اشتراک گذاری

چگونه انگلیسی روان صحبت کنیم؟

4.8/5 - (6 امتیاز)

انگلیسی صحبت کردن آن هم به شکل روان و بی نقص، امروزه امر بسیار مهمی است که بسیاری از افراد در جهت تحقق آن تلاش می کنند. همه ما افرادی را دیده ایم که به خوبی زبان مادریشان، انگلیسی صحبت می کنند و در این زمینه هیچ نقصی ندارند. در مقابل، افراد بسیاری را هم حتی در رده های بین المللی می شناسیم که قادر به بیان حتی چند جمله ساده انگلیسی با لهجه و بیان درست نیستند. مطمئنا به عنوان کسی که وارد عرصه زبان آموزی شده است، دوست دارید مهارت مکالمه یا Speaking خود را ارتقا دهید تا به بهترین شکل به زبان انگلیسی صحبت کنید. کارشناسان ما در مجموعه آیلتس تیم، مجموعه ای از نکات و ترفندهای کاربردی و موثر برای مکالمه روان انگلیسی را آماده کرده اند که در ادامه آنها را بررسی می کنیم. برای این که بدانید چطور انگلیسی روان صحبت کنید، همراه ما باشید.

8 تکنیک برای این که انگلیسی روان صحبت کنیم

1- تمرین مداوم

اگر شما یک ساعت در هفته انگلیسی می خوانید، نباید انتظار پیشرفت زیادی در صحبت کردن و دیگر مهارت ها داشته باشید. این تمرین مداوم است که به شما کمک می کنند بهتر، عمقی تر و ماندگارتر انگلیسی را یاد بگیرید. مثلا می توانید هر روز 10 دقیقه را به مطالعه و تمرین زبان اختصاص دهید. برای این که انگلیسی حرف زدن به یک مهارت در شما تبدیل شود، باید آن را بخشی از زندگی روزمره خود کنید.

2- گوش دادن مداوم و درست

برای این که بتوانید روان و خوب انگلیسی صحبت کنید، باید بدانید که چطور به مکالمات این زبان گوش دهید. این خیلی خوب است که زمان زیادی را به گوش دادن این زبان اختصاص دهید؛ اما کافی نیست. شما باید ضمن شنیدن و گوش دادن مداوم زبان انگلیسی، به نحوه ادای کلمات هم دقت کنید. درواقع بهتر است فقط به دنبال درک معنی کلمه ها و جمله ها نباشید و به لهجه و نوع بیان گوینده هم توجه کنید. مثلا باید توجه کنید کدام کلمات در جمله به هم وصل می شوند یا کی به جای “you” از “ya” استفاده می شود. سعی کنید این جزئیات را به یاد بسپارید و در هنگام صحبت کردن، آنها را به کار ببندید.

3- افزایش دایره لغات

حتی اگر لهجه و بیان شما درست باشد، اگر لغات زیادی بلد نباشید عملا کاری از پیش نخواهید برد. هراندازه دایره لغات وسیع تری داشته باشید، صحبت هایتان به مراتب عالی تر و دلچسب تر است و می توانید در مورد موضوعات مختلف، یک گفتگوی مفید و واضح و روان داشته باشید. بنابراین اگر می خواهید روان انگلیسی صحبت کنید، حتما دایره لغات خود را افزایش دهید.

4- ترجمه ممنوع!

یکی از اشتباهات زبان آموزان این است که تلاش می کنند هر لغت یا جمله ای را که می شنوند، به فارسی ترجمه کنند. کارشناسان می گویند برای روان صحبت کردن به زبان انگلیسی، ترجمه ممنوع! شما باید انگلیسی فکر کنید! این که معنی چند کلمه در یک متن برایتان گنگ باشد، بهتر از این است که آنها را ترجمه کنید.

5- استفاده از کلمات آموخته شده

تکنیک دیگر برای روان انگلیسی حرف زدن، این است که از کلماتی که یاد گرفته اید استفاده کنید. در انگلیسی اصطلاحی هست که می گوید “اگر از آن استفاده نکنی به هدر می رود” این یعنی اگر از مهارت خود استفاده نکنید، به مرور آن را فراموش می کنید. جالب است بدانید که بهترین راه برای به خاطر سپردن یک کلمه جدید، استفاده کردن از آن است. پس از لغاتی که حفظ کرده و یاد گرفته اید در مکالمات خود استفاده کنید.

6- یادگیری و مطالعه عبارتها

روان صحبت کردن انگلیسی، یعنی بتوانید افکار، احساسات و ایده هایتان را ابراز کنید. این یعنی باید عبارت و جملات را به صورت کامل بخوانید و یاد بگیرید. به بیان بهتر، به یادگیری کلمات اکتفا نکنید و عبارات و جملات را یاد بگیرید. با تفکر در مورد عباراتی شروع کنید که معمولا در زبان مادری تان استفاده می کنید و سپس یاد بگیرید که چطور می توانید آنها را به زبان انگلیسی بیان کنید.

7- یادگیری کاربردی گرامر

یکی از راههای تقویت مهارت مکالمه در زبان انگلیسی، یادگیری گرامر به صورت درست و کاربردی است. شما باید دستور زبان را به خوبی یاد بگیرید و کاربرد انواع کلمه، فعل، مصدر، قید و… را بدانید تا بتوانید جملات درست بسازید. به یاد داشته باشید که مطالعه گرامر زبان انگلیسی از روی کتاب و صرف حفظ کردن قوانین دستور زبان، کمک چندانی به شما نمی کند. اگر می خواهید انگلیسی را روان صحبت کنید و مهارت بیشتری در این زمینه داشته باشید، باید گرامر را به صورت کاربردی یاد گرفته و در این زمینه تمرین مداوم داشته باشید.

8- از اشتباه کردن نترسید

بسیاری از افراد از ترس اشتباه کردن یا تپق زدن، زیاد انگلیسی صحبت نمی کنند. این مساله مانع از تقویت مهارت مکالمه می شود و اجازه نمی دهد روان انگلیسی صحبت کنید. بنابراین اجازه ندهید ترس از گفتن یک جمله اشتباه شما را از صحبت کردن باز دارد. هرچه بیشتر صحبت کنید، حرف زدن شما روان تر و لهجه شما بهتر می شود. پس حتی با جود اشتباه، دست از مکالمه نکشید و سعی کنید اشتباهات خود را دریافته و آنها را اصلاح کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *