید باشید.

زمان معین داشته باشید
 • از کودک بخواهید معلم شود

این کار برای بچه ها بسیار لذت بخش است. از کودک بخواهید در نقش معلم بازی کند و به شما درس بدهد

 • توجه به علایق کودک

در طول آموزش زبان انگلیسی برای کودکان، حتما به علاقه های آنها توجه کنید. باید بدانید کدام بخش برای آنها لذت بخش تر است و مثلا نقاشی را بیشتر دوست دارند یا بازی کردن و کاردستی و … را 

 • مرور مداوم

سعی کنید به صورت مداوم، آموخته ها و لغات جدید را در کنار کودکتان مرور کنید.

 • منطق یادگیری

به کودک‌ کمک کنید تا در یادگیری خود احساس مسئولیت کند. با او صحبت کنید و به او بگویید که یادگیری زبان چه اهمیتی دارد و چگونه برایش مفید خواهد بود؛ سپس اجازه دهید خودش تصمیم بگیرد.

 • وقت استراحت

بسیار مهم است که پس از هر چند دقیقه آموزش، به بچه ها وقت استراحت بدهید. می توانید زمان های استراحت را با فعالیت هایی همراه کنید که به صورت غیر مستقیم در یادگیری تاثیر می گذارند. کودکان معمولا پس از 10 دقیقه تمرکزشان را از دست می دهند و نیاز به استراحت دارند.

 • صبور باشید

این کاملا طبیعی و عادی است که بچه ها در حین یادگیری زبان بارها اشتباه کنند. لطفا صبور باشید و اجازه ندهید خستگی شما به کودک منتقل شود.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *