اشتراک گذاری

نکات مثبت یادگیری زبان انگلیسی

5/5 - (16 امتیاز)

آیا تا بحال به این فکر کرده اید که چرا باید انگلیسی یاد بگیریم؟ قبلا در مورد اهمیت یادگیری زبان دوم در مهاجرت با شما دوستان عزیز صحبت کرده ایم. اما افرادی که قصد مهاجرت یا شرکت در آزمون های خاصی را ندارند، چرا باید زبان انگلیسی یاد گیرند؟ یادگیری زبان برای بسیاری از افراد سخت و حوصله سر بر است. بسیاری از ما از زمان مدرسه، با انگلیسی مشکل داشتیم و اصلا یادگیری انگلیسی را دوست نداشتیم. اما آیلتس امروز نکات مثبت یادگیری زبان انگلیسی را بررسی می کند تا انگیزه شما برای یادگیری این زبان بین المللی بیشتر شود. ما منکر سخت بودن فرایند یادگیری زبان نیستیم؛ اما اگر مزایا و نکات مثبت انگلیسی دانستن را بدانید، احتمالا شما هم با هم عقیده می شوید که یادگیری زبان انگلیسی، جزء واجبات زندگی عصر حاضر است و باید هرچه زودتر فعالیت خود در این زمینه را شروع کنید.

8 نکته مثبت یادگیری زبان انگلیسی

1- بهبود عملکرد مغز

فواید یادگیری یک زبان جدید و مکالمه به آن زبان، از نظر علمی ثابت شده اند و مطالعات زیادی در این زمینه انجام شده است. مثلا در پژوهشی در دانشگاه نورث‌وسترن در سال ۲۰۱۲، اسکن مغز کسانی را بررسی کردند که حداقل دو زبان را روزانه به صورت فعال استفاده می‌کردند. جالب است بدانید که بر اساس نتایج این تحقیق، حافظه افرادی که زبان دوم بلد بودند به مراتب بهبود یافته تر از دیگران بود. همچنین افزایش تمرکز و کاهش خطر افت توان ذهنی در سنین بالاتر را هم باید به نکات مثبت یادگیری زبان انگلیسی افزود.

2- افزایش فرصت های شغلی

همانطور که می دانید، جهان به سرعت در حال رشد است و شرکت‌های بیشتری هر روز در بازارهای جدید و کشورهای متفاوت به دنبال شروع یا توسعه کار هستند. شرکت‌های عظیم چند ملیتی، روز به روز به دنبال گسترش کار خود و در نتیجه، جذب نیروی بیشتر هستند. اولویت استخدام در چنین شرکت هایی، افرادی دارای تفکر جهانی هستند که حداقل به یک زبان دیگر تسلط داشته باشند. بنابراین یکی دیگر از نکات مثبت یادگیری زبان انگلیسی، به دست آوردن فرصت های شغلی بیشتر و به دنبال آن، کسب جایگاه شغلی بهتر و حرفه ای تر است.

افزایش فرصتهای شغلی

3- پیشرفت تحصیلی

پژوهش‌های فراوانی نشان می‌دهند که مهارت‌های تحلیلی دانش‌آموزانی که یک زبان جدید را فرا می‌گیرند، به میزان قابل توجهی پشیرفت می کند. نکته دیگری این که یادگیری زبان انگلیسی یا هر زبان دوم دیگری، مهارت های شنیداری را تقویت می کند. این یعنی افزایش تمرکز دانش آموز و افزایش بهره وری او سر کلاس درس.

4- بهبود درک فرهنگی

یکی دیگر از نکات مثبت یادگیری زبان انگلیسی، آشنایی با فرهنگ های دیگر است که این مساله، به درک بهتر ما از فرهنگ خودمان هم کمک می کند. به عنوان مثال وقتی انگلیسی بلد باشید، می توانید کتب، داستان ها و نوشته های این زبان را بخوانید. همچنین با مقایسه و تحلیل ارزش های زبان جدید با زبان اصلی، به درک عمیق تر و بهتری از فرهنگ اصلی خود می رسید.

5- راحت تر شدن مهاجرت و مسافرت

مهاجرت پدیده‌ای است که در قرن بیست و یک بیش از هر زمان دیگری گسترش یافته است. مسافرت‌های خارج از کشور هم در همه کشورها پدیده‌ای رو به رشد است. شما در سفرهای خارجی با زبان و فرهنگ جدیدی رو به رو هستید که برای برقراری ارتباط با آن، نیازمند استفاده از زبان هستید. نمی‌توان انتظار داشت که بدون داشتن مهارت‌های زبانی لازم در جامعه مقصد، یک مهاجر بتواند موفق شود حتی اگر استانداردهای موجود زبانی لازمه مهاجرت را کسب کرده باشد. امروزه زبان دوم بسیاری از کشورهای مقصد گردشگری یا مهاجرت، انگلیسی است. بنابراین یکی از نکات مثبت یادگیری زبان انگلیسی، راحت تر کردن مسافرت و مهاجرت است.

راحت تر شدن مهاجرت و مسافرت

6- پیشرفت مهارت‌های شنیداری در زبان مادری

وقتی یک زبان جدید یاد میگیریم، بیشتر به زبان مادری مان فکر می کنیم. مقایسه دو زبان در بخش های مختلف، به ما کمک می کند که درک بهتری در مورد زبان اصلی خودمان به دست بیاوریم.

7- افزایش خلاقیت

افراد خلاق، متنوع می اندیشند و در همین راستا، کسی که چند زبان مختلف می آموزد، خلاقیت بالایی دارد.

8- ساده تر شدن یادگیری زبان های دیگر

یکی از مهم ترین نکات مثبت یادگیری زبان انگلیسی، این است که مسیر یادگیری دیگر زبان ها را برای افراد هموارتر می کند. اِمی تامپسون، استاد زبان‌شناسی دانشگاه فلوریدای جنوبی، در تحقیقی که سال ۲۰۱۳ منتشر کرد نشان می‌دهد که یادگیری زبان‌ جدید به مراتب آسان‌تر از یادگیری اولین زبان خارجی است.

ساده تر شدن یادگیری زبان های دیگر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *