اشتراک گذاری

تاریخچه آیلتس

5/5 - (5 امتیاز)

در وب سایت آیلتس بارها در خصوص آزمون آیلتس  و جزئیان آن صحبت کرده ایم. ما منابع مختلف را برای قبولی در این آزمون معرفی کرده ایم و آن را از جنبه های مختلف مورد بررسی قرار داده ایم. امروز قصد اریم کمی راجع به تاریخچه آیلتس به شما همراهان عزیز اطلاعات دهیم. آیا در این مورد اطلاعاتی دارید؟ آزمون آیلتس چه موقع و با چه هدفی پایه ریزی شد؟ اولین آزمون آیلتس چه زمانی برگزار شد؟ وجه تسمیه این آزمون چیست؟ در ادامه به همه این پرسش ها پاسخ می دهیم.

تاریخچه آزمون آیلتس

موسسه ای به نام التس (موسسه ی ارزیابی زبان انگلیسی ELTS ( در سال 1980، آزمون آیلتس را پایه گذاری کرد. آزمونهای این مرکز دارای فرمتهای خلاقانه ای بودند که تغییرات و پیشرفت تئوری های یادگیری زبان را منعکس می کردند. در این میان آزمون آیلتس به صورت ویژه، از تئوری هایی همچون language Communicative  و for English purposes specific   تاثیر زیادی گرفت. می توان گفت که با مطرح شدن تئوری های جدید یادگیری زبان انگلیسی، اساتید آیلتس نیز مسیر جدیدی را در خصوص طراحی سوالات آزمون در پیش گرفتند. طراحان تلاش کردند که سوالات آزمون آیلتس، کاربردهای زبان در زندگی واقعی و محیط آکادمیک را انعکاس دهند. در نهایت، تحقیقات کنسولگری انگلیس و موسسه ی EFL UCLES یا همان مرکز ارزیابی کمبریج و همکاری دانشگاهها و دانشکده های استرالیا در این زمینه، منجر به ایجاد یک نسخه ی جدید و بین المللی به نام آیلتس شد. به این ترتیب، سازمانهای IDP ،کنسولگری انگلستان و UCLES شرکای اصلی آزمون آیلتس شدند.

سرنوشت آیلتس پس از سال 1989

اولین آزمون آیلتس در سال 1989 در دو بخش غیر تخصصی و تخصصی برگزار شد. بخش غیرتخصصی شامل مهارتهای Listening و Speaking بود و بخش تخصصی، مهارت های Writing و Reading را ارزیابی می کرد. در تاریخچه آیلتس آمده است که این آزمون در آوریل سال 1995 با تغییراتی همراه شد. با این همه سابقه ی تغییرات و خلاقیت در آزمون، همچنان شرکای آیلتس پایبند اصول اصلی آزمون باقی مانده اند. جولای 2001 نسخه ی جدید، مهارت اسپیکینگ شکل و شمایل تازه ای گرفت و از سال 2005 نیز سنجش مهارت نوشتاری با معیارهای جدیدتر همراه گشت. در نهایت آنچه امروزه به عنوان آزمون آیلتس برگزار و به معیار سنجش  در بسیاری از موسسات آموزشی و کشورهای دنیا تبدیل شده است، بسیاری از ویژگی های آزمون ELTS1980 را حفظ کرده است و تنها جزئیات دچار تغییر و تحول شده اند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *