اشتراک گذاری

آموزش زبان انگلیسی در خانه

5/5 - (8 امتیاز)

آموزش زبان انگلیسی در خانه

چطور در خانه زبان یاد بگیریم؟ قبلا در مورد روشهای یادگیری زبان انگلیسی صحبت کرده ایم. اما امروز روشهایی را مرور می کنیم که به شما کمک می کنند در منزل و بدون مراجعه به کلاس و آموزشگاه و … انگلیسی یاد بگیرید. این روزها که بسیاری از افراد به دلیل شیوع ویروس کرونا خانه نشین هستند و کمتر فرصت و شرایط بیرون رفتن پیش می آید، می توان از زمان و حضور در منزل برای یادگیری زبان بهره برد. شما می توانید در عرض چند ماه، انگلیسی صحبت کنید و به سطح قابل قبولی در مهارت های مختلف زبان برسید. کافی است روشها و نکاتی را که در ادامه بیان می کنیم، اجرا کرده و کمی تمرین و پشتکار داشته باشید.

تکنیک هایی برای یادگیری زبان انگلیسی در خانه

هدفتان را مشخص کنید

قبل از هرکاری باید هدف خود را از یادگیری زبان مشخص کنید. مثلا هدف شما از این کار، ارتقای سطح تحصیلی یا شغلی است؟ یا می خواهید در یک آزمون خاص قبول شوید؟ یا این که قصد مهاجرت دارید؟ هدفتان را مشخص کرده و جایی بنویسید که همیشه جلوی چشمتان باشد. هروقت احساس خستگی کردید، هدف خود را به یاد بیاورید تا انرژی لازم برای ادامه مسیر را کسب کنید.

درست مرور کنید

قبلا هم در مورد روش صحیح مرور کردن در یادگیری زبان صحبت کرده بودیم. بهتر است لغات را به فاصله 24 ساعت پس از یادگیری، مرور کنید و بعد از چند روز، مجددا آنها را دوره کنید. بعد از یک هفته، یک مرور مجدد داشته باشید؛ می بینید که تنها پس از 5 دقیقه مرور، کلمات را به راحتی به یاد می آورید. اگر 40 روز بعد مجددا کلمات را مرور کنید، تا 6 ماه در ذهنتان خواهند ماند. این روش برای آموزش زبان انگلیسی در خانه بسیار عالی و چیزی شبیه معجزه است.

هرروز تمرین کنید

اگر می خواهید در یادگیری زبان در منزل موفق عمل کنید، باید هرروز تمرین داشته باشید. با روزی 4 ساعت تمرین یا بیشتر، می توانید ظرف دو تا سه ماه بر مهارتهای مختلف مسلط شوید. متناسب با مهارتی که می خواهید در آن قوی تر شوید، زمان های متفاوت را به هریک از مهارتها اختصاص دهید. پشتکار و تمرین هرروزه به شما کمک می کند که زودتر و بهتر زبان یاد بگیرید.

تاثیر موسیقی را دست کم نگیرید

گوش دادن به بعضی از موسیقی های خاص، تمرکز شما را برای یادگیری  زبان افزایش می دهد. البته با گوش دادن منظم به موسیقی های انگلیسی هم مهارت شنیدن را تقویت کرده و تلفظ کلمات مختلف را یاد می گیرید.

خلاصه نویسی کنید

خلاصه نویسی به میزان زیادی به شما کمک می کند که آموزش زبان انگلیسی در خانه را راحت تر پشت سر بگذارید. کافی است هر پاراگرافی را که می خوانید، برای خودتان به زبان انگلیسی خلاصه نویسی کنید. هروقت خواستید مطالبی را که یاد گرفته اید مرور کنید، همان خلاصه ها را بخوانید. بعد از چندبار تمرین، تاثیر این کار را خواهید دید.

دوستان زبان آموز پیدا کنید

بهترین راه یادگیری زبان انگلیسی در خانه، این است که دوستان دیگری هم با شما هم مسیر باشند. وقتی با شخص یا اشخاص دیگری قرار می گذارید که زبان یاد بگیرید، هم انگیزه می گیرید و هم در یک چرخه رقابتی قرار می گیرید. حس تعهد و رقابت به شما کمک می کند که تمرین ها را به صورت مداوم انجام دهید و خستگی را به جان بخرید تا به هدف گروهی تان برسید.

مغزتان را انگلیسی کنید!

سعی کنید تا جایی که می توانید خودتان را به شنیدن انگلیسی، حرف زدن به این زبان و دیدن المان های مختلف آن عادت دهید. به عبارتی، مغزتان را انگلیسی کنید تا هرچه یاد میگیرید، بیشترین کاربرد را برای شما داشته باشد. به این ترتیب زبان ملکه ذهنتان می شود و به آن عادت می کنید.

از اپلیکیشن های موبایل کمک بگیرید

شما می تواند با کمک اپلیکیشن های آموزش زبان در منزل هم دسترسی به هدفتان را ساده تر و سریع تر کنید. این نوع برنامه ها کاری می کنند که همزمان از فکر، صدا و گوش خود استفاده کنید و به همین دلیل هم توانایی یادگیری شما را به طرز شگفت آوری افزایش می دهند.

از یادگیری لذت ببرید

یادگیری زبان یک پروسه طولانی مدت و خسته کننده است. ممکن است گاهی حوصله زبان خواندن نداشته باشید یا خسته شوید. اما اگر یادگیری را به یک سرگرمی تبدیل کرده و از آن لذت ببرید، کارتان راحت تر خواهد بود. مثلا می توانید در حوزه هایی که به آنها علاقه دارید مطالعه کنید تا خستگی تان برطرف شود. یا می توانید فیلم های بیشتری را برای دیدن در برنامه خود قرار دهید یا اگر اهل موسیقی هستید، بیشتر به آهنگهای انگلیسی گوش دهید.

از وب سایت های آموزشی کمک بگیرید

اگر نیاز به یک محیط آموزشگاهی دارید، می توانید از وب سایت هایی کمک بگیرید که در زمینه آموزش زبان انگلیسی در خانه فعالیت می کنند. کلاس های آموزشی آنلاین نیازی به حضور فیزیکی شما ندارند و نظم خاصی به برنامه آموزشی شما می دهند. آیلتس تیم هم در کنار شماست تا با ارائه مطالب آموزشی و آموزش تکنیک های متنوع و به روز، یادگیری زبان را برایتان راحت تر کند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *