اشتراک گذاری

یادگیری سریع مکالمه انگلیسی

5/5 - (8 امتیاز)

چطور می توان با سرعت بیشتری در مهارت مکالمه زبان انگلیسی به مهارت رسید؟ هدف بسیاری از افرادی که در دوره های آموزش زبان شرکت می کنند، این است که روزی بتوانند به راحتی انگلیسی صحبت کنند. این کار نه سخت است نه آسان! شما باید مسیر درست را برای یادگیری سریع مکالمه انگلیسی انتخاب و طی کنید تا به این هدف برسید. آیلتس تیم مثل همیشه کنار شماست تا ضمن معرفی نکاتی برای آموزش سریع تر زبان، شما را تا رسیدن به این هدف همراهی کنیم.

10 نکته برای یادگیری سریع مکالمه انگلیسی

1- انگلیسی زبان عجیبی است! این را بپذیرید

باید پذیرفت که انگلیسی گاهی زبان بسیار عجیبی است. مثلا جمع کلمهmouse به صورت mice به کار برده می شود. در حالی که اگر بخواهید به چند انه اشاره کنید، از کلمه houses استفاده می کنید. بنابراین ممکن است گاهی قواعد به هم بریزند و و نتوان یک قانون کلی را در همه موارد استفاده کرد. وقتی بپذیریم که چنین استثناهایی در زبان انگلیسی کم نیستند و تلاش کنیم آنها را یاد بگیریم، راحت تر مکالمه و قواعد آن را به خاطر می سپاریم.

2- زندگی تان را با یادگیری زبان همراه کنید!

باور کنید هفته ای یک یا حتی چند روز زبان خواندن، هیچ کمکی به یادگیری سریع مکالمه انگلیسی نمی کند. اگر می خواهید خیلی زود پیشرفت کنید، باید تمام ابعاد زندگی تان درگیری این یادگیری شود. مثلا سعی کنید با دوستانی که زبان بلدند، تا حد امکان انگلیسی صحبت کنید. جلوی آینه که می روید، با خودتان انگلیسی صحبت کنید و به مسائل مختلف، به انگلیسی فکر کنید.

3- همیشه دانش آموز نیستید!

قرار نیست شما همیشه یک دانش آموز باقی بمانید و همواره در حال یاد گرفتن باشید. باید فکر کنید که در انگلیسی حرف زدن مهارت کافی دارید. به جای این که دنبال ترجمه انگلیسی یک کلمه باشید، آن شی یا مقوله را در ذهنتان با نام انگلیسی اش تصور کنید. مثلا سیب را تصور کنید؛ حالا به جای این که در ذهنتان کلمه سیب را بیاورید، apple را برای تجسم سیب به کار ببرید.

4- به سوالها خوب گوش دهید تا جواب را پیدا کنید!

وقتی کسی از شما به انگلیسی سوال می پرسد، به سوالش با دقت گوش کنید. به این ترتیب می توانید بخشی از جواب را در همان سوال پیدا کنید و جواب بدهید.

5 – از گوش دادن استفاده های جالب کنید!

معمولا وقتی کسی انگلیسی صحبت می کند، بیشتر به دنبال کلمات و عباراتی که استفاده می کند و معانی آنها هستیم. این خیلی خوب است ولی با گوش دادن کارهای جالب تری هم می توان انجام داد. مثلا به جای فکر کردن به معنی کلمات، به این توجه کنید که آن کلمات را چطور و چه موقع به کار می برد. با دقت کردن به چنین جزئیاتی و استفاده کردن از آنها، به هدف خود یعنی یادگیری سریع مکالمه انگلیسی می رسید.

6- Use it or lose it

اصطلاح use it or lose it در زبان انگلیسی کاربرد زیادی دارد. مفهوم این عبارت، این است که اگر روی توانایی هایتان تمرکز نکنید، آنها را فراموش می کنید. درواقع یعنی اگر تمرین و استفاده نکنی، آن را از دست میدهی! این قاعده را به ویژه برای یادگیری سریع زبان در نظر داشته باشید. بهترین راه برای یادگیری و به خاطر سپاری کلمات و اصطلاحات جدید، تکرار و تمرین مداوم آنهاست.

7 – بیشتر روی جملات تاکید کنید

برای روان تر حرف زدن به انگلیسی، باید بتوانید افکار، احساسات و نظراتتان را به راحتی بیان کنید. برای این منظور هم نیاز به بیان خوب و درست جمله ها و عبارات مختلف دارید. بنابراین بیشتر روی یادگیری جملات تاکید کنید تا به این ترتیب، کلمات جدید را هم در قالب جمله یاد بگیرید.

زبان انگلیسی

8 – روی گرامر زمان بگذارید

دستور زبان در یادگیری زبان انگلیسی بسیار مهم است باید روی یادگیری گرامر زمان بگذارید . چون شما در ابتدای مسیر یادگیری زبان انگلیسی هستید پیشنهاد میکنیم تا ساختار ابتدایی گرامر را همراه با لغات بیاموزید تا موفقیت شما در این زمینه دو چندان شود.

9 – از اشتباه کردن نترسید

رمز موفقیت افرادی که مکالمه زبان را در مدت زمان کوتاه تری یاد می گیرند، این است که از اشتباه کردن نمی ترسند. شما باید اشتباه کنید تا آنها را شناسایی و به مرور زمان اصلاح کنید. اگر از اشتباه کردن در حمع بترسید، از مکالمه در میان دیگران هم می ترسید و اصلا نمی توانید مهارت صحبت کردن را تقویت کنید. حتی اگر مطمئن هستید که خیلی از کلمات را نمی دانید، باز هم شروع به صحبت کرده و سعی کنید منظورتان را به هر شکلی شده به مخاطب خود برسانید.

10 – هرکسی زبان بلد است می تواند به شما کمک کند

برای یادگیری سریع مکالمه انگلیسی ، هیچ اجباری به شرکت در کلاسها و دوره های متعدد نیست. حتی یک نفر که زبان بلد باشد هم می تواند به شما کمک کند. حتی می توانید از وب سایت های آنلاین برای آموزش سریع تر مکالمه کمک بگیرید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *