اشتراک گذاری

چطور انگلیسی فکر کنم ؟

5/5 - (47 امتیاز)

یادم میاد از روز اولی که تصمیم گرفتم که یادگیری زبان رو شروع کنم این جمله رو از استادهای زبان میشنیدم که “انگلیسی فکر کن!”. و همیشه بعد از شنیدن این جمله سوال این بود که “چطور انگلیسی فکر کنم؟”. و البته جوابی که از استادها میگرفتم این بود:” جلسه بعد براتون توضیح میدم.” و متاسفانه اون جلسه بعد هیچوقت نرسید. ولی اینجا و الان من میخوام برات بگم که چگونه انگلیسی فکر کنیم؟ پس تا آخر این مقاله باهام همراه باش.

راه و روش های زیادی رو من امتحان و تست کردم که تا به پر کابردترین و پر بازده ترین روش ها و تکنیکهایی که بهت کمک میکنه تا انگلیسی فکر کنی برسم. تو این مقاله البته فقط در مورد 2 تا از اونها میخوام برات با جزییات صحبت کنم. ازت میخوام یه دفتر و یه خودکار یا مداد آماده کن و بعد به خوندن ادامه بده. چون مواردی رو که میخوام برات توضیح بدم فوق العاده کاربردی هستن که بعد از آشنایی و یادگیری لازمه که ازشون استفاده کنی. خب بریم سراغ پاسخ سوال : 

چگونه انگلیسی فکر کنیم ؟

1- یادگیری کلمات جدید بدون دخالت زبان مادری(فارسی)

اولین قدم برای قرار گرفتن تو مسیر انگلیسی فکر کردن اینه که تو مبحث یادگیری زبان زمانی که قصد داری کلمات و عبارات جدید رو یاد بگیری اصلا و ابدا سراغ معنی اون کلمات به فارسی نرو. حتما میپرسی خب پس چیکار باید کنم؟ و یا چطور باید یاد بگیرم که معنی اون کلمه چیشه؟ جوابش ساده س. تنها کاری که میکنی اینه که سعی میکنی کلمه جدید رو با استفاده از کلمات مترادف و هم معنیش یاد بگیری. بطور مثال اگر کلمه excellent رو قصد داری یاد بگیری بجای چک کردن دیکشنری انگلیسی به فارسی و قرار دادن کلمه فارسی “عالی و فوق العاده” در کنار اون، برو سراغ یه دیکشنری معتبر انگلیسی به انگلیسی و براحتی متوجه شو که مفهوم این کلمه میشه very good و یا perfect. این کلمات تماما میتونن تو یه موقعیت استفاده بشن. در نتیجه لزومی به دونستن معنی فارسی اون کلمه جدید وجود نداره. تو قصد نداری که مترجم انگلیسی به فارسی بشی؟ تو فقط قصد داری که بتونی انگلیسی رو خوب و استاندارد صحبت کنی. پس حتما یادت باشه یادگیری کلمات جدید بدون دخالت زبان مادری(فارسی) اولین قدم برای انگلیسی فکر کردنه. پس تنبلی رو کنار بگذار و یه کم تلاشت رو بیشتر کن و یادگیری زبان رو از مسیر درستش شروع کن و ادامه بده. یادت باشه که خوب شدن زبانت یک شبه اتفاق نمیفته. برنامه ریزی کن و بعد طبق برنامه پیش برو. اگه هنوز ویژگیهای یه برنامه ریزی آموزشی خوب رو نمیدونی بهت توصیه میکنم که این مقاله رو بخونی.

2- زیرنویس فارسی رو فراموش کن

دومین موردی که میخوام ینجا و برای پاسخگوی به سوال چگونه انگلیسی فکر کنیم در موردش صحبت کنم و البته میتونم بگم مهم ترین مورد اینه که زمان فیلم دیدن زیرنویس فارسی رو فراموش کن! اگه میخوای و قصد داری که فیلم رو برای بهتر کردن زبانت نگاه کنی حتما حتما زیرنویس فارسی رو فراموش کن. زمانی که یه فیلم انگلیسی رو به قصد یادگیری و بهتر کردن زبانت با زیرنویس فارسی نگاه میکنی من برات تضمین میکنم که کوچکترین پیشرفتی برای زبانت اتفاق نمیفته. چرا که داری زبان مادریت رو دخالت میدی. بزرگترین زبان شناسان دنیا و ماهرترین و با تجربه ترین مدرس زبان ها و استاد زبان ها به این نکته تاکید دارن که هیچگونه دخالتی از طرف زبان مادری نباید تو یادگیری زبان دوک انجام بشه. پس حواست باشه که زمان فیلم دیدن هرگز از زیرنویس فارسی استفاده نکن. کمی زمان بگذار و سعی کن معنی و مفهوم کلمات و عبارات جدید رو تو زبان انگلیسی یاد بگیری نه با استفاده از زبان مادریت. زمانی که تو راه درست یادگیری زبان هستی میتونی مطمئن باشی که نتیجه چیزی جز موفقیت نخواهد بود.

این دو مورد فوق العاده مهم رو یادداشت کن و همیشه جلوی چشمت نگهدار تا یادت باشه. موفقیت منتظرته دوست من.

پشتیبان همیشگی تو ، آیلتس تیم

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *