اشتراک گذاری

بهبود مهارت صحبت کردن به زبان انگلیسی

4.8/5 - (19 امتیاز)

همانطور که می دانید و در مطالب قبلی هم اشاره کرده ایم، یادگیری زبان انگلیسی یک فرایند چند وجهی است که شامل کسب و تقویت مهارتهای مختلف می شود. مهارت های نوشتن، خواندن، گوش دادن و صحبت کردن، مهم ترین مهارتهایی هستند که برای یادگیری هرچه بهتر زبان به آنها نیاز داریم. یکی از مشکلات زبان آموزان، مربوط به مهارت مکالمه است. بسیاری از افراد در زمینه مکالمه مشکل دارند و حتی پس از چند سال شرکت در دوره های آموزشی، هنوز نمی توانند به خوبی انگلیسی صحبت کنند. بهبود مهارت صحبت کردن به زبان انگلیسی، نیازمند ارتباط داشتن با دیگران است. اما ممکن است کسی نزدیک شما نباشد که بتوانید با اون انگلیسی صحبت کنید. پس چطور باید مکالمه انگلیسی را در خود تقویت کنید؟ نگران نباشید! آیلتس تیم به شما ترفندهایی را آموزش می دهد که به کمک آنها می توانید مهارت صحبت کردن به زبان انگلیسی را در خود تقویت کنید.

9 راز بهبود مهارت صحبت کردن به زبان انگلیسی

1- انگلیسی فکر کنید!

بارها در مورد تقویت زبان انگلیسی و مهارت های مختلف آن، به این عبارت اشاره کرده ایم که انگلیسی فکر کنید. اما انگلیسی فکر کردن دقیقا چیست؟ بیشتر ما وقتی می خواهیم انگلیسی صحبت کنیم، به زبان مادری خود فکر می کنیم. این یعنی همیشه نیاز به ترجمه داریم و کار ما بسیار کند می شود. حتی افرادی که به چند زبان تسلط دارند هم برای ترجمه مداوم به مشکل بر می خورند. اگر می خواهید مهارت مکالمه را در خودتان تقویت کنید، باید فکرتان را انگلیسی کنید. مثلا وقتی در رستوران هستید و می خواهید سفارش خود را به زبان انگلیسی بیان کنید، باید در ذهن خود به دنبال لغات یک فرهنگ لغت انگلیسی باشید، پس هیچ وقت به زبان مادری خود و ترجمه کردن لغات فکر نکنید.

2- با خودتان حرف بزنید!

اگر کسی نبود که با او انگلیسی حرف بزنید، با خودتان صحبت کنید! وقتی تنها هستید، سعی کنید با صدای بلند با خودتان به زبان انگلیسی مکالمه کنید. این کار کمک می کند که مکالمه و نوع حرف زدن شما بسیار بهتر از قبل شود.

3- از آینه کمک بگیرید

یکی از ترفندهای بسیار کاربردی برای بهبود مهارت صحبت کردن به زبان انگلیسی، این است که جلوی آینه بایستید و به مدت 2 تا 3 دقیقه، در مورد یک موضوع خاص صحبت کنید. در این شرایط حتما صورت، دهان و بدن خود را تماشا کرده و وانمود کنید که دارید با یک دوست تحصیل کرده صحبت می کنید. اگر روی یک کلمه گیر کردید، صحبت کردن خود را متوقف نکنید؛ بلکه سعی کنید جمله خود را به شیوه ای دیگر بیان کنید. شما بعد از پایان این زمان می توانید به دنبال کلمه مناسب بگردید، قطعاً این کار به شما کمک می کند که در جملات از کلمات مناسب استفاده کنید.

4- روی مکالمه تمرکز کنید

وقتی در حین صحبت کردن مدام توقف کنید و به گرامر جملات فکر کنید، اعتماد به نفس شما کاهش پیدا می کند. ممکن است صحبت کردن مداوم در چند دقیقه باعث شود که زیاد به گرامر توجه نکنید؛ اما تمرکز روی مکالمه مهم ترین چیز است. در اثر مرور و تکرار جملات، گرامر هم به مرور زمان ارتقا پیدا می کند.

5- Tongue Twisters را امتحان کنید

برای بهبود مهارت صحبت کردن به زبان انگلیسی، Tongue Twisters را هم امتحان کنید. Tongue Twisters عبارات یا کلماتی هستند، که تلفظ دشواری دارند. مثال آن در زبان فارسی، عباراتی مثل «شیش سیخ کباب سیخی شیش هزار» است که هم سرگرم کننده هستند هم مکالمه را تقویت می کنند. عبارت « The thirty-three thieves thought that they thrilled the throne throughout Thursday» یکی از Tongue Twisters های زبان انگلیسی است. سعی کنید این قبیل جملات را را چند بار پشت سر هم تکرار کنید تا مهارت مکالمه شما تقویت شود.

6- با دقت گوش دهید و تکرار کنید

بسیاری از زبان آموزان برای تقویت مهارتهای زبان انگلیسی، فیلم های زبان اصلی می بینند و یا آهنگهای انگلیسی گوش می کنند. این روش تاثیر بسیار زیادی هم در بهبود مهارت صحبت کردن به زبان انگلیسی دارد. شما می توانید قسمت کوچکی از یک نمایش یا فیلم را انتخاب کنید و خط به خط آن را بعد از گوش دادن تکرار کنید. سعی کنید با همان لهجه و تلفظ کلمات را تکرار کنید تا در زمینه لهجه هم تمرین داشته باشید.

7- با آهنگ های انگلیسی همخوانی کنید!

هم خوانی با آهنگ های انگلیسی مورد علاقه تان به شما در تقویت مهارت مکالمه به زبان انگلیسی کمک می کند. سعی کنید هنگام گوشی دادن آهنگ هایی که دوست دارید، همراه آنها بخوانید و به لهجه هم توجه کنید.

8- اشکال مختلف کلمات را یاد بگیرید

وقتی می خواهید لغات جدید یاد بگیرید، سعی کنید شکل های مختلف آن را هم یاد بگیرید. مثلا موقع یادگیری کلمه write به معنی نوشتن، فرمهای دیگر آن مانند wrote و written را هم یاد بگیرید.

9- عبارات بهتر از کلمات هستند

برای بهبود مهارت صحبت کردن به زبان انگلیسی، بهتر است به جای کلمه های جدید، عبارات جدید یاد بگیرید. یادگیری عبارات به شما کمک می کند که بتوانید به خوبی یک سخنران بومی صحبت کنید؛ البته به شرط تکرار و تمرین مداوم. حتی بهتر است کلمات و عبارات رایج زبان مادری خود را یاد بگیرید و بعد، معادل انگلیسی آنها را تمرین کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *