اشتراک گذاری

چطور فیلم دیدن به زبانم کمک میکنه

4.5/5 - (11 امتیاز)

اول از همه بهت تبریک میگم که دنبال بهتر کردن زبانت هستی، بزودی بهت قول میدم که زبانت به سطحی که همیشه آرزوش رو داشتی میرسه چون داری براش زمان و انرژی میگذاری. خیلی از بچه ها همیشه سوال میکنن که “چطور فیلم دیدن به زبانم کمک میکنه؟” اگه این سوال رو تو هم داری پس باید با من همراه بشی تا ببینی چطور فیلم انگلیسی دیدن یه انرژی تازه به زبانت میده دوست من.

بزن بریم:

1- کلمات و عبارات و اصطلاحات جدیدی رو هر روزه یاد میگیری

زمانی که داری فیلم نگاه میکنی، قطعا یکی از اتفاقات خوبی که برای زبانت میفته اینه که کلمات و عبارات و اصطلاحات جدیدی رو هر روزه یاد می گیری. مخصوصا اگه تمرکزت رو روی فقط و فقط یادگیری بگذاری، یعنی هدفت از فیلم دیدن فقط و فقط بهتر کردن زبانت باشه که فوق العاده ست. پس همیشه زمان فیلم دیدن دفتر و خودکارت آماده باشه تا یادداشت برداری کنی.

چطور فیلم دیدن به زبانم کمک میکنه

2- تلفظ درست کلمات رو یاد می گیری

یکی از مزیت های فیلم دیدن اینه که چون بازیگران معمولا همه انگلیسی زبان اولشونه، کلمات رو درست تلفظ میکنن. پس خواسته ناخواسته گوشهات با تلفظ درست کلمات آشنا میشن و زمانی هم که میخوای از اون کلمات استفاده کنی قطعا ذهنت به همون تلفظ های درست و صحیح رجوع میکنه. پس یکی دیگه از مزیت های بزرگ فیلم دیدن اینه که تلفظ درست کلمات رو یاد می گیری. دیگه نیازی نیست که بری سراغ دیکشنری و تلفظ تک تک کلمات رو چک کنی. و البته این رو هم بگم که تلفظ کلمات رو اونطور که تو یه مکالمه طبیعی و هر روزه شنیده میشه یاد میگیری. چرا که معمولا تلفظ کلمات تو انگلیسی طبیعی و هر روزه با اون چیزی که ما تو دیکشنری میشنویم کمی متفاوته.

3- یاد می گیری که چطور کلمات به هم متصل میشن

یکی از مشکلاتی که زبان آموزان و حتی خود تو دوست من بهش برخوردی اینه که اون چیزی که تو کتاب های آموزشگاهی یاد گرفتی، کاملا با اون چیزی که تو فیلم ها میشنوی فرق داره! چطور؟ خب چون تو کلمات رو همیشه جدا از هم شنیدی و استفاده کردی ولی تو فیلم های انگلیسی معمولا کلمات به هم متصل میشن و نتیجه میشه چیزی که تو کاملا باهاش غریبه ای! با فیلم دیدن یاد میگیری که چطور کلمات به هم متصل میشن و تشکیل یه گروه صوتی رو میدن. اولش ممکنه برات کمی سخت باشه ولی یادت باشه که با تمرین هر کاری آسان میشه و تسلط تو هم بیشتر. Practice Makes Perfect

4- درگیری ذهنت با زبان بیشتر و بیشتر میشه

ببین دوست من چه بخوای قبول کنی چه نخوای، باید بهت بگم که هر چقدر درگیری ذهنت رو با زبان بیشتر کنی، همون قدر سریع تر میتونی تو زبانت پیشرفت کنی و به جایی که دوست داری برسی. با دیدن فیلم های انگلیسی درگیری ذهنت با زبان بیشتر و بیشتر میشه و به همین مقدار هم از یادگیری زبان با استفاده از فارسی فاصله میگیری.

4- درگیری ذهنت با زبان بیشتر و بیشتر میشه
گرامر

5- گرامر رو تو محیطش یاد میگیری

با فیلم دیدن تو میتونی با کمی دقت و حوصله گرامر رو تو محیطش یاد بگیری. یعنی میتونی با محیط و موقعیت استفاده از یه گرامر کاملا آشنا بشی و ازش استفاده کنی. این قطعا سرعت یادگیریت رو هم افزایش میده چرا که به طور مکرر میبینی که تو چه محیط ها و موقعیت هایی از اون گرامر خاص استفاده میشه. مسلما همون موقعیت ها تو زندگی تو هم هست و میتونی به جاش از اون گرامر جدید تو زبان خودت هم استفاده کنی.

مزیت های فیلم دیدن میتونه یه لیست بلند بالا و طولانی باشه که من اینجا فقط به موارد خیلی خیلی مهمش اشاره کردم. اگه هنوز هم با فیلم دیدن قهری، باید بهت بگم که حتما علاقه ای به پیشرفت زبانت نداری. از همین الان شروع کن و حتی شده 5 دقیقه زمان برای فیلم دیدن هر روزه اختصاص بده. بهت قول میدم که نتیجه مثبتش رو تو زبانت بزودی میبینی.

پشتیبان همیشگی تو ، آیلتس تیم

2 پاسخ

  1. علاقمند به یادگیری زبان از طریق دیدن فیلم هستم

    1. برای اینکه فیلم دبدن تو یادگیری زبان بهت کمک کنه باید فیلم رو به تایم های کم مثلا ۵ دقیقه تقسیم کنی و بعد روی هر قسمت تمرکز داشته باشی تا هم تو یادگیری کلمات جدید کمکت کنه و هم تو تلفظ.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *