اشتراک گذاری

تمرین زبان در قرنطینه

5/5 - (9 امتیاز)

قرنطینه روزهای کرونایی به همان اندازه که خسته کننده است، می تواند فرصتی بسیار عالی برای یادگیری زبان و تقویت مهارت های این حوزه باشد. آیا در ایام قرنطینه به این فکر افتاده اید که زبانتان را تقویت کنید؟ روش خاصی برای این کار دارید یا نمی دانید باید از کجا شروع کنید؟ کارشناسان آیلتس تیم در خدمت شما هستند تا نکات طلایی را برای تمرین زبان در قرنطینه به شما ارائه دهند؛ با ما همراه باشید.

مرور، کلید طلایی تمرین زبان در قرنطینه

بهترین کار برای تمرین و تقویت مهارت های زبان انگلیسی در دوران قرنطینه، مرور آموخته های قبلی است. فرقی ندارد که قبلا به کلاس زبان می رفتید یا این که انگلیسی را بدون کلاس یاد گرفته اید؛ در هر صورت در این روزها که وقت بیشتری دارید، آموخته های قبلی خود را مرور کنید.

تبدیل Passive به Active

یکی از بهترین روشها برای تمرین زبان در قرنطینه این است که حافظه غیر فعال را به حافظه فعال تبدیل کنید. بخش Passive شامل تمام نکاتی است که به ذهن سپرده ایم اما از آن استفاده نمی کنیم و بخش Active، کلمات و عباراتی هستند که در مکالمه های روزمره مورد استفاده قرار می دهیم. برای تمرین زبان انگلیسی، سعی کنید معلومات بخش Passive را مورد استفاده قرار داده و آنها را Active کنید.

استفاده از اپلیکیشن ها

شرکت های زیادی با استفاده از فرصت پیش آمده در قرنطینه کرونا، اقدام به راه اندازی برنامه ها و اپلیکیشن هایی برای آموزش زبان انگلیسی کرده اند. استفاده از این اپلیکیشن ها می تواند برای تمرین زبان در قرنطینه مناسب باشد. رزتا استون Rosetta Stone)) بابِل (Babbel) فیبل کاتِج (Fable Cottage) کانجوگیموس (Conjuguemos) آی‌کالچر (iCulture) و منگو (Mango) چند برنامه کاربردی برای یادگیری زبان انگلیسی هستند که بعضا زبان های دیگر دنیا را نیز پشتیبانی می کنن

شروع دوباره کتابها

اگر قبلا برای یادگیری زبان انگلیسی در کلاسهای حضوری شرکت می کردید، حالا فرصت مناسبی است تا کتابهایتان را مرور کنید. حتی اگر به صورت خودخوان زبان یاد گرفته اید، منابع قبلی خود را مرور کنید.

مشخص کردن تعداد لغات

اگر به تازگی به جمع زبان آموزان پیوسته اید، بهتر است برای تمرین زبان در قرنطینه مشخص کنید که می خواهید چند لغت در روز یاد بگیرید. یاد گرفتن ۳ یا ۴ کلمه‌ جدید در روز مناسب است و برای شروع، خسته کننده نیست. سعی کنید لغات یا عبارت مرتبط با کلمات جدید مانند مترادف‌ و متضادهای آنها را هم به صورت هم زمان یاد بگیرید تا با صرف زمان کمتر، دایره لغات شما وسیع تر شود. برای نتیجه گیری بهتر و به یادسپاری هم می توانید روزی یک بار یا هر دو روز یک بار، کلمات جدید را تکرار کنید.

اصلاح اشتباهات

برای تمرین زبان انگلیسی در قرنطینه و تقویت مهارت ها، اشتباهات خود را پیدا کرده و سعی در اصلاح آنها داشته باشید. به عنوان مثال می توانید هر هفته روی یکی از اشتباهاتتان تمرکز کرده و آن را اصلاح کنید.

شنیدن آهنگهای انگلیسی

این تکنیک برای یادگیری زبان در منزل و نیز تقویت مهارت زبان آموزان در آموزشگاه ها بسیار مفید است. برای تمرین زبان در قرنطینه هم می توانید آهنگهای انگلیسی گوش کنید تا مهارت های شنیداری تان هم تقویت شوند.

یادگیری گرامر

برای تقویت زبان انگلیسی، حتما زمانی را صرف یادگیری و تقویت گرامر کنید. یکی از مهم ترین تمرین های زبان انگلیسی در قرنطینه، خواندن و یادگیری دستور زبان است. به عنوان مثال می توانید روزی 15 دقیقه را به یادگیری و مرور گرامر اختصاص دهید.

استفاده از منابع آنلاین

برای تمرین زبان در قرنطینه می توانید از وب سایت ها و دیگر منابع آنلاین استفاده کنید. صفحات متعددی در فضای مجازی در زمینه آموزش زبان انگلیسی فعالیت می کنند که می توانید آنها را دنبال کنید. وب سایت آیلتس تیم هم با ارائه مقالات آموزشی و تکنیک های نوین و کاربردی، شما را در زمینه یادگیری هرچه بهتر زبان انگلیسی و تقویت مهارت های مرتبط یاری می دهد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *