اشتراک گذاری

چگونه از سطح متوسط عبور کرده و به سطح پیشرفته زبان انگلیسی برسیم؟

4.5/5 - (10 امتیاز)

همه زبان آموزان دوست دارند که هرچه زودتر از سطح مقدماتی و متوسط عبور کرده و در مهارت های مختلف زبان انگلیسی به سطوح پیشرفته برسند. اما چطور می توان به این مرحله رسید؟ اساسا سطح پیشرفته زبان به چه معناست؟ آیا برای رسیدن به سطح پیشرفته انگلیسی باید مهارت خاصی کسب کرد؟ با آیلتس تیم همراه باشید تا پاسخ تمام این سوالها را پیدا کنید. ما در کنارتان هستیم تا مراحل عبور از سطح متوسط و رسیدن به سطح پیشرفته زبان انگلیسی را به درستی طی کرده و مهارت مورد نیاز خود را هرچه سریع تر کسب کنید.

چگونه بفهمیم در کدام سطح زبان انگلیسی هستیم؟

قبل از این که بخواهید کاری برای رسیدن به سطح پیشرفته انگلیسی یا هر زبان دیگری انجام دهید، باید بدانید که دقیقا در کدام سطح و مرحله قرار دارید. یکی از معیارهای سنجش سطح، تعداد لغاتی است که بلد هستید و می توانید از آنها استفاده کنید. استاندارد کلی این است که 5000 یعنی رسیدن به سطح متوسط. اگر شما 10000 بلد باشید در سطح متوسط هستید و برای رسیدن به سطوح پیشرفته به 15000 و فوق پیشرفته به بالای 20000 لغت نیاز دارید.

ترفندهای عبور از سطح متوسطه و رسیدن به سطح پیشرفته زبان انگلیسی

1- از منطقه امن خود بیرون بیایید!

بسیاری از زبان آموزان پس از مدتی به کتاب ها و منابعی که همیشه از آنها استفاده کرده اند عادت می کنند و استفاده از یک منبع جدید برای آنها بسیار سخت است. برای رشد و پیشرفت سطح زبان، باید از منطقه امن خود خارج شوید؛ یعنی با منابع قدیمی خداحافظی کرده و سراغ منابع جدید و اقدامات حرفه ای تر بروید. مثلا اگر تا بحال فیلم و سریال ها را با زیرنویس فارسی می دیدید، باید برای رسیدن به سطح حرفه ای زبان انگلیسی، کم کم قید زیرنویس را بزنید.

2- زبان آموزی را به سرگرمی تبدیل کنید

روشهایی که در ابتدای زبان آموزی استفاده می کنید، پس از مدتی تکراری و خسته کننده می شوند. اگر می خواهید از سطح متوسط عبور کرده و به سطوح پیشرفته زبان انگلیسی برسید، باید فرایند آموزش را به سرگرمی تبدیل کنید؛ به طوری که برای شما کسل کننده نباشد. از روند یادگیری زبان لذت ببرید تا سختی های این مسیر برای شما راحت تر شوند.

3- عجله ممنوع!به تدریج پیش بروید؛

شما باید هر سطح را به صورت کامل بگذارنید و بعد وارد سطوح بعدی شوید. اگر در سطوح پایه ایراد داشته باشید، قطعا در سطوح پیشرفته با مشکلات جدی مواجه می شوید. مثلا برای تقویت مهارت خواندن، از کتاب های ساده شروع کرده و کم کم به کتب متوسط و پس از آن، پیشرفته تر برسید. برای رسیدن به سطح پیشرفته زبان انگلیسی، می توانید خواندن متون و روزنامه های تخصصی را نیز در مراحل آخر شروع کنید. طی کردن پروسه ی ساده، متوسط و سخت اگرچه کمی زمان بر است، اما باعث تقویت مهارت های مختلف شما به مرور زمان می شود.

4.تفاوت یادگیری انگلیسی به شکل آگاهانه یا طبیعی را بدانید

شما باید به شکل طبیعی زبان یاد بگیرید! چون بیشتر ما آموزش زبان را از مدرسه شروع کرده ایم، یادگیری آن را مثل دیگر دروس، آگاهانه می دانیم و حتی در کلاس ها و دوره های خارج از مدرسه هم این روند را دنبال می کنیم. این در حالی است که یادگیری زبان باید طبیعی، بدون استرس و همراه با خوش گذرانی و لذت باشد. صحبت کردن با دوستان به زبان انگلیسی، دیدن یه فیلم به زبان انگلیسی، خواندن متون انگلیسی و اقداماتی از این دست، به یادگیری طبیعی و رسیدن به سطوح پیشرفته زبان انگلیسی کمک زیادی می کنند.

چگونه بفهمیم در کدام سطح زبان انگلیسی هستیم؟

5- صبور باشید

همه ما می توانیم از سطح متوسط به سطح پیشرفته زبان انگلیسی برسیم؛ با این شرط که صبور باشیم. به طور میانگین، بین 6 ماه تا 3 سال طول می کشد تا یک زبان آموز مبتدی یا متوسط، به سطوح پیشرفته دست پیدا کند. اما این زمان بندی برای هر فرد و با توجه به شرایط متفاوت است. مثلا اگر شما در یک کشور انگلیسی زبان زندگی کنید یا بیش از 10 ساعت در روز برای یادگیری زبان وقت بگذارید، احتمالا بین 6 ماه تا یک سال بعد به سطح پیشرفته زبان انگلیسی می رسید. طبیعتا اگر زمان کمتری صرف یادگیری کنید، باید مدت زمان بیشتری در انتظار عبور از سطح مبتدی یا متوسط باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *