اشتراک گذاری

بهترین روش یادگیری سریع زبان انگلیسی

5/5 - (8 امتیاز)

همه ما دوست داریم هر کاری را خیلی زود یاد بگیریم و از مزایای آن بهره مند شوید. زبان آموزی یکی از این کارهاست که تقریبا همه افراد ترجیح می دهند در مدت زمان کوتاهی، در آن حرفه ای شوند. اما یادگیری زبان انگلیسی نیازمند وقت گذاشتن است. برخی افراد چند سال برای یادگیری زبان وقت می گذارند و پس از گذشت این مدت، تازه وارد مسیر حرفه ای شدن در مهارتهای مکالمه، شنیداری و … می شوند. با این حال بسیاری از افراد به دلایل مختلف، نیاز دارند که هرچه زودتر انگلیسی یاد بگیرند. چاره چیست؟ چه باید کرد؟ روشهای بسیاری وجود دارند که به شما کمک می کنند زبان انگلیسی را در مدت زمان کوتاه تری اد بگیرید. آیلتس تیم ضمن آموزش بهترین روش های یادگیری زبان انگلیسی، کنار شماست تا زودتر به هدف خود دست پیدا کنید.

معرفی بهترین روش یادگیری سریع زبان انگلیسی

برای یادگیری سریع تر زبان ، روشهای زیادی وجود دارد. نمی توان تنها یک مسیر را به عنوان بهترین روش یادگیری سریع زبان انگلیسی معرفی کرد. موارد زیر،  برخی از کاربردی ترین روشهایی هستند که به شما کمک می کنند مسیر نزدیک تری را برای یادگیری زبان طی کنید:

هدف تعیین کنید

شما باید یک هدف درست برای یادگیری زبان داشته باشید تا شور و اشتیاق خود را در نتیجه ی خستگی از دست ندهید. کسب درآمد، مهاجرت، به دست آوردن یک شغل خاص و … می توانند اهداف خوبی باشند. ممکن است یادگیری زبان، لازمه ی رسیدن یک هدف بزرگ تر باشد. در هر صورت باید هدفتان را مشخص کنید تا هروقت خسته شدید، انرژی و انگیزه لازم را با یادآوری هدفتان بازیابید. به این ترتیب بسیار سریع تر از آنچه تصور می کنید زبان یاد می گیرید و از مسیر یادگیری لذت خواهید برد.

هدف تعیین کنید

بخوانید و گوش کنید

یکی دیگر از بهترین روشها برای یادگیری سریع زبان انگلیسی، خواندن و گوش دادن مداوم است. این یک راه سریع و کارآمد برای تسلط بر زبان است که قبلا هم راجع به آن صحبت کرده بودیم. سعی کنید همیشه یک متن، کتاب یا منبع انگلیسی همراهتان داشته باشید و در مواقع بیکاری آن را بخوانید. گوش دادن به داستان های کوتاه و مقاله های صوتی هم کمک زیادی به شما می کند که روند یادگیری زبان را افزایش دهید.

هرروز تمرین کنید

برای این که زودتر زبان یاد بگیرید، باید هرروز تمرین کنید. هرچه قدر زمان بیشتری به تمرین روزانه اختصاص دهید، یادگیری زودتر اتفاق می افتد. سعی کنید هر چهار مهارت زبان را هرروز به میزان مشخصی تمرین کنید. به این ترتیب پس از یک دوره مثلا یک ماهه، مشاهده می کنید که چقدر در هریک از مهارتها پیشرفت کرده اید.

موسیقی گوش کنید

یکی دیگر از بهترین روشهای یادگیری سریع زبان انگلیسی، گوش دادن به موسیقی است. برخی از آهنگها تمرکز شما را هنگام مطالعه افزایش می دهند. برخی از آهنگهای انگلیسی هم تسلط شما را افزایش داده و مهارتهای شنیداری و بعضا مکالمه را در شما ارتقا می دهند.

موسیقی گوش کنید

زمان بندی درست برای مطالعه داشته باشید

اولین بار که مطلب جدیدی از زبان را مطالعه میکنید (مثلا یک لغت)، اگر همان مطلب را در ۲۴ ساعت آینده هم یک بار مرور کنید، تا ۸۰٪ آنچه را که جدیداً یاد گرفته اید در خاطرتان می ماند. اگر همین روند را ادامه دهید، پس از یک هفته قادر به مرور کردن همان مطلب، آن هم بدون فراموشی خواهید بود. جالب تر این که این مطلب تا 30 روز در حافظه شما می ماند و در صورت مطالعه مجدد آن پس از 40 روز، مطلب تا 6 ماه در ذهن تان می ماند. پس طبق همین فرمول، یک زمان بندی درست برای مطالعه داشته باشید تا سرعت شما در یادگیری زبان انگلیسی افزایش پیدا کند.

سریع ترین روش های یادگیری زبان انگلیسی

برای این که سریع تر زبان یاد بگیرید، می توانید از ترفندها و روشهای بسیاری استفاده کنید که در بخش قبلی تعدادی از آنها را معرفی کردیم. چند مورد دیگری از سریع ترین روشهای یادگیری زبان انگلیسی را هم به صورت خلاصه در زیر معرفی می کنیم:

1. یادگیری تعدادی واژه مشخص در هر روز

2. یادگیری زبان در قالب یک بازی یا فعالیت سرگرم کننده

3. یادگیری گروهی زبان (مثلا تشکیل یک گروه دوستانه با هدف یادگیری سریع زبان انگلیسی

 

4. کردن و مرور واژه های جدید

5. زمان بندی مناسب و تعهد به هدف

6. استفاده از وب سایت ها و اپلیکیشن های آموزشی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *