اشتراک گذاری

آیلتس ایندیکیتور

5/5 - (13 امتیاز)

همانطور که می دانید آزمون IELTS به دلیل شیوع ویروس کرونا به تعویق افتاده و برگزار کنندگان، تصمیم به برگزاری آن به صورت آنلاین گرفته اند. طبق اعلام برگزار کنندگان آزمون آیلتس، نسخه آنلاین این آزمون از تاریخ از 22 ماه اپریل 2020 (3 اردیبهشت 1399) ، با نام آزمون IELTS Indicator، در حال برگزاری است. اما آیا در مورد آیلتس ایندیکیتور و جزئیات آن اطلاعاتی دارید؟ این آزمون دقیقا چیست و چگونه برگزار می شود؟ آیا IELTS Indicator یا آزمون آیلتس آنلاین در خانه، جایگزین آیلتس است؟ با آیلتس تیم همراه باشید تا صفرتاصد این آزمون را مورد بررسی قرار دهیم.

آزمون IELTS Idicator چیست؟

آیلتس ایندیکیتور در واقع یک آزمون آنلاین است که برای جایگزینی آزمون آیلتس در زمان همه گیری کرونا تدوین شده است. برای حفاظت از جان شرکت کنندگان، آزمون آیلتس به صورت آنلاین برگزار می شود که برخی از سایت‌های فارسی، از آن به عنوان آیلتس اندیکاتور یاد می‌کنند! البته باید بدانید که IELTS Idicator تنها در کشورهایی که امکان برگزاری آزمون آیلتس به صورت حضوری در آنها وجود ندارد، برگزار می شود و تنها جایگزین آزمون آیلتس آکادمیک است. تا به این لحظه در مورد آزمون آیلتس جنرال تصمیمی اتخاذ نشده است. نکته دیگری که باید در مورد آیلتس ایندیکیتور بدانید این است که این آزمون به هیچ عنوان جایگزین آزمون IELTS حضوری نیست. در واقع ایندیکیتور معیاری برای ارزیابی سطح زبان انگلیسی داوطلبان توسط دانشگاه‌ها یا موسسات بین المللی است تا با وجود تعلیق آزمون های رسمی زبان انگلیسی، امکان پذیرش دانشجو داشته باشند. اگر داوطلب تحصیل در خارج از کشور هستید و به دلیل شرایط ناشی از کرونا موفق به ارسال مدارک زبان خود به دانشگاه مورد نظرتان نشده اید، آیلتس ایندیکیتور برای شما مناسب است.

ساختار آزمون آیلتس ایندیکیتور

آزمون IELTS Indicator از نظر ساختاری، کاملا شبیه آزمون آیلتس حضوری است. بخش های Listening، Reading و Writing به ترتیب، سه بخش اول آزمون هستند. مدت زمان این آزمون در مجموع 2 ساعت و 45 دقیقه است. بخش Speaking آیلتس اندیکیتور به صورت مجزا چند روز قبل یا بعد از آزمون آنلاین، از طریق تماس تصویری ممتحن و کاملا به صورت چهره به چهره به مدت 15 تا 20 دقیقه، انجام می‌شود. در واقع تمام استانداردهای آزمون آیلتس حضوری در نسخه اندیکاتور هم رعایت شده است. همچنین سوالات این آزمون همگی از بین سؤالات رسمی آزمون آیلتس هستند و تمام شرایط آزمون آیلتس حضوری توسط ممتحنین اعمال می گردد.

چگونه برای آزمون IELTS INDICATOR آماده شویم؟

برای آماده شدن برای شرکت در آزمون آیلتس اندیکیتور، باید دقیقا مثل آزمون حضوری عمل کنید. با اعلام خبر برگزاری آزمون آیلتس اندیکاتور، بسیاری از زبان آموزان این دغدغه را دارند که چطور باید خود را برای شرکت در این آزمون آماده کنند و لازم است چه نکاتی را بدانند. همکاران ما در آکادمی آیلتس تیم به شما کمک می کنند که ضمن آشنایی با نمونه های آزمون آنلاین، مهارت خود را در زمینه های Listening، Reading و Writing افزایش دهید. قبل از شروع آزمون IELTS Indicator و در حین آزمون باید شرایطی را فراهم کنید تا همه چیز به بهترین شکل برگزار شود. پیش از هر کاری، فضایی آرام و راحت در منزل خود تعیین کنید که در طول اجرای آزمون آنجا باشید. یک لپ تاپ یا کامپیوتر رومیزی تهیه کنید و به یاد داشته باشید که شرکت در آزمون آیلتس اندیکیتور توسط موبایل امکان پذیر نیست. اتصال اینترنتی قوی و مطمئن فراهم کنید که امکان بارگیری و نصب مرورگر امتحان Safe Exam Browser :SEB)) را داشته باشد. حتما یک هدفون سیمی یا بی‌سیم و اسپیکر خوب برای بخش Listening تهیه و صدای آن را پیش از شروع آزمون، امتحان کنید. وب‌کم و میکروفون برای بخش Speaking و اپلیکیشن Zoom ، موارد دیگری هستند که برای شرکت در آزمون به آنها احتیاج دارید. البته با توجه به فیلتر بودن اپلیکیشن Zoom در ایران، باید یک فیلتر شکن قوی هم بر روی لپ ‌تاپ یا کامپیوترتان داشته باشید.

نحوه ثبت نام در آزمون IELTS INDICATOR

از تاریخ 22 اپریل 2020 لیست کشورهای برگزار کننده آزمون، تاریخ‌های برگزاری، نحوه ثبت نام، شرایط و هزینه آزمون IELTS Indicator در سایت این آزمون 149 دلار کانادا اعلام شده است. می توانید برای اطلاع از نحوه ثبت نام و چگونگی شرکت در آزمون آیلتس اندیکیتور به این سایت مراجعه کنید.

کدام دانشگاه ها آزمون IELTS INDICATOR را قبول دارند؟

با توجه به این که آزمون آیلتس اندیکیتور به تازگی راه اندازی شده است، فهرست دانشگاه هایی که نتیجه این آزمون را قبول دارند بسیار محدود است. بنابراین ضروری است که پیش از اجرای آزمون، این دانشگاه ها را بشناسید. در حال حاضر تنها نام سه دانشگاه Coventry University، Cranfield University و Aberystwyth University به عنوان دانشگاه‌هایی که این آزمون را به جای آزمون آیلتس حضوری می‌پذیرند، اعلام شده‌است.

هزینه و زمان اعلام نتایج آزمون IELTS Indicator چقدر است؟

برای شرکت در آزمون آیلتس اندیکیتور، باید مبلغ 149 دلار آمریکا را پرداخت کنید. پس از یک هفته، نتایج آزمون به شرکت کنندگان اعلام می شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *