اشتراک گذاری

منابع یادگیری زبان برای کنکور سراسری

5/5 - (4 امتیاز)

کنکور برای بسیاری از دانش آموزان، مهم ترین مرحله زندگی است. تقریبا همه دانش آموزان دوست دارند که در کنکور سراسری رتبه خوبی به دست بیاورند و در رشته مورد علاقه خود مشغول به تحصیل شوند. جدی از درست یا غلط بودن این شدت حساسیت برای کنکور، در این مقاله برخی از بهترین منابع یادگیری زبان برای کنکور سراسری را به شما همراهان عزیز معرفی می کنیم.

بهترین منابع برای زبان کنکور سراسری

مبتکران زبان (شهاب اناری)

مبتکران زبان یک کتاب جامع است که دروس زبان پیش دانشگاهی ۱ و ۲ را به صورت درس به درس و زبان سال سوم را به صورت کلی مطرح و بررسی می کند. این کتاب منبع نسبتاً خوبی برای گرامر و واژگان است و ریدینگ های خوبی دارد که می توانید از آنها برای تمرین بیشتر و بهتر استفاده کنید.

شبقره زبان (رضا کیاسالار)

دکتر رضا کیاسالار کتابی تحت عنوان زبان کنکور دارد که نشر شبقره آن را منتشر کرده است. در این کتاب هم مباحث زبان انگلیسی ۳ و هم پیش دانشگاهی جای داده شده اند. سطح تست های این کتاب کمی استاندارد تر بوده و برای افراد مبتدی بسیار مناسب است.

درک مطلب به زبان ساده مبتکران

یکی از بهترین منابع یادگیری زبان برای کنکور سراسری است که کمک در زمینه ریدینگ و کلوزتست کمک زیادی به شما می کند. این کتاب شروع بسیار خوبی برای افرادی است که در زمینه ریدینگ ضعیف هستند.

خیلی سبز جامع زبان

زبان خیلی سبز هم جزء منابع خوب برای زبان کنکور است که سال سوم و پیش دانشگاهی را باهم در یک کتاب جای داده است. این کتاب به صورت درس به درس پیش رفته و تمام لغات هر درس را به خوبی پوشش داده است. درس‌ نامه‌ خلاصه و روان گرامر، سازمان‌ دهی واژگان و هم نشینی ‌های مهم، ۶ متن درک مطلب برای هر درس، ۵ آزمون کلوز تست در هر درس، گرامر و واژگان کامل سال سوم، آموزش تمام افعال مرکب کتاب‌های انگلیسی دبیرستان و منتخب تست ‌های خوب و یاد دهنده‌ کنکورهای سراسری و آزاد با پاسخ توضیحی و تشریحی، بخشی از مزایا و ویژگی های این کتاب به شمار می روند

گاج جامع میکرو زبان کنکور+ کتابچه واژگان

به عنوان یکی دیگر از منابع یادگیری زبان برای کنکور سراسری، باید به کتاب گاج میکرو زبان اشاره کنیم. یک کتاب حدودا ۴۸۰ صفحه ای که نزدیک ۳۰۰۰ تست زبان انگلیسی دارد و تمام لغات را در خود جای داده است. ویژگی متمایز این کتاب این است که لغات را بر اساس میزان تکرار در کنکورهای سال های گذشته تعیین سطح کرده و آنها را بر اساس اهمیت، طبقه بندی کرده است.

منابع کنکور سراسری زبان

منابع و کتبی که تا اینجا معرفی کردیم، منابع یادگیری زبان برای کنکور سراسری بودند. اما برخی از دانش آموزان در رشته زبان انگلیسی تحصیل می کنند و یا علاوه بر رشته اصلی خود، در کنکور زبان هم شرکت می کنند. اگر شما هم جزء این دانش آموزان هستید، لازم است که خودتان را برای دو گروه درس آماده کنید: دروس تخصصی و دروس عمومی. در قسمت دروس عمومی باید درس هایی مانند زبان و ادبیات فارسی، زبان انگلیسی، عربی و معارف اسلامی را بخوانید و خودتان را برای یک آزمون 75 دقیقه ای برای این دروس عمومی آماده کنید. اما در بخش تخصصی، نیاز به منابع دیگری دارید که سازمان سنجش هم به صورت مشخص آنها را معرفی نکرده است. شما برای کنکور سراسری زبان باید خودتان را برای پاسخگویی به سوالات در بخش های گرامر، واژگان و درک مطلب آماده کنید که منابع هریک از آنها با هم متفاوت است. بخشی از مهم ترین و کاربردی ترین منابع یادگیری زبان برای کنکور سراسری (اختصاصی زبان) عبارتند از:

منابع یادگیری زبان برای بخش گرامر

Grammar In Use intermediate

کتاب گرامر تخصصی انتشارات خیلی سبز تالیف دکترعلیرضا جابری

منابع یادگیری زبان برای بخش واژگان

Essential Words for the Toefl

 Vocabulary Builder جلد 1 و 2

 504 (Mary Bromberg )

 New bridging the gap انتشارات سازمان سنجش

 Essential idioms in English ( Robert J. Dixon )

 English Idioms In Use (Felicity O’Dell)

 Oxford advanced learner’s dictionary

منابع یادگیری زبان برای بخش درک مطلب

Longman Preparation Course for the TOEFL Test

(Steps to understanding ( L.A. Hill – Oxford University Press 

کتاب درک مطلب به زبان ساده تالیف دکتر شهاب اناری و انتشارات گاج

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *