اشتراک گذاری

یادگیری زبان انگلیسی با بازی

5/5 - (5 امتیاز)

حتما با تبلیغات بسیاری از موسسات زبان مواجه شده اید که مدعی هستند زبان را از طریق بازی به افراد آموزش می دهند. اما  این ادعا تا چه اندازه صحت و اعتبار دارد؟ آیا می توان با کمک بازی ها زبان یاد گرفت؟ یادگیری زبان انگلیسی از طریق بازی و سرگرمی، قطعا بسیار جذاب و سرگرم کننده است. این روش به ویژه برای آموزش زبان به کودکان بسیار مفید و نتیجه بخش است. در این شیوه، دانش‌ آموزان رده سنی کودک و خردسال علاوه بر سرگرمی، تجربه‌ ای تازه از یادگیری زبان را به دست می آورند. آیلتس تیم امروز در کنار شماست تا توضیحات بیشتری را در خصوص یادگیری زبان انگلیسی با بازی به شما عزیزان ارائه دهد؛ با ما همراه باشید.

معرفی 7 بازی برای یادگیری زبان انگلیسی

1- بازی اسامی – Name Games

یکی از بهترین بازی ها برای یادگیری زبان انگلیسی، بازی اسامی است. در این بازی زبان ‌آموزان به صورت دایره ‌ای در کنار یکدیگر می نشینند و اولین نفر، خود و یکی از فعالیت‌های مورد علاقه اش را معرفی می کند. سپس نوبت نفر بعدی است و باید پیش از معرفی خود، نفر قبلی را نیز معرفی کند. این روند تا آخرین نفر ادامه پیدا خواهد کرد تا تمامی حاضرین در این چرخه با یکدیگر آشنا شوند. تقویت توانایی معرفی خود، تقویت تمرکز و شنیدن موثر، توانایی معرفی دیگران، آشنایی با لغات جدید، تقویت حافظه و توانایی تبدیل مفهوم به واژه، بخشی از مزایای این بازی هستند.

بازی اسامی

2- بازی پانتومیم – Charades

یکی از محبوب ترین بازی ها برای یادگیری زبان انگلیسی با بازی، پانتومیم است. بازی پانتومیم متشکل از دو گروه است که در طول بازی برای کسب امتیاز حداکثری با همدیگر به رقابت می ‌پردازند. در هر راند، هر گروه یک کلمه را انتخاب می کنند و نماینده تیم مقابل در جریان آن قرار می گیرد. این شخص باید با بازی کردن نقش و بدون کلام، مفهوم کلمه را به هم تیمی هایش القا کند.هرگونه استفاده از واژه‌ و سخن برای شخصی که کلمه را بازی می کنند ممنوع است و تیمی که تعداد کلمات بیشتری را حدس بزند در نهایت برنده خواهد بود. از جمله مزایای این بازی می توان به تقویت توانایی تبدیل واژه به عمل بدون در نظر گرفتن زبان مادری، دور شدن ذهن از ترجمه به زبان اصلی، توانایی فکر کردن به انگلیسی در زبان‌آموزان و افزایش دایره کلمات در زبان ‌آموزان اشاره کرد.

3- بازی بیست سوالی

بازی 20 سوالی را همه بلدیم. در این بازی یک نفر انتخاب شده و کلمه ای را در ذهن خود بر می گزیند. دیگران باید با پرسش  های مختلف حدس بزنند که آن کلمه چیست. این بازی برای رده سنی ۵ سال به بالا مناسب است و می توان آن را به صورت گروهی انجام داد. تقویت توانایی پرسش سوالات هدفمند، تقویت دایره لغات و تقویت مهارت مکالمه هم از جمله مزایای این بازی هستند.

4- بازی Stand up if you

بازی «وایسا اگر…» یا Stand up if you هم یکی دیگر از گزینه های بسیار خوب و جذاب برای یادگیری زبان انگلیسی با بازی است. این بازی شبیه صندلی بازی است و در آن افراد به شکل دایره مینشینند. استاد یک سوال مثل Stand up if you are wearing jeans! می پرسد و از این طریق دانش آموزان را از یکدیگری جدا می کند. دسته ‌ای از دانش ‌آموزان می‌ایستند، استاد سرجای یکی از دانش‌آموزان نشسته و آنها همانند بازی صندلی بازی به دور دایره می ‌گردند. وقتی استاد «ایست» داد، تمامی زبان‌ آموزان می‌نشینند! یک دانش‌آموز که نتوانسته جای خود را پیدا کند و ایستاده مسئول اجرای جمله شرطی خواهد بود و با جمله‌ خود، دسته‌ ای دیگر را انتخاب می‌کند. یادگیری ساختار جملات شرطی و استفاده از ساختار جمله به ‌صورت کاربردی از جمله مزایای یادگیری زبان از طریق این بازی به شمار می روند.

5- بازی دیکشنری تصویری – Pictionary

یک بازی جذاب دیگر برای یادگیری زبان انگلیسی، بازی «دیکشنری تصویری» که شباهت زیادی به پانتومیم دارد. با این تفاوت که شما باید تصویر کلمه مورد نظر را ترسیم  کنید تا هم تیمی هایتان آن را حدس بزنند.

6- Verb Opposites چینش کلمات متضاد

بازی چینش کلمات متضاد، به شما کمک می کند که ضمن پیدا کردن واژه های متضاد، درک خود از واژگان انگلیسی را افزایش دهید. این برنامه که بیشتر در محیط  ipad کاربرد دارد، شما را در مرور و تمرین واژگان جدید زبان انگلیسی یاری می دهد. Verb Opposites در رده بازی های زبان انگلیسی از طریق کامل کردن و اتصال کلمات و واژگان متضاد است و برای بیشتر گروه های سنی مناسب است.

7- Verb Synonyms Vocabulary Game  چینش کلمات مشابه یا مشابه سازی

یک بازی موبایلی دیگر برای یادگیری زبان انگلیسی با بازی، Verb Synonyms Vocabulary Game است. در این بازی شما کلمات مترادف یا هم معنی با کلمه مورد نظرتان را پیدا می کنید. هر مرحله مدت زمان مشخصی دارد و اگر زمان به پایان برسد، باید مجددا برنامه را در همان مرحله شروع کنید. این بازی را می تواند برای سیستم عامل های iOS و اندروید دانلود کرده و یا از نسخه pc آن استفاده کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *