اشتراک گذاری

آموزش زبان انگلیسی از پایه

5/5 - (7 امتیاز)

یادگیری زبان انگلیسی از پایه، در سنین مختلف، حتی سن بالا امکان پذیر است و روشهای متعددی دارد. شما می توانید یک بازنشته باشید که قصد دارید برای مهاجرت یا هر هدف دیگری، زبان یاد بگیرید. اصلا مهم نیست که تابحال به فکر یادگیری زبان نبوده اید و باید از صفر شروع کنید. ما تکنیک ها و روشهایی را به شما پیشنهاد می دهیم که کمکتان می کنند زبان انگلیسی را از پایه یاد گرفته و سرعت عمل خود را در این زمینه افزایش دهید. آیلتس تیم برای آموزش زبان انگلیسی از پایه در کنار شماست.

یادگیری زبان انگلیسی از صفر

آموزش زبان انگلیسی از صفر

چند تکنیک بسیار موثر برای آموزش انگلیسی از پایه وجود دارد که در این بخش آنها را به شما معرفی می کنیم:

1- لطفا وسواس نداشته باشید

وقتی وارد مسیر یادگیری زبان می شوید، قطعا اشتباهات زیادی در بخش های مکالمه، گرامر و … خواهید داشت. شما زبان یاد می گیرید تا این ایرادات را برطرف کنید. بنابراین وسواس نداشته باشید که بی نقص و کامل باشید. این مسئله اعتماد به نفس شما را به شدت کاهش می دهد و مانع از تقویت مهارتهای چندگانه زبان در شما می شود. اصلا یکی از مراحل آموزش زبان انگلیسی از پایه، همین اشتباهات است که به مرور زمان و با تمرین، برطرف می شوند.

2- اعتماد به نفس داشته باشید

حتی اگر هنگام مکالمه اشتباهاتی دارید، بهتر است مکث نکنید و به صحبت کردن ادامه دهید. سعی کنید اعتماد به نفس داشته باشید و جمله ها را به هر شکلی شده تمام کنید. سعی کنید منظورتان را حتی با کلمات یا گرامر اشتباه به طرف مقابل برسانید. برای افزایش اعتماد به نفس هنگام آموزش زبان انگلیسی از صفر، بهتر است هرروز با خودتان یا دوست و همراهتان مکالمه کنید

3- روی گرامر زمان بگذارید !!

دستور زبان در یادگیری زبان انگلیسی بسیار مهم است باید روی یادگیری گرامر زمان بگذارید . چون شما در ابتدای مسیر یادگیری زبان انگلیسی هستید پیشنهاد میکنیم تا ساختار ابتدایی گرامر را همراه با لغات بیاموزید تا موفقیت شما در این زمینه دو چندان شود.

4- به روشی که دوست دارید زبان یاد بگیرید

روشهای مختلف آموزشی را امتحان کنید و ببینید کدام یک را بیشتر دوست دارید. به خصوص در آموزش زبان انگلیسی از صفر، بسیار مهم است که فرایند یادگیری را به کاری سرگرم کننده تبدیل کنید تا کمتر از آن خسته شوید. مثلا ببینید بیشتر دوست دارید کتاب بخوانید یا فیلم ببینید؟ شنیدن موسیقی های متنوع برای شما لذت بخش تر است یا یادگیری از طریق کاردستی و دیگر روشها.

5- خاطرات خود را انگلیسی بنویسید

اگر جزء علاقه مندان به نوشتن خاطرات روزمره خود هستید، پس از شروع یادگیری زبان انگلیسی از صفر، خاطراتتان را به انگلیسی بنویسید. خاطراتا شما دربرگیرنده موضوعات بسیار زیادی است و به همین دلیل، اگر آنها را انگلیسی بنویسید، خود به خود حجم قابل توجهی از واژه ها، جملات و عبارت جدید را هرروز تمرین می کنید.

6- سنگ بزرگ، علامت نزدن است! تعادل داشته باشید

هرگز نباید تصور کنید که در مدت زمان کوتاه، دوره های آموزش زبان انگلیسی از پایه را به پایان می رسانید و در این حوزه ماهر می شوید. اگر عجله کنید و بخواهید یک شبه ره صدساله بروید، تنها خستگی نصیبتان می شود. پس صبور باشید و اجازه دهید طی مدت زمان منطقی، زبان و مهارتهای آن را یاد بگیرید.

7- چرا می خواهید انگلیسی یاد بگیرید؟

شما باید پیش از شروع آموزش زبان انگلیسی از صفر، دقیقا بدانید که چرا می خواهید زبان یاد بگیرید. آیا می خواهید مهاجرت کنید یا مسافرت بروید؟ آیا برای قبولی در یک آزمون خاص، نیاز به مهارت داشتن در زبان دارید؟ زبان را برای سرگرمی یا کسب درآمد یاد می گیرید؟ باید هدفتان را مشخص کرده و مدام آن را برای خودتان یادآوری کنید. این کار هم به شما انگیزه می دهد و هم کمک می کند که هروقت خسته شدید، با به یاد آوردن هدفتان انرژی مجدد بگیرید.

8- منابع و روشهای درست را انتخاب کنید

آموزش زبان انگلیسی از صفر یا پایه باید به شکل درست و اصولی انجام شود. چه بسیار افرادی که مسیر اشتباه رفته اند یا به دلیل استفاده از منابع نامناسب، موفق نشده اند. اگر می خواهید کلاس زبان بروید، حتما تحقیق کرده و آموزشگاه های معتبر را انتخاب کنید. اگر خودتان در منزل یادگیری را شروع کرده اید، دنبال کتابها و وب سایتهای آموزشی معتبر باشید. در مقالات دیگر آیلتس تیم، می توانید فهرست بهترین کتابهای آموزشی زبان انگلیسی را مطالعه کرده و ضمن انتخاب یک منبع کامل و مناسب، زبان را به بهترین شکل بیاموزید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *