اشتراک گذاری

ویژگیهای یک استاد زبان خوب

5/5 - (4 امتیاز)

تا حالا به این سوال فکر کردی که یه استاد زبان خوب چه ویژگیهایی باید داشته باشه؟ یا اینکه ویژگیهای یک استاد زبان خوب چیه؟ تو این مقاله من بهت کمک میکنم تا بتونی یه استاد زبان خوب رو از یه استاد زبان بد تشخیص بدی. پس با من همراه شو تا ویژگیهای یک استاد زبان خوب رو برات بگم.

1. دانش زبانی کافی و به روز داره

مهم ترین ویژگی یک استاد زبان خوب اینه که باید دانش زبانی قوی و کافی داشته باشه تا بتونه مطالب درست رو به بچه ها انتقال بده و همچنین اشتباهات زبان آموزان رو اصلاح کنه. چرا که بدون داشتن دانش زبانی کافی مطالب بطور غلط و اشتباه به بچه ها انتقال داده خواهند شد.

2. به روش های تدریس مختلف و به روز آگاهی و تسلط داره

یکی دیگه از ویژگیهای فوق العاده مهم یک استاد زبان خوب تسلط و آشنایی به روش های تدریس مختلف و به روزه. چون این نحوه تدریس و استفاده از روش های تدریس مختلفه که به استاد زبان این توانایی رو میده که اطلاعاتش رو به بچه ها انتقال بده. میشه گفت بزرگترین ابزار یک استاد زبان خوب روشهای تدریس به روز و خوب هستند.

3. ارتباط خوب و دوستانه ای با بچه ها داره

این یه اصل تو موفقیت یک استاد زبان هست که بدون داشتن و ساختن ارتباط گرم و دوستانه با بچه ها نمیتونه اون ها رو به هدفشون برسونه و در نتیجه خودش هم موفق نخواهد بود. پس توانایی برقرار یک ارتباط گرم و دوستانه با زبان آموزان یکی دیگه از ویژگیهای یک استاد زبان خوبه.

4. عاشق تدریس زبانه

یه استاد زبان زمانی میتونه همیشه برای بهتر شدن وضعیت زبان آموزان و همینطور پیشرفت خودش زمان و انرژی صرف کنه که عاشق کارش باشه و از تدریس زبان لذت ببره. این یکی از مهم ترین ویژگیهای یک استاد زبان خوبه. یه قانونی تو کلاس زبان هست که میگه زمانی که استاد زبان با عشق کارش رو انجام بده، بچه ها پیشرفت بسیار بیشتر و سریعتری خواهند داشت.

5. همیشه در حال یادگیری و به روز کردن اطلاعاتشه

یک استاد زبان خوب اهمیت این موضوع رو میدونه که خودش هم هنوز یه زبان آموزه و باید همیشه در حال یادگیری و ارتقا سطح دانش خودش باشه. چرا که قطعا بچه ها رو تا جایی میتونه هدایت کنه که خودش تو اون سطح قرار داره.

6. خوب لباس میپوشه

یک استاد زبان خوب نحوه لباس پوشیدنش همیشه براش مهمه چرا که این مهم رو میدونه که محوه لباس پوشیدنش تو یادگیری بچه ها تاثیر مستقیم میگذاره. من خودم به شخصه بارها و بارها از زبان آموزان تو سنین مختلف شنیدم که لباس پوشیدن و مرتب بودن استاد زبان تاثیر زیادی رو یادگیری بچه ها میگذاره.

7. رو موضوع تدریس مسلطه

یعنی چی؟ یک استاد زبان خوب قبل از کلاس همیشه خودش رو آماده میکنه و میدونه که از چه تکنیکهایی میخواد جهت درگیر کردن بچه ها با موضوع درس استفاده کنه. متوجه نقاط ضعف بچه ها میشه و اشتباهات اونها رو اصلاح میکنه. یک استاد زبان خوب هدف هر درس رو میدونه و بچه ها رو به سمتی سوق میده که مطالب لازم رو دریافت و استفاده کنن.

8. اهمیت استفاده از زبان رو میدونه

این موضوع که یک زبان آموز یاد میگیره تا استفاده کنه یکی از بدیهیات امر تدریسه. گاها دیده میشه که اساتید زبان فقط روی امر یادگیری تاکید دارن . بعد از یادگیری از زبان آموزان نمیخوان که اون موارد رو استفاده کنن. در حالی که یک استاد زبان خوب و مسلط و با تجربه میدونه که هدف نهایی یادگیری زبان استفاده از اونه.

9. بچه ها رو تشویق میکنه

چه بخواهیم چه خواهیم تشویق یکی از مهم ترین موارد تو بحث آموزش و آموزش زبانه. تو هر سن و هر سطحی تشویق به جای بچه ها و زبان آموزان میتونه بهشون انرژی و انگیزه بده که بیشتر و بیشتر برای یادگیری و پیشرفت زمان صرف کنن. یک استاد زبان خوب از اهمیت این موضوع کاملا آگاهه.

10. مدیر خوبی برای کلاس زبانه

یک استاد زبان خوب باید یک مدیر خوب برای کلاسش باشه. باید حواسش باشه که بچه های با سطح زبانی ضعیف تر هم تو فعالیت ها شرکت داده بشن. باید بدونه که چه زمانی نیاز داره تو کلاس از خلاقیتش استفاده کنه تا جو آموزشی خیلی گرم تر و فعال تر بشه. یک استاد زبان خوب همچنین زمان بندی مناسبی برای انجام فعالیت های مختلف داره.یک استاد زبان خوب در مقابل انتقادات برخورد خوبی نشون میده چون میدونه بعضی از انتقادات بهش کمک میکنه تا استاد بهتری باشه.

11. همیشه انگلیسی صحبت میکنه

یک استاد زبان خوب میدونه که بچه ها قصدشون از شرکت کردن تو کلاس زبان، یادگیریه زبانه پس میدونه که بعنوان الگوی کلاس زبان باید انگلیسی صحبت کنه تا بچه ها هم به تبعیت از اون سعی کنن تا از زبان انگلیسی برای ارتباط برقرار کردن با استاد استفاده کنن.

امیدوارم که موارد بالا رو در انتخاب استاد زبانت مدنظر داشته باشی.

پشتیبان همیشگی تو ، آیلتس تیم

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *