اشتراک گذاری

یادگیری زبان انگلیسی از طریق اخبار

5/5 - (3 امتیاز)

در مقالات قبلی آیلتس تیم بارها در خصوص یادگیری زبان انگلیسی، تکنیک ها و روشهای مختلف آن صحبت کرده ایم. مثلا یادگیری زبان از طریق بازی یا تکنیک هایی برای تقویت مهارت های مختلف را بررسی کرده ایم. امروز به روشی متفاوت می پردازیم که شاید کمتر به آن توجه شود؛ اما نمی توان و نباید از تاثیرات فوق العاده آن غافل شد. دنبال کردن اخبار انگلیسی به شما کمک می کند که علاوه بر تلفظ حروف و کلمات و … گرامر را هم راحت تر یاد بگیرید. اما چطور می توان با کمک اخبار، زبان یاد گرفت؟ برای دریافت پاسخ این سوال ادامه مقاله را دنبال کنید.

مزایای یادگیری زبان انگلیسی از طریق اخبار

به نظر شما چه فایده ای دارد که بخواهیم زبان را با کمک اخبار یاد بگیریم؟ مطالبی که در اخبار گفته می‌ شوند، به ‌دقت و بسیار واضح نوشته شده ‌اند، به همین دلیل هم گوش دادن اخبار انگلیسی، کمک زیادی به یادگیری هرچه بهتر این زبان می کند. مزیت دیگر یادگیری زبان انگلیسی از طریق اخبار این است که خبرها به مسائل روزمره می پردازند؛ دقیقا همان چیزی هدف نهایی استفاده از زبان است. برنامه ‌های خبری، روی موضوعاتی که برای شما مهم هستند و به زندگی ‌تان مربوط می‌ شوند تمرکز دارند و به همین دلیل هم منبع بسیار خوبی برای یادگیری زبان به صورت عمیق و ماندگار به شمار می روند.

تکنیک هایی برای یادگیری زبان با اخبار

۱. خواندن روزنامه و پیگیری برنامه های آنلاین

اگر در انگلیسی مهارت داشته باشید، می توانید مطالب The Wall Street Journal را بخوانید. تماشای اخبار شبکه‌ «CBS News»  هم برای یادگیری انگلیسی از طریق اخبار پیشنهاد می شود. حتی اگر مبتدی هستید هم می توانید اخبار آنلاین متناسب با سطح خود را پیگیری کنید. Learning Network ستون هفتگی زبان ‌آموزان انگلیسی در روزنامه‌ی «The New York Times»  که می توانید از مقالات آن کمک بگیرید. این بخش را بخوانید و پس از آن در آزمون‌ هایی که برای علائم نگارشی و انتخاب کلمات تهیه شده‌ اند، شرکت کنید. اگر در سطح پیشرفته تری هستید، کافی است در سایت ثبت نام کنید تا دسترسی کامل‌ تری به برنامه ‌ها داشته باشید. شبکه‌ «BBC»  هم برنامه‌ی روزانه‌ ای به نام «کلمات در اخبار» دارد که اگر به لهجه بریتیش علاقه دارید، برای شما بسیار مناسب است. در این برنامه، گویندگان اخبار فهرستی از کلمات مهم موجود در متن خبر تهیه می‌ کنند و سپس داستانی متشکل از همان کلمات را برای شنونده می‌خوانند. معمولا در آخر برنامه آزمون کوتاهی اجرا می شود که می ‌توانید کلمات آن درس را در آن مرور کنید. همچنین برای یادگیری زبان انگلیسی از طریق اخبار، می توانید از شبکه‌ی «Voice of America»  کمک بگیرید. اخبار این شبکه در دو سطح مختلف روی وب‌ سایت اختصاصی اش قرار داده می ‌شود.J

۲. پیگیری خبرهای خاص

اینترنت و صفحات وب، از اخبار معمولی و بی کیفیتی هستند که ارزش وقت گذاشتن ندارند. اگر می خواهید از اخبار برای یادگیری زبان کمک بگیرید، دنبال خبرهای خاص باشید. شما باید ‌دنبال منابع خبری با نوشتاری تازه و پرشور بگردید. ترجیحا بهتر است که جمله‌ ها کوتاه و خبری باشند؛ یعنی از الگوی فاعل-فعل-مفعول پیروی کنند. یکی از منابع مفید برای این منظور،USA Today  است. این سایت، با سبک نوشتاری بسیار واضحی دارد و به شما کمک می کند که انگلیسی را راحت تر یاد بگیرید. سایت خبریThe Guardian  کارمندانی دارد که از فرهنگ های مختلف آمده اند. به همین دلیل اخبار و نوشته های این سایت، ابعاد مختلفی را در بردارند و می توانید با یک کلیک، کلمات و خبرهای مناسب برای لهجه‌‌ های آمریکایی، بریتانیایی یا استرالیایی را انتخاب کنید. سایت‌های خبرخوان هم مهم ترین خبرها را به مخاطبان ارائه می دهند و منابع بسیار خوبی برای یادگیری زبان انگلیسی از طریق اخبار به شمار می روند.

۳. دنبال کردن اخبار مورد علاقه

سایت های خبری را پیگیری کنید که به موضوع آنها علاقه دارید. مثلا اگر ورزش دوست دارید، سراغ وب سایت هایی بروید که به صورت اختصاصی در زمینه این ورزش و رویدادهای مربوط به آن فعالیت می کنند. برای این که درگیر سرعت بالای گزارشگران ورزشی نشوید، می توانید از سایت هایی مثلMidfield Dynamo  استفاده کنید. این سایت، تمام خبرهای خود را در ۱۰ لیست قرار می‌دهد و برای درک و فهم لطیفه‌ ها و اصطلاحات بریتانیایی هم بسیار مناسب است.  به طور کلی اگر منابع و اخبار انگلیسی را در مورد موضوعات مورد علاقه خود انتخاب و دنبال کنید، انگیزه بیشتری برای یادگیری زبان از طریق اخبار خواهید داشت.

دنبال کردن اخبار مورد علاقه

۴. خواندن اخبار با صدای بلند

اگر می خواهید به طور معجزه آسایی در یادگیری انگلیسی پیشرفت کنید، پیشنهاد می دهیم اخبار را با صدای بلند بخوانید.  با این کار سرعت خواندن شما کاهش پیدا کرده و در نتیجه، کلمات در ذهن ‌تان دسته ‌بندی می شوند. اگر معنی کلمه‌ ای را نمی‌دانید، آن را هایلایت کنید یا در جایی بنویسید. خواندن خبر، روشی عالی برای یادگیری زبان است؛ اخبار معمولا جملات کوتاهی دارند و حاوی کلمات بسیار زیادی هستند که دایره لغات شما را نیز افزایش می دهند. حتی می توانید خودتان را یک گزارشگر تلویزیون یا گویندگی خبر تصور کرده و با صدای بلند اخبار را بخوانید. به این ترتیب هم سرگرم می شوید و هم یادگیری زبان انگلیسی از طریق اخبار برای شما بسیار جذاب تر خواهد بود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *