اشتراک گذاری

معرفی دیکشنری های انگلیسی

3/5 - (2 امتیاز)

دیکشنری یکی از ملزومات یادگیری زبان است. اما بسیار مهم است که چه نوع دیکشنری انتخاب کرده و چگونه از آن استفاده کنید. شما باید انواع دیکشنری را بشناسید تا با توجه به سطح و نیاز خود، بهترین را انتخاب نمایید. انتخاب دیکشنری اشتباه و یا استفاده نادرست از آن می تواند روند یادگیری شما را کند نماید. اما بالاخره بهترین دیکشنری کدام است؟ با معرفی بهترین دکشنری های انگلیسی همراه ما باشید.

معرفی بهترین دیکشنری های جهان؛ انگلیسی به انگلیسی

بیشتر مدرسین زبان انگلیسی به زبان آموزان توصیه می کنند که از دیکشنری های انگلیسی به انگلیسی استفاده کنند. این نوع فرهنگ لغتها به شما کمک می کنند که معنی هر کلمه را به همراه توضیح آن یاد بگیرید و این روش، بسیار بهتر از یادگیری معنی فارسی کلمات است. از طرفی وقتی دارید یک کلمه را در این نوع دیکشنری پیدا می کنید، خود به خود با لغات و واژه های جدید دیگر هم آشنا می شوید. به عنوان تعدادی از بهترین دیکشنری های انگلیسی به انگلیسی، می توان به موارد زیر اشاره کرد:

معرفی بهترین دیکشنری انگلیسی

دیکشنری Oxford آکسفورد

دیکشنری Oxford یکی از بهترین فرهنگ لغت های انگلیسی به انگلیسی یا تک زبانه است. این دیکشنری در سطوح مختلف چاپ شده ‌است و حتی زبان ‌آموزان مبتدی نیز می‌ توانند از آن استفاده کنند. نسخه های مختلف این دیکشنری چاپ شده است که یکی از بهترین های آنها Oxford Wordpower Dictionary است که ۳ هزار لغت دارد. این دیکشنری برای تقویت دایره واژگانی زبان ‌آموزان و همینطور تقویت مهارت نوشتاری بسیار مفید است. جالب است بدانید که دیکشنری آکسفورد، نسخه آنلاین هم دارد.

دیکشنری Cambridge Advanced Dictionary کمبریج

اگر در سطوح بالاتر آموزش زبان انگلیسی هستید، دیکشنری سطح بالای کمبریج را به شما پیشنهاد می دهیم. این مجموعه جزء بهترین دیکشنری های انگلیسی است که لغت مثال‌ها، عبارت‌ها و اصطلاحات متعددی دارد. اپلیکیشن این دیکینشری امکان گوش دادن به ۲ لهجه آمریکایی و بریتانیایی را برای شما فراهم می ‌کند و می توانید آن را در گوشی هوشمند خود ذخیره کرده و همیشه همراه داشته باشید. جدول افعال بی‌قاعده در دیکشنری کمبریج، برای مرور سریع این نوع از افعال و به ‌خاطر سپردن‌ شان بسیار مفید و کاربردی است.

دیکشنری زبان انگلیسی Merriam Webster وبستر

اما یکی دیگر از بهترین دیکشنری های انگلیسی که احتمالا نامش را شنیده اید، وبستر است. در فرهنگ لغت، می توانید کلمات را به شکل صوتی هم جستجو کنید. همچنین کلمات متضاد و مترادف هر کلمه هم در مقابلش نوشته شده که کمک می کند دایره لغات خود را افزایش دهید. یکی دیگر از گزینه ‌های جذاب این دیکشنری، «لغت روز» است. در نسخه گوشی، هرروز یک لغت جدید معرفی می شود و می توانید آن را همراه با معنی انگلیسی و مثال‌هایش یاد بگیرید.

دیکشنری زبان انگلیسی Longman لانگمن

لانگمن هم یکی دیگر از بهترین دیکشنری های انگلیسی است که نسخه چاپی و آنلاین آن منتشر شده است. لانگمن نیز براساس سطح زبان چندین نسخه دارد و چه در سطح  مبتدی باشید، چه متوسط و یا حرفه ای، می توانید از نسخه مناسب برای خودتان استفاده کنید. حتی نسخه های جیبی هم برای این فرهنگ لغت منتشر شده است تا همیشه آنها را همراهتان داشته باشید.

دیکشنری زبان انگلیسی Longman لانگمن

دیکشنری های انگلیسی به فارسی

یکی از فرمت‌های بسیار رایج دیکنشری های زبان انگلیسی، نسخه‌ های انگلیسی به فارسی است. البته بهتر است به عنوان یک زبان آموز، تا حد امکان از دیکشنری های انگلیسی به انگلیسی استفاده کنید. اما دیکشنری های انگلیسی به فارسی هم برای افرادی که در زمینه ترجمه فعالیت می کنند مفید است. چند مورد از بهترین دیکشنری های انگلیسی به فارسی عبارتند از:

دیکنشری Dict Box دیکت باکس

دیکشنری دیکت باکس، بیشتر از ۷۵۰ هزار کلمه دارد و به همین دلیل می توانید معنی واژه مورد نظرتان را خیلی زود در آن پیدا کنید. این دیکشنری هم به‌ صورت اپلکیشن موجود است و هم می توانید در مرورگرهای اینترنتی از آن استفاده کنید. همچنین باید بدانید که نسخه جدید این دیکشنری، تلفظ‌ آمریکایی، بریتانیایی و استرالیایی و همچنین مترادف ‌های کلمات را هم در اختیارتان قرار می دهد.

دیکشنری Fastdic فست ‌دیکشنری

یکی از بهترین دیکشنری های انگلیسی که بسیاری از زبان آموزان اپلیکیشن آن را در گوشی خود دارند، Fastdic است. دسترسی راحت و دو زبانه بودن، دلایل اصلی محبوبیت این فرهنگ لغت به شمار می روند. این دیکشنری مجهز به تلفظ آمریکایی و بریتانیایی‌ است و قابلیت سرچ فارسی به انگلیسی هم دارد.

دیکشنری Leitnary لایتنری

به جرات می توان Leitnary را یکی از کامل ترین دیکشنری های انگلیسی به شمار آورد. این فرهنگ لغت هم به‌ صورت انگلیسی به انگلیسی و هم انگلیسی-فارسی و فارسی-انگلیسی قابل استفاده ‌است. اپلیکیشن این دیکشنری، بیش از ۲۲۵ هزار لغت و ۱۰ هزار عبارت و اصطلاح دارد. ترجمه کامل کلمات همراه با تلفظ ، نقش کلمه، توضیحات، مثال و اصطلاحات مربوط به کلمه هم قابلیت های دیگری هستند که لایتنری در اختیار شما قرار می دهد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *