اشتراک گذاری

8 روش برای بهبود مهارت نوشتاری در زبان انگلیسی

5/5 - (6 امتیاز)

پس از صحبت کردن و شنیدن به عنوان دو مهارت بسیار مهم در یادگیری زبان انگلیسی، نوبت به مهارت نوشتن می رسد. رایتینگ جزء مهم ترین مهارتها در تمامی زبانهاست و موجب زنده مانده هر زبان می گردد. شما باید مهارت نوشتاری خوبی داشته باشید تا بتوانید نمرات لازم را در آزمون های مختلف کسب کنید. آیلتس و بسیاری از آزمون معتبر زبان، بخش مجزایی برای سنجش و ارزیابی این مهارت دارند و مراکز آموزشی هم به آن اهمیت می دهند. قبلا نکات و تکنیک های تقویت مهارت مکالمه را به شما آموزش داده ایم. امروز شما را با 8 روش طلایی برای تقویت مهارت نوشتاری در زبان انگلیسی آشنا می کنیم.

تکنیک هایی برای تقویت مهارت نوشتاری در زبان انگلیسی

1- بر آنچه از قبل می دانید تکیه کنید

برای تقویت مهارت رایتینگ یا نوشتن در زبان انگلیسی، بهتر است از لغات کوچک شروع کنید. باید تمرین کنید لغاتی را یاد گرفته اید در قابل جمله به کار ببرید. از نوشتن پاراگراف های ساده شروع کنید و کم کم سراغ جملات و عبارتهای سخت تر بروید

تقویت مهارت رایتینگ

2- جمله سازی کنید

یکی از بهترین تکنیک ها برای تقویت مهارت نوشتن در زبان انگلیسی، جمله سازی است. می توان گفت که جمله سازی مهم ترین مهارت در نوشتن یا رایتینگ است. بنابراین باید تمرین کنید که جملاتی با ساختار مناسب بنویسید.

3- مطالب را ثبت کنید

مطالبی را که می نوسید، در یک جا ثبت کنید تا پی به پیشرفت خود در زمینه ی تقویت مهارت نوشتن به زبان انگلیسی ببرید. به این ترتیب، به صورت منسجم ومنظم کار کرده اید و در ضمن آن را ثبت هم کرده اید.

4- تمرین روزانه داشته باشید

بسیار مهم است که برای تقویت مهارت رایتینگ، هرروز تمرین داشته باشید. اگر دراین کار مصمم نباشید هرگز قادر نخواهید بود تبدیل به نویسنده ی بهتر شوید. شما نمی توانید داستانها و مطالب خارق العاده ای را خلق کنید مگر این که تلاش کنید و از جایی آن را شروع کنید. پس همین حالا شروع کنید و نوشتن را به یک عادت روزانه تبدیل نمایید.

تمرین روزانه

5- چک نویس داشته باشید

از هر نوشته، چند نسخه ابتدایی یا چک نویس داشته باشید. حتی توصیه می شود که بعد از نوشتن مطلب با چک نویس نهایی مدتی دست از نوشتن بردارید و دوباره نگارش را از سر بگیرید. با دوباره نویسی قادر می توانید پیام اصلی خود را با شفافیت بیشتری منتقل کنید.

6- برای تصحیح گرامر از منابع آنلاین کمک بگیرید

اگر تصور می کنید که نوشته های شما از نظر دستور زبان یا گرامر ایراد دارند، بهتر است از منابع آنلاین برای اصلاح آنها کمک بگیرید. منابعی مانند Grammarbook.com به شما کمک می کنند که نکات گرامری را بهتر رعایت کنید.

7- از یک دوست ویراستار کمک بگیرید

قبلا گفتیم که برای یادگیری زبان انگلیسی با سرعت بیشتر و راحت تر، بهتر است دوستانی داشته باشید که مهارت بالایی در این حوزه دارند. این دوست می تواند به شما در ویرایش مطلبی که نوشته اید کمک کند و حتی ایده های بهتری به شما بدهد. اگر در بخشی از نوشته خود مشکل دارید، دوستتان می تواند آن را بررسی کرده و به شما راه حل ارائه دهد. همچنین ممکن است دچار خطاهایی شده باشید که از زیر نظر شما رد شده اند و دوست شما می تواند آنها را به شما یادآوری کند.

8- یک داستان بزرگتر بنویسید و خلاق باشید

درباره ی ابعاد وسیع تری نسبت به خطوط ارائه شده فکر کنید و سعی کنید خلاقیت زیادی به خرج دهید. فکر خود را فقط به مطالب خاصی که ارائه می دهید متمرکز نکنید. جنبه های مختلف از یک داستان را روی کاغذ بیاورید و سعی کنید جزئیات بسیاری را خلق کرده و به تصویر بکشید. برای تقویت مهارت نوشتن در زبان انگلیسی، بهتر است که موضوع خود را با صراحت و به یک روش خسته کننده مطرح نکنید. از قوه ی خلاقیت خود استفاده کنید وبه روش های خلاقانه ای جملات توصیفی خود را به تصویر بکشانید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *