اشتراک گذاری

آموزش زبان انگلیسی با انیمیشن

5/5 - (1 امتیاز)

شما برای یادگیری زبان انگلیسی، کدام روشها را بیشتر دوست دارید؟ موسیقی؟ کتاب؟ مجله؟ فیلم؟ کتاب لغت؟ کلاس؟ یا انیمیشن؟ تعجب نکنید! برای یادگیری زبان می توانید از انیمیشن ها هم استفاده کنید. شاید اینطور به نظر برسد که این روش برای کودکان مناسب تر است. اما اگر بزرگسال هم هستید، آموزش زبان انگلیسی با انیمیشن می تواند برایتان جذاب باشد. البته اگر انیمیشن دیدن را دوست دارید. در ادامه در مورد یادگیری زبان انگلیسی با انیمیشن و مزایای این روش بیشتر صحبت می کنیم. البته یادمان نرفته که چند انیمیشن جذاب و کاربردی را هم به شما معرفی کنیم.

آموزش زبان انگلیسی با انیمیشن چه مزایایی دارد؟

در بخش قبل گفتیم که هم کودکان و هم بزرگسالان می توانند از انیمیشن یا همان کارتون برای یادگیری زبان کمک بگیرند. با توجه به این که کودکان هنوز با رسم الخط انگلیسی آشنا نیستند، انیمیشن ها کمک زیادی به آنها می کنند تا سریع تر و راحت تر زبان یاد بگیرند. از طرفی، پویانمایی برای کودکان جذاب است و همین مسئله، خستگی آنها را به حداقل می رساند. اما بزرگسالان هم می توانند در انیمیشن ها لغات و نکاتی را یاد بگیرند که در کمتر کتابی یافت می شود. حتی به خاطر سپردن کلمات و جملات جدید هم به دلیل فضای انیمیشن، بسیار راحت تر خواهد بود.

هنگام یادگیری زبان انگلیسی با انیمیشن به این نکات توجه کنید

1- انیمیشنی که انتخاب می کنید باید با سطح شما همخوانی داشته باشد.  

2- بهتر است یک بار انیمیشن را با زیرنویس انگلیسی ببینید و دفعه دوم، آن را بدون زیر نویس انگلیسی تماشا کنید. توصیه می شود استفاده از زیرنویس فارسی را به دفعات بعدی موکول کنید.

3- کلمات و جملاتی را که می شنوید، با خود تکرار و مدام آنها را تمرین کنید.

4- تمامی نکاتی که برای شما جدید هستند را یادداشت کنید و با تکرار و تمرین، آن ها را برای همیشه به ذهن بسپارید.

چند انیمیشن برای یادگیری زبان انگلیسی

Frozen

Frozen یکی از بهترین گزینه ها برای آموزش زبان انگلیسی با انیمیشن است که احتمالا موزیک معروف آن یعنی let it go را شنیده اید. توجه داشته باشید که شخصیت های این کارتون با ریتم بسیار تندی صحبت می کنند اما دیالوگ های آنها در زندگی روزمره کاربرد دارد. بنابراین دیدن این انیمیشن، تمرین بسیار خوبی برای فهمیدن افرادی است که ریتم صحبت سریعی دارند

Inside out

یک انیمیشن احساسی از پیکسار که احتمالا اشکتان را در می آورد! این کارتون، داستان زندگی دختری را به تصویر میکشد که بسیار احساساتی است و برای بیان هر حسش، روش منحصر به فردی دارد. مکالماتی که بین احساسات مختلف دختر جوان داستان صورت می ‌گیرد به شما کمک می کند که مهارت مکالمه خود را تقویت کنید.

Batman

برادران وارنر، با ساختن انیمیشن بتمن، برگ دیگری را در خاطرات کودکانه ما رقم زده اند. داستان بتمن نیازی به معرفی ندارد. در این کارتون با کلمات و عباراتی که زیاد هم رایج نیستند اما دانستن‌ آنها به شما در تقویت زبان انگلیسی کمک زیادی می ‌کند آشنا می‌شوید.

Shrek

شرک را حتما دیده اید یا تعریف آن را شنیده اید. یک کارتون فانتزی با شخصیت های دوست داشتنی مثل خود شرک یا خر جسور و احمقی که امکان ندارد با دیدنش نخندید. البته مجموعه انیمیشن های شرک، چندان برای تقویت مکالمه خوب نیست اما تا دلتان بخواهد در آن لهجه های متنوع می بینید. از لهجه اسکاتلندی گرفته تا آفریقایی آمریکایی.

Toy Story

داستان اسباب بازی ‌ها را این بار به زبان انگلیسی ببینید تا لذتش برایتان دوچندان شود. به این دلیل که این انیمشن کلاسیک، در چند قسمت تولید شده و هر قسمت، یک تم خاص دارد. بنابراین می ‌توانید عبارات و کلمات مربوط به فضا، کابوی‌ها، دایناسورها، سربازان و افسانه‌ ها را با دیدن بخش های مختلف آن یاد بگیرید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *