اشتراک گذاری

چرا هنوز نتونستی یادگیری زبان رو شروع کنی؟

5/5 - (5 امتیاز)

همونطور که یادته تو مقاله قبلی برات از اهمیت یادگیری زبان گفتم و برات توضیح دادم که چرا این موضوع باید یکی از مهم ترین هدف های زندگیت باشه. حالا میخوام این سوال رو برات جواب بدم: چرا هنوز نتونستی یادگیری زبان رو شروع کنی؟ تا حالا شده این سوال رو از خودت بپرسی؟! اگر جواب مثبته ازت میخوام به جواب هاش فکر کنی. همینجا خوندن این مقاله رو متوقف کن و به جوا ب سوال : چرا هنوز نتونستی یادگیری زبان رو شروع کنی؟ جواب بده. پاسخت رو روی یه برگه به صورت لیست وار بنویس و بعد با من همراه شو تا عمده ترین و مهم ترین دلایل به تعویق انداختن یادگیری زبان رو برات بگم.

1- برنامه کاری روزانه شلوغی دارم

حتما این مورد که برنامه کاری روزانه شلوغی دارم یکی از دلایلی هست که تو لیستت به چشم میخوره. میدونم که از اول صبح تا عصر و یا حتی شب و دیرقت مشغول کار هستی و تایم فشرده ت بهت این اجازه رو نمیده که بتونی یادگیری زبان رو شروع کنی. ولی میخوام بهت یه هشدار بدم. بله یه هشدار. میدونستی که داری زمان باررزشت رو به هدر میدی؟ اگه بهت بگم بعد از مسلط شدن به زبان میتونی همین درآمد رو تو زمان کوتاه تر داشته باشی باز هم برای یادگیری زبان زمان اختصاص نمیدی؟ دوباره به این دلیلت فکر کن، یعنی با دقت فکر کن. بعضی وقتها انقدر درگیر شلوغی های زندگی و کارت میشی که به طور کل فراموش میکنی یکی از مسئولیت هات نسبت به خودت ارتقا مهارتهای خودته تا بتونی زندگی راحت تری داشته باشی. حتما روی این موضوع فکر کن.

2- آموزشگاه خوب پیدا نکردم

این مورد هم میتونه یکی دیگه از دلالی باشه که تو لیستت نوشتی. آموزشگاه خوب پیدا نکردم و نمیکنم. یه سوال دارم ازت: تا حالا از خودت پرسیدی که چطور باید یه آموزشگاه خوب رو از بد تشخیص بدم؟ اگه جوابت منفیه پس بهت پیشنهاد میکنم حتما مقاله ویژگی های آموزشگاه زبان خوب رو بخون چون توش در مورد ویژگیهای یه آموزشگاه زبان خوب صحبت کردم. یه کم برام باورش سخته که بگی آموزشگاه زبان خوب پیدا نکردم. اگه بگردی و با چشم باز تحقیق و پرسش کنی مطمئنا و بدن شک به جواب میرسی و یه آموزشگاه خوب رو برای شروع یادگیری زبان پیدا میکنی. پس بهانه نیار و برای این هدف مهم زندگیت زمان بگذار.

3- استاد زبان خوب پیدا نکردم. همه به فکر پول هستن.

قبل از اینکه در مورد یه استاد زبان خوب صحبت کنم ازت میخوام حتما این مقاله رو که توش در مورد ویژگیهای مهم یه استاد زبان خوب صحبت کردم بخونی و بعد به خوندن این قسمت ادامه بدی. وقتی نمیتونی یه استاد زبان خوب پیدا کنی که از ویژگیهای آگاهی نداری. یادمه زمانی که تو شهر گنبد کاووس خدمت میکردم یکی از بچه ها به زبان محلی بهم گفت جارو رو برام بیار. من بهش گفتم اینجا اون چیزی که تو میخوای نیست چرا که متوجه کلمه ای که به کار میبرد نمیشدم. تا اینکه خودش اومد و در حالی که جارو رو نشون میداد و همون کلمه رو به کار میبرد ازم پرسید پس این چیه؟؟!! درسته، درسته این اتفاق هم دقیقا برای تو میفته. چون توانایی تشخیص استاد زبان خوب رو نداری. در مورد قسمت دوم این دلیل باید بگم که باید قبول کنی که برای دریافت یه خدکت با کیفیت باید هزینه کنی. ولی باید حواست باشه که این هزینه رو جای درستش انجام بدی. پس ایندفعه با آگاهی بیشتر میتونی مسلما یه استاد زبان خوب پیدا کنی تا تو رو در رسیدن به هدفت کمک کنه و راه درست یادگیری رو بهت نشون بده.

4- من به زبان انگلیسی نیاز ندارم.

اگه این مورد تو لیستت وجود داره باید بهت هشدار بدم که باید این رو بازبینی کنی. چرا؟ به نظر من امروزه هر کسی به آشنایی با زبان انگلیسی نیاز داره چرا که این زبان بهت این توانایی رو میده تا اول فرصتهای جدید ارتقا زندگی شغلی و شخصی رو شناسایی کنی و بعد بتونی ازشون استفاده کنی. یادمه زمانی که تصمیم به ازدواج گرفتم چون نتونسته بودم به منابع غنی و کاملی تو زبان فارسی جهت اطلاع از نحوه ساختن و شروع یک زندگی خوب و عاشقانه و موفق دست پیدا کنم رو آوردم به منابع انگلیسی زبان که میتونم بگم اطلاعات فوق العاده ای رو از این طریق کسب کردم که همیشه بهم کمک کرده. این یه مثال بود. این مورد تو همه قسمتهای زندگیت صدق میکنه. شاید الان نیاز نداشته باشی ولی زمانی میرسه که بهش نیاز داری ولی دیگه خیلی دیر شده و زمانش رو نداری.

5- هزینه زیادی داره

اگر این مورد رو توی لیستت میبینی حتما بهت پیشنهاد میکنم این مقاله رو با دقت بخونی و تو این دلیل تجدیدنظر کنی. یادت نره که هزینه برای یادگیری زبان انگلیسی هزینه نیست، سرمایه گذاریه.
در آخر میخوام بهت بگم که امسال اگر یادگیری زبان رو توی لیست هدفهات نداری حتما باید اون لیست رو بازبینی کنی.

پشتیبان همیشگی تو ، آیلتس تیم 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *