اشتراک گذاری

راه های تقویت زبان انگلیسی

5/5 - (71 امتیاز)

امروزه یادگیری زبان انگلیسی جزء ضروریات است. افراد در سنین مختلف به دنبال یادگیری زبان انگلیسی در سطوح مختلف و یا تقویت دانش و توان خود در این حوزه هستند. مساله تقویت زبان، به اندازه یادگیری آن و چه بسا بیشتر نیز اهمیت دارد. شما باید بتوانید انگلیسی را روان صحبت کنید و یا متون انگلیسی مورد نظرتان را به خوبی ترجمه کنید. اما آیا می دانید چگونه می توانید سطح یادگیری و به خاطر سپاری زبان را در حافظه خود تقویت کنید؟ آیلتس تیم با برخورداری از تجربه چند ساله در زمینه آموزش زبان، روشهای کاربردی و مفیدی را برای تقویت زبان انگلیسی به شما آموزش می دهند. با اجرای این تکنیک ها می توانید در مدت زمانی کوتاه، مهارت خود در مکالمه و ترجمه متون انگلیسی را به سطح مورد قبول برسانید؛ با ما همراه باشید.

بهترین روشهای تقویت زبان انگلیسی

1- از اشتباه نترسید

اولین و مهم ترین گام برای یادگیری در هر زمینه ای این است که از اشتباه کردن هراسی نداشته باشید. اشتباهات شما به شما کمک می کنند که نقاط ضعف خود را شناخته و آنها را برطرف کنید. بنابراین اعتماد به نفس داشته باشید و تلاش برای تقویت زبان انگلیسی را جایگزین ترس از اشتباه کنید.

2- هر روز تمرین کنید

هیچ چیز به اندازه تمرین مداوم و منظم برای تقویت زبان انگلیسی به شما کمک نمی کند. بنابراین یک برنامه آموزشی تنظیم کرده و هرروز متناسب با آن تمرین کنید. پایبندی به این برنامه کمک بسزایی به تقویت زبان شما می کند.

3- مهارتها را تمرین کنید

یک تکنیک بسیار مهم برای تقویت زبان انگلیسی این است که مهارتهای مختلف را تمرین کنید. برای این زبانتان پیشرفت کند، هر چهار مهارت خواندن، نوشتن، مکالمه و شنیدن را به صورت هم زمان تمرین کنید.

4- از دفترچه یادداشت استفاده کنید

سعی کنید برای یادداشت کردن کلمات جدید از یک دفترچه استفاده کنید. کلمات جدیدی را که می آموزید در دفترچه یادداشت کرده و با آنها جمله بسازید و هنگام صحبت کردن از آنها استفاده کنید.

5- موسیقی گوش کنید

آهنگ های ساده و روان انگلیسی را مرتبا گوش کنید. این کار کمک بسیاری به تقویت زبان انگلیسی شما می کند.

6- از جمله ها کمک بگیرید

ثابت شده که حفظ کردن یک کلمه به واسطه‌ خواندن آن در یک جمله، به مراتب راحت تر از حفظ کردن آن به تنهایی است.

7- فضای مطالعه مناسب ایجاد کنید

فضای مطالعه تاثیر انکارناپذیر در یادگیری دارد. بهتر است برای یادگیری و تقویت زبان انگلیسی، فضای مناسبی را آماده کنید که تمرکز شما را افزایش دهد.

8- روش مناسب را پیدا کنید

شما باید روش مطالعه و یادگیری مناسب خودتان را پیدا کنید تا میزان یادگیری و به خاطر سپاری زبان را افزایش دهید. اگر قبلا از روش خاصی نتیجه مطلوب گرفته اید، همان روش را برای مطالعه زبان پیاده کنید.

9- فضای مطالعه مناسب ایجاد کنید

فضای مطالعه تاثیر انکارناپذیر در یادگیری دارد. بهتر است برای یادگیری و تقویت زبان انگلیسی، فضای مناسبی را آماده کنید که تمرکز شما را افزایش دهد.

10- مرور کنید

مرور مطالبی که به تازگی آموخته اید، موجب تثبیت و ماندگاری آنها در ذهن شما می شود. بنابراین زمان کافی برای مرور مفاهیم جدید اختصاص دهید.

11- عجله نکنید

به هیچ عنوان برای یادگیری و تقویت زبان انگلیسی عجله نکنید. یادگیری فرایندی زمان بر است و باید به مرور زمان تکمیل شود. بنابراین به خوبی تمرکز کرده و اجازه دهید زمان مناسب طی شود.

12- مقاله بخوانید

روزنامه ها و مقالات منبع مناسبی برای یافتن ساختارهای مجهول هستند. یک مقاله بخوانید و ببینید که میتوانید جملات مجهول را بیابید یا خیر. این کار را به یک تمرین مداوم تبدیل کنید.

13- انگلیسی صحبت کنید

برای تقویت زبان انگلیسی، بهتر است از این زبان در زندگی روزمره خود استفاده کنید. می توانید گاهی با دوستان یا اعضای خانواده خود انگلیسی صحبت کنید تا مهارت مکالمه شما تقویت شده و آموخته های جدید هم در ذهنتان تثبیت شوند.

14- تمرین کنید

یک تمرین بسیار خوب و مفید برای تقویت زبان انگلیسی، پیدا کردن ریشه کلمات و یادگیری آنهاست. این کار به شما کمک می کند که معنی کلمات را راحت تر آموخته و به خاطر بسپارید.

15- فیلم ببینید

تماشای فیلم ها به زبان اصلی تاثیر بسیار زیادی در یادگیری زبان و به ویژه تقویت مهارت های مکالمه و شنیدن دارد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *