اشتراک گذاری

یادگیری زبان به صورت مجازی

4.8/5 - (24 امتیاز)

مسئله یادگیری زبان به صورت مجازی همیشه مورد توجه افرادی بوده که بودجه یا زمان کافی برای شرکت در کلاس های حضوری را ندارند. این روزها با شیوع بیماری کووید 19 و قرنطینه ها و محدودیت های جهانی، کلاس های مجازی بسیار بیشتر از قبل مورد توجه قرار گرفته اند. شاید شما جزء افرادی هستید که می خواهید یادگری زبان انگلیسی را به صورت مجازی شروع کنید، اما در مورد جزئیات این روش و مزایا و معایب آن اطلاعات زیادی ندارید. شاید اولین و مهم ترین مزیت یادگیری انگلیسی به صورت مجازی، بیرون نیامدن از خانه و دوری از اجتماعات باشد. اما این روش یادگیری، مزایای بسیار دیگری هم دارد. با آیلتس تیم همراه باشید تا تصمیم گیری در مورد شروع یادگیری زبان به صورت مجازی برای شما راحت تر شود و در دوراهی انتخاب، بهترین راه را پیش بگیرید.

یادگیری زبان به صورت مجازی چه مزایایی دارد؟

در خانه زبان یاد بگیرید!

مطمئنا اولین حسن یادگیری مجازی زبان این است که شما می توانید در خانه یا محل کارتان آموزش ببینید. در واقع شما می توانید هرجایی که راحت ترید سر کلاس حاضر شوید و دشواری های هماهنگی زمان و دیر رسیدن و … را به حداقل برسانید. حتی می توانید زمان استراحت خود را به حضور در کلاس مجازی اختصاص دهید و هم زمان یک قهوه هم بنوشید! کافی است به یک گوشی یا لپ تاپ متصل به اینترنت دسترسی داشته باشید تا در هر زمان و مکانی که می خواهید، زبان یاد بگیرید.

با سرعت بیشتری یاد بگیرید!

دومین فایده یادگیری زبان به صورت مجازی، افزایش سرعت یادگیری است. شما در این روش، بر فرایند یادگیری خود کنترل بیشتری دارید چون می توانید هر زمان که می خواهید مطالعه کنید. اختیاری بودن زمان و مکان آموزش، تجربه بهتری از یادگیری برای شما فراهم کرده و کمک می کند و اطلاعات جدید را بهتر به خاطر بسپارید. ویژگی دیگر کلاس های مجازی زبان انگلیسی این است که شما دیگر استرس رویارویی با دیگر شرکت کنندگان یا مکالمه در جمع را ندارید؛ در نتیجه تمرکز بیشتری دارید و سرعت یادگیری تان افزایش پیدا می کند.

به منابع آموزشی بیشتری دسترسی دارید

از مزایای دیگر آموزش مجازی زبان انگلیسی، این است که برای برگزاری آنها از جدید‌ترین نرم‌افزارها و اپلیکیشن‌ها استفاده می‌شود. یعنی شما عملا منابع یادگیری آنلاین بسیار زیادی در اختیار دارید که می توانید به شکل های مختلف از آنها استفاده کنید. ابزارها و برنامه های متنوع در یادگیری زبان به صورت مجازی، شما را به عنوان یک زبان آموز از حالت انفعال خارج می کنند. انجام بازی‌های تعاملی و شرکت در آزمون‌های گوناگون در این پلتفرم‌ها، اعتماد به نفس شما را افزایش داده و شما را با نقاط ضعف و قوتتان آشنا می کند.

هزینه کمتری بپردازید!

بسیاری از افراد به دلیل هزینه کلاس های حضوری زبان، از یادگیری انگلیسی منصرف می شوند. خبر خوب این که معمولا دوره های آموزش زبان به صورت مجازی، هزینه کمتری در مقایسه با دوره های حضوری دارند. از طرفی هزینه رفت و آمد و دیگر مخارج جانبی هم از فهرست مخارج شما حذف می شوند.

کلاس را ضبط کنید و همیشه از آن استفاده می کنید!

شما تنها یک بار در هر جلسه کلاس حضوری شرکت می کنید و دیگر امکان تکرار آن جلسه را ندارید. اما یادگیری زبان انگلیسی به صورت مجازی، به شما این امکان را می دهد که کلاسها را ضبط کرده و چند بار مفاهیم مطرح شده در هر جلسه را مرور کنید. به این ترتیب یادگیری عمیق تر و بهتری دارید و تا مدتها به محتوای آموزش داده شده دسترسی خواهید داشت.

گروههای آنلاین تشکیل دهید

با یادگیری زبان به صورت مجازی، می توانید با معلم و همکلاسی های خود گروه های آنلاین تشکیل دهید. مثلا می توانید در پیام رسان هایی مثل واتساپ و … گروه تشکیل داده و با دیگر اعضا تعامل و مطالعه گروهی داشته باشید. با این کار مشکل عدم اعتماد به نفس شما برای صحبت کردن هم برطرف می شود و می توانید مهارتهای گفتاری و شنیداری خود را به میزان قابل توجهی ارتقا دهید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *