اشتراک گذاری

نحوه استفاده درست از منابع آیلتس

5/5 - (4 امتیاز)

چطور در آزمون آیلتس موفق شویم؟ بهترین منابع برای شرکت در آیلتس و کسب نمره قابل قبول کدام کتب هستند؟ روش درست مطالعه منابع آیلتس کدام است؟ اینها سوالاتی هستند که تقریبا بیشتر افرادی که قصد شرکت در آزمون آیلتس را دارند، از مدرسین زبان انگلیسی می پرسند. به همان اندازه که انتخاب منبع درست برای موفقیت در چنین آزمون هایی اهمیت دارد، استفاده درست از این منابع هم مهم است. انتخاب و دنبال کردن یک روش اشتباه نه تنها شما را از هدف نهایی تان دور می کند، بلکه موجب خستگی و زده شدن شما هم می شود. در ادامه با شما همراه هستیم تا نحوه استفاده درست از منابع آیلتس را به شما زبان آموزان عزیز آموزش دهیم.

بهترین منابع برای آمادگی آیلتس

همانطور که اشاره کردیم، اهمیت زیادی دارد که از چه منابعی برای آمادگی شرکت در آزمون آیلتس استفاده می کنید. منابعی که از آنها کمک می گیرید باید تمامی نیازها را پوشش دهند. تجربه نشان داده بهترین مدرسین دوره های آمادگی آیلتس، از چند منبع استفاده می کنند. آنها بهترین بخش های هریک از منابع را گلچین کرده و در اختیار شرکت کنندگان قرار می دهند تا بهترین و کامل ترین منبع را در اختیار داشته باشند. اگرچه هیچ کتابی به تنهایی برای شما کافی و کامل نیست، اما در زیر چند مورد از بهترین کتابها را معرفی کرده و نحوه استفاده درست از منابع آیلتس را نیز در مورد هر کتاب مورد بررسی قرار می دهیم:

منابع یادگیری آیلتس

کتاب سؤالات برگزار شده در آزمون های قبلی IELTS

یکی از منابع ضروری برای شرکت در آزمون آیلتس و کسب نمره بالا در آن، مجموعه سؤالات برگزار شده در آزمون های قبلی IELTS است. این کتاب ها نمونه شبیه سوال آیلتس IELTS نیستند؛ شما مجموعه ای از سوالات واقعی آزمون های آیلتس را در اخیتار دارید. کتاب شماره 1، اولین سری سؤالاتی است که منتشر شد و آخرین شماره، مربوط به آخرین آزمون برگزار شده می باشد. در هرکتاب از این مجموعه، تست آکادمیک و جنرال آیلتس وجود دارد. در انتهای کتاب پاسخ سوالات وجود دارد و می توانید به عنوان آزمون ماک (آزمایشی) آیلتس برای Listening IELTS و همینطور Reading IELTS از این مجموعه استفاده کنید. برای ارزیابی خود در بخش IELTS Writing و IELTSSpeaking هم نیاز به کمک گرفتن از یک مدرس دارید. نحوه استفاده درست از این منبع آزمون آیلتس، به صورت زیر است:

1. باید در سطح پیشرفته انگلیسی باشید.

2. باید تکنیک و استراتژی پاسخ دادن سریع هر گونه سوال IELTS را خوب یاد بگیرید.

3. پس از پایان پاسخ دهی به هر تست، خودکاری با رنگ دیگر بردارید و به تست ادامه دهید.

4. در پایان نمره خودتان را در زمان انجام تست و همینطور با وقت اضافه از انتهای کتاب حساب کنید.

  1. سپس اشتباهات خودتان را بررسی کنید.      
  2. حال شما می دانید که چه تعداد از اشتباهات شما به خاطر ضعف در مهارت انگلیسسی و کدام به خاطر سرعت کم است.          
  3. تمامی تست را با آرامش بخوانید، لغتها را معنی کنید و سوالات خود را از مدرس یا استادتان بپرسید.       
  4. تکنیک هایی را در آنها ضعف دارید، با استاد خود مرور کرده و بعد تست های بعدی را انجام دهید.

Target Band  کتاب معرفی استراتژی های مهم IELTS

یکی دیگر از منابع خوب و مناسب برای آمادگی آیلتس، Target Band  است. این کتاب یک منبع خوب برای درک استراتژی هایی است که باعث افزایش نمره شما در آزمون IELTS می شود. نکات مهمی هم در بخش  Writingنوشته شده است که مطالعه آنها برای شما بسیار مفید خواهد بود. در واقع با خواندن این کتاب، متوجه نکاتی می شود که شما را در کسب نمره بهتر در آیلتس یاری می دهند. به عبارت بهتر این کتاب به شما می گوید که برگزار کنندگان آزمون، بیشتر به چه نکات و مواردی توجه می کنند.

کتاب معرفی استراتژی های مهم IELTS

Ace the IELTS برای یادگیری تکنیک های موثر آیلتس جنرال

برای آشنایی با تکنیک های شرکت در آزمون آیلتس، پیشنهاد می دهیم از Ace the IELTS کمک بگیرید. البته نمونه سوالات این کتاب چندان قوی نیستند اما بدون شک در معرفی و آموزش تکنیک ها بهترین است. تفاوت تکنیک با استراتژی در این است که تکنیک، فن خاص برای پاسخ دهی سریع به یک نوع سوال است. در حالی که استراتژی به معنی توجه به نکات خاصی در جریان پاسخ دادن به یک گروه سوالات است. مثلا دانستن که اگر بتوانید بدون مکث زیاد صحبت کنید، نمره بیشتری در بخش Speaking می گیرید، یک استراتژی است. اما اگر شما بدانید که پیش بینی نوع نقطه چین ها در آزمون Listening باعث افزایش سرعت شما می شود، این یک تکنیک است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *