اشتراک گذاری

آمادگی برای آزمون آیلتس

4.6/5 - (8 امتیاز)

آیا می خواهید در آزمون آیلتس شرکت کنید اما نمی دانید باید از کجا شروع کنید؟ آیلتس تیم به شما کمک می کند که با آمادگی کامل در این آزمون شرکت کرده و نتیجه دلخواهتان را کسب کنید. آمادگی برای آزمون آیلتس کار سختی نیست؛ به شرط آن که منابع خوب را بشناسید، مهارت های مهم را در خودتان تقویت کنید، شروع خوبی داشته باشید و در مسیر درست حرکت کنید. ما کلیدهای موفقیت در آزمون آیلتس را به شما می دهیم تا با استفاده از آنها، این آزمون مهم و معتبر را با موفقیت پشت سر بگذارید.

چهار مرحله آمادگی برای آزمون آیلتس

1- تعیین سطح

قبلا در مورد تفاوت های آزمون آیلتس با دیگر آزمون های بین المللی زبان انگلیسی مفصلا صحبت کرده ایم. پس از این که آزمون مناسب خودتان را شناخته و آن را انتخاب کردید، باید سطح مهارتهای خودتان را تعیین کنید. این کار به شما کمک می کند بدانید که در کدام بخش ها ضعف دارید تا برای تقویت آنها برنامه ریزی کنید. قبل از ارزیابی از سطح خود، هرگز تاریخ آزمون ‌تان را تنظیم نکنید؛ چون پیشمان می شوید. برای تعیین سطح، می توانید از امتحانات و آزمون های مشابه آیلتس استفاده کنید. سوالات زیادی در این زمینه وجود دارد که می‌توانید از آنها برای آمادگی آزمون آیلتس کمک بگیرید. همچنین اگر شرایطش را دارید، با یک متخصص صحبت کنید. مهم ترین فاکتور برای شرکت در آزمون آیلتس و قبولی در آن، مهارتهای زبان است. باید پیش از هر کاری، این مهارتها را در خود بسنجید و در صورت نیاز، آنها را تقویت کنید.

2- تقویت نقطه ضعفها

بعد از تعیین سطح، باید روی نقطه ضعف های خود و تقویت کردن آنها تمرکز کنید. مثلا اگر در بخش Speaking مشکل دارید، بهتر است با یک دوست یا همکلاسی هر هفته حداقل یک بار به زبان انگلیسی مکالمه داشته باشید. اجازه دهید افرادی که در سطح بالاتری هستند، ایرادات شما را بگویند تا آنها را درست بشناسید. به این ترتیب، مشکلاتی مثل ساختار، دستور زبان، تلفظ و … پیدا و برطرف می شوند. برای تقویت مهارت Writing، تمرین کنید تا مقالاتی با موضوعات مختلف بنویسید و روی مکانیسم زبان مانند دستور زبان و واژگان کار کنید. البته شرکت در کلاس های تخصصی مهارت نوشتاری هم به شما کمک می کند. اگر شما در بخش Reading مشکل دارید، هر روز مقالات زیادی را مطالعه کنید. نکات کلیدی مهم مقالات را پیدا کنید و یک خلاصه کوتاه از مقاله ‌ای که خوانده‌اید، برای خودتان یادداشت کنید. برای تقویت و بهبود مهارت listening هم گوش دادن پادکست‌ها و کتاب‌های صوتی انتخاب مناسبی است.

3- شروع مجدد تمرین ها

سومین گام برای آمادگی در آزمون آیلتس، شروع دوباره تمرین هاست. بعد از این که نقاط ضعف و ایرادهای خود را برطرف کردید، تمرینهای قبلی را از سر بگیرید و این بار، بر درک فرمت آزمون تمرکز کنید. مجددا با استفاده از بانک سوالات امتحانی، شروع به تمرین کنید تا به خوبی ساختار و الگوی آزمون آیلتس را درک کنید.

4- دریافت و بررسی بازخورد متخصصین

پس از این که احساس کردید برای شرکت در آزمون آیلتس آمادگی کافی دارید، حتما با یک متخصص در این زمینه صبحت کنید و راهنمایی بخواهید. می توانید از کارشناسان آزمون های تخصصی زبان برای تعیین سطح مجدد خود کمک بگیرید. توجه داشته باشید که این مرحله نیاز به تخصص و تجربه دارد و کسی که برای مشورت انتخاب می کنید، باید جزء اساتید مجرب در این زمینه باشد. کسی که سطح مهارت شما را درک کند و بتواند در دستیابی به هدفتان استراتژی مناسبی ارائه دهد.

5 منبع رایگان برای آمادگی شرکت در آزمون آیلتس

برای این که مراحل آمادگی برای آزمون آیلتس را راحت تر و سریع تر درک کنید، می توانید از منابع موجود در این حوزه استفاده کنید. منابع آنلاین زیادی برای این منظور وجود دارند که می توانید به راحتی از آنها استفاده کنید. در زیر 5 مورد از منابع رایگان برای آمادگی شرکت در آزمون آیلتس را به شما معرفی می کنیم:

IELTS Buddy

IELTS Buddy، یک وب سایت بسیار خوب برای دانشجویان آیلتس است. روند کاری این سایت به این ترتیب است که هر مبحث، یک سری سوال و جواب خاص دارد و امتیاز هر جواب هم کاملا توضیح داده می شود.

The Britisgh Council

در صورت انتخاب وبسایت British Council، یک گلچین بزرگ از منابع خوب برای دانشجویان زبان انگلیسی در اختیار خواهی داشت. ویدئوهایی از دانشجویان پیشین آیلتس در وبسایت قرار دارد که هر کدام از این افراد، امتیازات خوبی کسب کرده‌اند و نکات آموزشی خود را به اشتراک می‌گذارند. با استفاده از بازی های آنلاین، پادکست‌ها و مجلات هم روند یادگیری زبان انگلیسی، گرامر و کلمات جدید را سرعت می بخشید.

EngVid

وبسایت EngVid، صدها ویدئو رایگان به شما ارائه می دهد که با استفاده از آنها می توانید دایره لغات و گرامر انگلیسی خود را ارتقا دهید. اصطلاحات مختلف در ویدئوها توضیح داده شده اند و حتی امکان یادگیری لهجه های مختلف هم فراهم شده است.

IELTS for Free

IELTS for Free یک وب سایت رایگان با تست‌هایی برای خواندن، نوشتن، گوش ‌دادن و صحبت کردن است که کمک زیادی به شما در آمادگی برای آزمون آیلتس می کنند. همچنین در این وب سایت، منابع مختلفی برای بهبود گرامر و یادگیری کلمات جدید هم وجود دارد.

IELTS Liz

اگر به یوتیوب دسترسی دارید، IELTS LIZ یک کانال خوب است تا آمادگی خود را برای شرکت در آزمون آیلتس افزایش دهید. این کانال متعلق به لیز است که مشغول تدریس انگلیسی است و مدرسی با تجربه است. او ده‌ها ویدئو خوب برای دانشجویان آیلتس تدارک دیده و آمادگی برای آیلتس را تضمین می‌کند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *