اشتراک گذاری

تقویت لهجه بریتانیایی در زبان انگلیسی

5/5 - (5 امتیاز)

آیلتس تیم امروز با یک موضوع جذاب و کاربردی کنار شماست. تقریبا همه زبان آموزان با لهجه های مکالمه انگلیسی آشنایی دارند. دو لهجه امریکن و بریتیش، بسیار پر طرفدار هستند و افراد بر اساس سلیقه و البته نیاز، یکی از آنها را برای صحبت کردن به زبان انگلیسی انتخاب و تمرین می کنند. تمرین مداوم بسیار مفید است اما راههای زیادی دیگری هم برای تقویت لهجه وجود دارد. امروز ما روشهای تقویت لهجه بریتانیایی در زبان انگلیسی را به شما معرفی می کنیم. ترفندهایی که با استفاده از آنها می توانید در مدت زمانت کوتاه تری، به شکل حرفه ای انگلیسی صحبت کنید؛ آن هم مثل یک بریتانیایی اصیل!

تفاوت بریتیش با لهجه آمریکایی

قبل از این که ترفندها و روشهای تقویت لهجه بریتانیایی در زبان انگلیسی را معرفی کنیم، لازم است که با تفاوت های این لهجه با لهجه آمریکایی آشنا شوید. لهجه بریتیش، لهجه بومی انگلیسی زبانانی است که در کشور بریتانیا زندگی می کنند. بیشتر تلفظ های این دو لهجه شبیه به هم هستند. اما در بعضی کلمات، نحوه ادای حروف صدادار و شدت ‌گذاری روی حروف، تفاوت های ظریفی هم وجود دارد که باید با گوش دادن مداوم و تمرین های دیگر، آنها را دریافته و یاد گرفت.

تفاوت لهجه بریتیش و امریکا

ترفندهای تقویت لهجه بریتانیایی در زبان انگلیسی

از حرف R شروع کنید

اولین قدم برای تقویت لهجه بریتانیایی، حرف R است. توضیح این که معمولا در این لهجه، افراد R را گرد تلفظ نمی کنند. بهتر است پس از یک مصوت، R را تلفظ نکنید، بلکه مصوت را طولانی تر کرده و یک uh اضافه کنید.

صامت های سنگین را درست تلفظ کنید

اگر می خواهید به خوبی با لهجه بریتانیایی صحبت کنید، باید کلماتی که حروف بی صدا دارند را کامل تلفظ کنید. مثلا حرف T در کلمه duty باید دقیقا “ت” تلفظ شود و نمی توان آن را به صورت “د” تلفظ کرد.

تلفظ حرف T در لهجه بریتانیایی

برای تقویت لهجه بریتانیایی در زبان انگلیسی، بهتر است گاهی اوقات حرف T را هم تلفظ نکنید. مثلا واژه ای مثل battle را بهتر است به شکل ba-ill و با یک مکث کوتاه تلفظ کنید.

تلفظ حرف U را یاد بگیرید

در دومین گام برای تقویت لهجه بریتانیایی در زبان انگلیسی، باید تلفظ درست حرف U را یاد بگیرید. این حرف در کلماتی مثل  stupid، یو تلفظ می شود. اما در کلماتی مثل duty باید آن را به صورت ew  یا you تلفظ کنید. معمولا توصیه می شود که در  لهجه بریتیش، U به صورت oo تلفظ نشود. بنابراین باید بگویید stewpid یا schewpid، نه stoopid و …

تلفظ درست کلمات را بشنوید و یاد بگیرید

شاید بتوان گفت که مهم ترین کار برای تقویت لهجه در مکالمه انگلیسی، شنیدن شکل درست تلفظ کلمات و یاد گرفتن آنهاست. بعضی از کلمات، دقیقا به همان شکلی که نوشته می شوند، تلفظ می شوند. مثلا کلمه herb باید با صدای H تلفظ شود. در حالی که کلمه been به جای bin یا ben به صورت bean تلفظ می شود. همچنین حرف H هم جزء حروفی است که گاهی نوشته می شود اما نیازی به تلفظ کردن آن نیست. جالب است بدانید که در بسیاری از لهجه های بریتیش، H در ابتدای کلمات اغلب حذف می شود. نکته دیگر که باید مد نظر قرار دهید این است که دو یا چند مصوت می توانند با هم یک هجای اضافی ایجاد کنند. مثلا کلمه road معمولاً rohd تلفظ می شود و در برخی از مناطق بریتانیا نیز ممکن است ro.ord تلفظ شود.

گوش کنید و کپی کنید

برای تقویت لهجه بریتانیایی در زبان انگلیسی، تا می توانید به مکالمه ها و آهنگ هایی که به این لهجه هستند گوش کرده و از آنها تقلید کنید. وقتی دائم این مکالمات را گوش کنید، به تدریج با تفاوتها و تلفظ های متنوع آشنا می شوید و آنها را به مرور زمان یاد می گیرید.

با فرهنگ بریتیش انس بگیرید

یکی دیگر از موثرترین ترفندها برای تقویت لهجه بریتانیایی در زبان انگلیسی، این است که با این فرهنگ مانوس شوید. یعنی سعی کنید دوستانی که با این لهجه صحبت می کنند داشته باشید و با آنها بیشتر وقت بگذرانید. از کانال های رادیویی و تلویزیونی بریتانیایی کمک بگیرید تا خیلی زود، بتوانید به طور طبیعی با این لهجه صحبت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *