اشتراک گذاری

ویژگیهای یک برنامه آموزشی یادگیری زبان خوب

5/5 - (5 امتیاز)

همونطور که می دونی اینکه چطور و از چه طریقی زبان رو یاد بگیری فوق العاده مهمه. به همین دلیل تو این مقاله میخوام برات ویژگیهای یک برنامه آموزشی یادگیری زبان خوب رو بگم. اینکه تو آموزشگاه زبان و یا از طریق خودآموز قصد داری که زبان رو یاد بگیری تفاوتی در این وژگیها ایجاد نمیکنه. خب بریم باهم ببینیم که ویژگیهای یک برنامه آموزشی یادگیری زبان خوب چیه تا تو هم بعدش با دید باز تر بتونی به سمت هدف بزرگت حرکت کنی.

1-یک برنامه آموزشی خوب باید همه مهارت های زبان رو در بر بگیره

میخوام بهت بگم که اولین و مهم ترین ویژگی یک برنامه آموزشی یادگیری زبان خوب اینه که باید همه مهارتها اعم از اسپیکینگ، رایتینگ، ریدینگ، لیسنینگ و گرامر رو شامل بشه. چون یه زبان آموز زمانی موفق میشه که در نهایت تو همه مهارت ها به سطح خوب و قابل قبولی رسیده باشه. اینکه چطور؟ موضوعیه که برنامه آموزشی یادگیری زبان مشخص میکنه.

2-یک برنامه آموزشی یادگیری زبان خوب زیاد طولانی نیست

این نکته رو بگم که یه برنامه آموزشی یادگیری زبان خوب هیچوقت نباید زیاد طولانی باشه چرا که طولانی شدن پروسه آموزش معمولا انگیزه و انرژی رو از زبان آموز میگیره. معمولا یه برنامه آموزشی یادگیری زبان خوب و کامل باید دوره ای بین 6 تا 8 ماه رو در بر بگیره. این نکته رو یادآور بشم که بهتره از 3 تا دوره آموزشی 6 ماهه استفاده بشه تا از یک دوره طولانی مدت 18 ماهه.

3- یک برنامه آموزشی یادگیری زبان خوب زمان شروع و پایان دوره رو مشخص میکنه

اینکه بدونی از زمانی که شروع بع یادگیری زبان طبق برنامه آموزشی یادگیری میکنی چه مدت طول میکشه نکته فوق العاده مهمیه، چرا که میدونی طبق این برنامه آموزشی یادگیری زبان چه مدت باید زمان و انرژی و هزینه صرف کنی تا به سطح بالاتری برسی. این یعنی هدفمند پیش رفتن.

4- یک برنامه آموزشی یادگیری زبان خوب سطح شروع و سطح پایان رو مشخص میکنه

تو به عنوان زبان آموز اگر بدونی که در انتهای دوره آموزشی که طبق یک برنامه آموزشی یادگیری خاص پیش میره به چه سطحی خواهی رسید بالطبع با انرژی و انگیزه بیشتری هدفت رو دنبال میکنی. چون آینده برات روشنه و چشم بسته پیش نمیری تا ببینی به کجا میرسی.

5- یک برنامه آموزشی یادگیری زبان خوب منابع آموزشی رو مشخص میکنه

زمانی که تو به عنوان زبان آموز میدونی و اطلاع داری که از چه منابعی برای پیشرفتت باید استفاده کنی، مشخصا خیلی بهتر میدونی که مسیر پیش رو چطور خواهد بود. به زبان دیگه بگم، به عنوان مثال وقتی بدونی که یکی از منابع آموزشی که برنامه آموزشی یادگیری زبان استفاده میکنه، گوش دادن به پادکست های مختلف انگلیسیه، میدونی که باید روی این موضوع زمان بگذاری و همیشه به دنبال پادکست های متنوع و به روز تر خواهی بود.

6- یک برنامه آموزشی یادگیری زبان خوب از منابع به روز و تکنیکهای آموزشی جدید بهره میبره

یکی از خصوصیات مهم یک برنامه آموزشی یادگیری زبان خوب اینه که منابع مورد استفاده تماما به روز هستند تا زبان آموز این اطمینان رو داشته باشه که مطالبی رو یاد میگیره همین الان تو کشورهای انگلیسی زبان استفاده میشن. علاوه بر این تکنیکهای مورد استفاده وجهت تدریس مطالب جدید به زبان آموزان هم فوق العاده مهمه. چرا که بازدهی برنامه آموزشی یادگیری زبان رو بالاتر میبره.

7- یک برنامه آموزشی یادگیری زبان خوب هدف از انجام هر فعالیت رو مشخص کرده

تجربه ثابت کرده که زمانی که زبان آموز هدف از انجام فعالیتی رو ندونه، به نسبت انرژی زیادی رو صرف اون نمیکنه و از انجام اون لذت نمیبره. پس چه بهتر که یک برنامه آموزشی یادگیری زبان هدف از انجام تمامی فعالیت ها رو برای زبان آموز مشخص کرده باشه.

موارد بالا میتونه بسیار بهت کمک کنه که در کنار انتخاب روش آموزشی مناسب که اینجا برات بطور کامل توضیح دادم، دید بهتری نسبت به برنامه آموزشی آموزشگاه ها و استادهای خصوصی داشته باشی.

دوست و پشتیبان تو آیلتس تیم

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *