اشتراک گذاری

تمرین مکالمه زبان انگلیسی

5/5 - (1 امتیاز)

یکی از سخت ترین بخش های یادگیری زبان برای بسیاری از افراد، مکالمه است. بسیاری از زبان آموزان هنگام صحبت کردن به زبان انگلیسی دچار استرس می شوند و همواره با این مهارت مشکل دارند. این درحالی است که مکالمه، مهارت بسیار مهمی است و در تمام آزمون های معتبر، با دقت بسیاری سنجیده می شود. معمولا در روش های سنتی آموزش زبان، تاکید کمتری روی مکالمه بود و افراد در این بخش ضعف زیادی داشتند. از طرفی بسیاری به دلیل اعتماد به نفس پایین، حاضر به تمرین مکالمه نمی شوند و به همین دلیل هم مهارت آنها تقویت نمی شود. اما صریح بگوییم که شما به عنوان یک زبان آموز، باید مهارت مکالمه خود را تقویت کنید.. در غیر این صورت، نمی توانید استفاده چندانی از زبان انگلیسی داشته باشید. مهم نیست که در ابتدا اشتباه صحبت کنید، خجالت بکشید، استرس داشته و باشید و … . باید شروع کنید و روز به روز، مکالمه به زبان انگلیسی را در خودتان تقویت نمایید. ما اینجا هستیم تا روشهای تمرین مکالمه به زبان انگلیسی را به شما آموزش دهیم تا با تقویت این مهارت، به سطوح پیشرفته تر زبان برسید.

روش های تمرین مکالمه زبان انگلیسی

1.فناوری های روز

امروزه تکنولوژی در خدمت آموزش است و روشهای بسیاری برای تقویت مهارت های خواندن، نوشتن، صحبت‌کردن و شنیدن در زبان انگلیسی وجود دارد. رایانه، تلویزیون، گوشی هوشمند و تبلت، آپشن های بی شماری دارند تا بتوانید با کمک آنها مکالمه انگلیسی را هر زمان که بخواهید تمرین کنید. مثلا می توانید هنگام سرچ یک موضوع در گوگل، از گزینه‌ «صحبت‌کردن» استفاده کنید. می توانید از وب سایت های آنلاین برای مکالمه کمک بگیرید. دوستانی را در فضای مجازی پیدا کرده و با آنها به انگلیسی صحبت کنید.

۲. وبسایت Verbling Community

وبسایت Verbling Community چند گروه چت با اندازه‌های متفاوت است که به شما برای تمرین مکالمه انگلیسی کمک می کند. سازنده‌ی گروه می ‌تواند سطح توانایی‌ ها را تعیین کند؛ یعنی گروه هایی متناسب با سطح توانایی های مختلف ایجاد کند تا افراد در آن به مکالمه و یادگیری نکات آن بپردازند. هم گروهی ها اشتباهات شما را اصلاح می کنند و نگرانی از بابت قضاوت شدن نخواهید داشت؛ چون همه مثل شما زبان آموز و به دنبال تقویت مهارتهای خود هستند.

۳. Hello Talk

Hello Talk هم یکی از روشهای تمرین مکالمه زبان انگلیسی است. این برنامه متن محور، فرمت پیام رسانی دارد و از این طریق، مکالمه زبان انگلیسی را به شما می‌آموزد. در این برنامه، شما با انگلیسی‌زبانانی آشنا می ‌شوید و می‌توانید با آنها بر اساس توانایی ‌های خود گفتگو کنید. حتی می توانید برای دیگران پیام صوتی بفرستید تا بهتر در مورد مکالمه شما نظر داده شود.

۴. برنامه‌ WordReference Dictionary

WordReference هم ابزار مناسبی برای زبان ‌آموزان تا با کمک آن، مهارت مکالمه را تقویت کنند. این برنامه فراتر از یک فرهنگ لغت است و فایده‌ های دیگری هم دارد. این نرم افزار، لغتها را برای شما می خواند تا با تلفظ درست آنها آشنا شوید. همچنین کمک می کند که لغات را به سادگی جستجو کنید و ببینید که در یک متن، چطور از این کلمات استفاده می‌شود. علاوه بر این، WordReference Dictionary اتاق‌های گفت‌وگویی دارد که در آنها می توانید سوالات خود را بپرسید و افراد دیگری از سرتاسر دنیا، به آنها پاسخ می دهند.

۵. اتفاقات روز را تعریف کنید

یکی از روشهای تمرین مکالمه انگلیسی که کمک زیادی به شما می کند، روایت کردن اتفاقات روزمره است. با خودتان یا دوستانتان به انگلیسی صحبت کرده و آنچه را در طول روز گذرانده اید، برای آنها تعریف کنید. با این کار متوجه می شوید که چه موقع کلمه کم می آورید. کدام بخش ها برایتان دشوارتر و صحبت کردن در کدام حوزه ها برای شما راحت تر است. اگر لغتی را فراموش کردید، حرفتان را قطع نکنید. می توانید از جمله های دیگری برای توضیح دادن مفهوم آن کلمه به خصوص استفاده کنید.

۶. به فکر ترجمه لغات نباشید!

یکی از بهترین تمرین های مکالمه انگلیسی، این است که به فکر معنی کردن لغات نباشید! دنبال این نباشید که مثلا معنی یک کلمه را به انگلیسی پیدا کنید؛ آن شئ را به صورت انگلیسی در ذهن تان بیاورید. این روش کمک می کند که لغات بیشتری را در ذهن داشته باشید و در حین مکالمه، کلمات را فراموش نکنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *