اشتراک گذاری

معرفی 5 کتاب برای یادگیری زبان انگلیسی

5/5 - (6 امتیاز)

امروز در آیلتس تیم، می خواهیم 5 کتاب عالی و کاربردی برای آموزش زبان را به شما معرفی کنیم. این کتابها خودآموز هستند و به شما کمک می کنند که با توجه به هدف خود، زبان انگلیسی و مهارتهای مختلف آن را یاد بگیرید. برخی از افراد به دلیل ناآشنا بودن با کتب آموزش زبان، مسیر اشتباهی را در پیش می گیرند. در نتیجه ممکن است به هدفی که دارند نرسند و یا مجبور به طی دوباره مسیر شوند. کتابهایی که در ادامه معرفی می کنیم، بهترین کتابها برای یادگیری زبان انگلیسی هستند که شما را هرچه زودتر و راحت تر به هدف مورد نظرتان می رسانند.

بهترین کتباهای یادگیری زبان انگلیسی

1- Practical English Usage بهترین کتاب گرامر زبان انگلیسی

مجموعه کتب آموزشی Practical English Usage جزء بهترین کتابها برای یادگیری گرامر هستند که در سال 2014 مفتخر به کسب جایزه بزرگ ELTons 2014 British Council lifetime achievement award شدند. Practical English Usage یک مجموعه فوق کاربردی است که با استفاده از آن دیگر نیازی نیست چندین کتاب برای یادگیری زبان انگلیسی خریداری کنید. لغات جدید، عبارت‌های پرکاربرد، اصطلاحات رایج و نکات دستور زبان و گرامر، طی یک دوره کامل و جامع در این کتابها به مخاطب آموزش داده می شوند. پارت اول این مجموعه، شامل 28 بخش است که در آن تمام نکات دستور زبان، قواعد و ساختارهای گرامر را یاد می گیرید. نکته ویژه این که تمرکز این مجموعه بیشتر روی نکات گرامری است که افراد زیادی در یادگیری آنها مشکل دارند. درواقع نکات گرامری این کتاب، مرجعی است برای رفع اشتباهات رایج تا بااطلاع از آن نکات گرامری را حرفه ای تر یاد بگیرید. بخش دوم کتاب Practical English Usage به آموزش لغات و عبارات کاربردی اختصاص دارد. در این بخش، لغاتی را یاد می گیرید که هر زبان آموزی باید آنها را بلد باشد.

2- Vocabulary In Use بهترین برای یادگیر لغت

اگر می خواهید به یک منبع عالی و کامل برای یادگیری لغات جدید دسترسی داشته باشید، Vocabulary In Use بهترین گزینه برای شماست. این کتاب یک مجموعه 4 سطحی است که درسهای یک صفحه ای را متناسب با هر سطح (از مبتدی تا پیشرفته) در خود جای داده است. هر درس، لغات مربوط به یک موضوع خاص را پوشش می‌دهد و تنوع دروس به گونه ای است که در پایان مطالعه مجموعه، شما را به تسلط کافی در حوزه های مختلف می رساند. مثلا سطح upper intermediate این مجموعه موضوعات کاربردی رایج و هیجان‌انگیزی مانند؛ یادگیری، کشورها، موضوعات مربوط به انسان‌ها( ظاهر، خانواده، دوستان، ازدواج، طلاق، احساسات و غیره) کار، مطالعه و تحصیل، شغل و کسب‌وکار، سرگرمی و اوقات فراغت، گردشگری، ارتباطات و فناوری، موضوعات اجتماعی و… را به شما ارائه می دهد. ویژگی جالب این کتابها این است که در مقابل هر درس، تمرین هایی برای یادگیری عمقی ارائه ‌شده است که خوشبختانه جواب تمرینات هرکدام در انتهای کتاب آورده شده است.

Vocabulary In Use

3- Tactics for listening بهترین برای listening

مهارتهای زبان باید در طول یادگیری تقویت شوند. یکی از بهترین کتابها برای یادگیری زبان انگلیسی که در تقویت مهارت شنیداری بسیار خوب و اثربخش است، Tactics for listening است. نویسنده این کتاب، Jack C. Richards استاد نام دار کتاب‌های زبان انگلیسی است. مجموعه ای بی نقص که به صورت حرفه ای سطح ‌بندی شده و یک منبع غنی از محتوای ارزشمند برای تقویت مهارت شنیداری به لهجه آمریکایی به شمار می رود. این کتاب به شما کمک می کند که در 3 دوره از مبتدی تا پیشرفته، مهارت شنیداری زبان را تقویت کرده و بر آن مسلط شوید. در هر سطح از این کتاب، 24 درس با موضوعات کاربردی گنجانده شده است که که با فایل های صوتی همراه شده اند. شما باید فایل های صوتی را گوش داده و به سوالات مرتبط با آن پاسخ دهید.

Speakout-4 بهترین برای مکالمه انگلیسی

در ادامه معرفی بهترین کتابهای آموزش انگلیسی، به کتابی برای یادگیری هرچه بهتر مکالمه می رسیم. مجموعه کتاب های Speakout یکی از برترین مجموعه‌ های آموزش مکالمه به لهجه بریتانیایی است. شما با این مجموعه، یک دوره 8 سطحی آموزش گفت‌وگو را می گذرانید. تمرکز این کتاب بر آموزش موضوعات رایج در زندگی روزمره و واقعی است. لغات، عبارات و جملات پرکاربرد، بخش‌هایی ویژه برای گرامر و نکات دستور زبان، قسمتی مخصوص برای تقویت مهارت شنیداری و ویژگی‌های برجسته دیگر، مجموعه Speakout را به یکی ای بهترین کتابهای آموزش زبان تبدیل کرده اند که به ویژه در بخش مکالمه، بسیار موثر و مفید هستند. شما در این مجموعه، ویدئوهای آموزشی را نیز در اختیار دارید تا در آنها با شخصیت‌های داستان همراه شده و بتوانید با یادگیری عبارات و لغات مرتبط، سطح مکالمه خود را به طرز چشم‌گیری افزایش دهید.

5- Longman Academic Writing Series بهترین برای نگارش

به عنوان آخرین مورد در فهرست بهترین کتابها برای یادگیری زبان انگلیسی، باید به Longman Academic Writing Series اشاره کنیم. این کتاب برای ارتقا مهارت رایتینگ یا مهارت نگارش، کمک بسیار زیادی به شما می کند. این کتاب شامل 5 سطح است که از مبتدی تا پیشرفته، تمام فنون و نکات مرتبط با نگارش متون مختلف آکادمیک را به شما آموزش می دهد. از این مجموعه می توانید به تنهایی و بدون نیاز به مدرس استفاده کرده و طی 5 دوره گنجانده شده در آن، مهارت نگارش جملات تا پاراگراف‌ها و مقالات و… را به خوبی یاد بگیرید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *