اشتراک گذاری

معرفی رمان انگلیسی برای آموزش زبان

5/5 - (3 امتیاز)

اگر جزء مخاطبین آیلتس تیم باشید، احتمالا مقاله های مربوط به تقویت زبان انگلیسی و روشهای آن را مطالعه کرده اید. یک یاز روشهای جذاب برای تقویت زبان، داستان خواندن است. رمان خواندن به شما کمک می کند که واژه های جدیدی یاد بگیرید و دایره لغات تان را افزایش دهید. بسیاری از زبان آموزان این روش را امتحان کرده اند و از آن نتیجه گرفته اند. چرا شما این کار را نکنید؟! اما باید بدانید که چه رمان هایی برای شما بهتر هستند. پس با ما باشید تا چند رمان انگلیسی برای آموزش زبان به شما معرفی کنیم.

رمان های انگلیسی عاشقانه

اگر طرفدار داستان های دراماتیک و عاشقانه هستید، رمان های زیر را برای تقویت زبان انگلیسی به شما پیشنهاد می دهیم:

Me before you

شاید فیلم زیبای Me before you با بازی املیا کلارک را دیده باشید و شاید هم نه. در هر صورت، پیشنهاد می دهیم این داستان جذاب را یک بار هم که شده بخوانید. یک پرستار جوان و خلاق، در ماجرای مراقبتش از یک جوان ثروتمند که بر اثر سانحه ای توانایی حرکت ندارد، شما را به دنیای زیبایی می برد. البته نسخه ترجمه شده را نخوانید! هدف شما تقویت زبان است پس لطفا خودتان را به چالش مطالعه نسخه زبان اصلی این داستان جذاب دعوت کنید. این داستان در دو بخش دیگر تحت عناوین  after you و Still me ادامه پیدا کرده است که خواندن آنها را هم به شما پیشنهاد می دهیم.

Me before you

One plus one

این کتاب را هم مثل چند مورد قبلی، جوجو مویز نوشته و می تواند یک رمان عالی برای یادگیری زبان انگلیسی باشد. در این داستان، زن فقیری را می بینیم که در تلاش برای حفظ زندگی و خانواده اش با چالش های بسیاری مواجه می شود. از جمله چالش همسایگی با یک مرد ثروتمند که اتفاقا مثل خودش تنهاست.

The girl you left behind

یک رمان انگلیسی دیگر برای آموزش زبان، The girl you left behind است که شما را با معمای زمان هم درگیر می کند. خانم مویز نویسنده‌ این کتاب است و داستان دو زن را در فاصله ‌ا‌ی صدساله روایت می‌ کند. در طول این داستان، سفری به فرانسه‌ی اشغال شده توسط نازی‌ ها دارید و زنی را می شناسید که برای نجات خانواده ‌اش هر کاری می‌ کند. گاهی هم در لندن، با زنی همراه می شوید که به دنبال راز یک پرتره است.

رمان های انگلیسی علمی-تخیلی

در ادامه معرفی رمان انگلیسی برای آموزش زبان، می رسیم به چند داستان جذاب علمی-تخیلی:

The 100

مجموعه 3 گانه 100 نفر، شما را به سیاره ای دیگر می برد که افرادی در آن زندگی می کنند که یک جنگ هسته ای ویرانگر را از سر گذرانده اند. چالش این افراد، کمبود اکسیژن است! 100 نوجوان بزهکار انتخاب می شوند تا در ماموریتی که به ظاهر ناممکن به نظر می ‌رسد، به زمین سفر کنند و شانس زندگی دوباره داشته باشند.

The Lord of the Rings

The Lord of the Rings پر است از شخصیت های خیالی و فضای عجیب که جی. آر. آر. تالکین آنها را ساخته و پرداخته است. اگر می خواهید تالکین را بیشتر بشناسید، یاد سه گانه ارباب حلقه ها و هابیت ها بیفتید. مطمئن باشید که خواندن داستان ارباب حلقه ها آن هم به زبان انگلیسی، هم به تقویت زبان کمک می کند و هم حال و هوای بی نظیری برایتان میسازد. رمان ارباب حلقه ها در مورد شخصیتی به نام سائرون است که پیش از این حلقهٔ یگانه را خلق کرده تا بر دیگر حلقه‌های قدرت احاطه داشته باشد و از آنها به عنوان سلاحی برای فتح و سلطه بر سرزمین میانه استفاده کند. البته پیشنهاد می دهیم قبل از مطالعه این مجموعه، رمان The Hobbit را بخوانید که به نوعی، پیش درآمد ارباب حلقه هاست.

The Lord of the Rings

Divergent

این رمان انگلیسی برای آموزش زبان هم یک مجموعه 3 گانه است. Divergent داستان زندگی باقیمانده نسل بشر در آینده ای دور در شیکاگو را روایت می کند. انسان هایی که تنها بازماندگان بشر در زمین هستند و به 5 فرقه متفاوت تقسیم شده اند. شخصیت اصلی داستان، دختری 16 ساله به نام بئاتریس است که به دلیل متفاوت بودن و داشتن توانایی های خارق العاده در هیچ کدام از فرقه ها قرار نمی گیرد. تصویر سازی این رمان در مورد آینده بی نظیر است و ابر قهرمان قصه هم یک انسان عادی است که گاهی تصمیمات غلط هم می گیرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *