اشتراک گذاری

یادگیری اصطلاحات زبان انگلیسی

5/5 - (1 امتیاز)

اصطلاحات زبان انگلیسی یا Idiom، عباراتی هستند که معنای صحیح و دقیق آنها از معنای لغتی شان قابل برداشت نیست. درواقع نمی توان اصطلاحات را به صورت جزء به جزء ترجمه کرد و باید آنها را به صورت یک واحد مستقل و یکپارچه زبانی در نظر گرفت. اصطلاح “for the birds” به معنی ” uninteresting and meaningless” است. درحالی که اگر بخواهیم واژه های آن را به صورت مجزا ترجمه کنیم، یه معنی بی ربط به دست می آید. اصطلاحات در زبان انگلیسی بسیار مهم هستند و به عنوان بخش مهمی در آموزش زبان در نظر گرفته می شوند. یادگیری اصطلاحات زبان انگلیسی به زبان آموزان کمک می کند که مهارت های خود را تقویت کرده و مسیر یادگیری زبان را برای خود هموارتر کنند. در ادامه به شما می گوییم که یادگیری این عبارات چه اهمیتی دارد و چگونه باید آنها را یاد بگیرید.

یادگیری اصطلاحات زبان انگلیسی چه اهمیتی دارد؟

مهم ترین دلیل برای یادگیری اصطلاحات و عبارات عامیانه انگلیسی، بهتر ارتباط برقرار کردن با افراد انگلیسی زبان است. یک فرد زمانی در اجتماع خود کامل پذیرفته می شود که توانایی کامل در برقراری ارتباط را داشته باشد و بتواند خود را همانند یک انگلیسی زبان در ایجاد و تداوم روابط گوناگون مسلط نشان دهد. برای رسیدن به این هدف و جایگاه هم باید سخن گفتن همانند یک انگلیسی زبان بسیار مهم است که اصطلاحات، نقش پررنگی در کسب این مهارت دارند.

اصطلاحات انگلیسی

روش های موثر در یادگیری اصطلاحات زبان انگلیسی

حالا که با مفهوم کلی Idiom یا اصطلاحات آشنا شدید، سراغ موضوع اصلی می رویم. چطور می توان اصطلاحات انگلیسی را یاد گرفت؟ راه حل کلی، استفاده از یک دیکشنری خوب و قوی است. اما روشهای دیگری هم برای یادگیری اصطلاحات زبان انگلیسی وجود دارند که عبارتند از:

1- هر وقت در یک متن، کتاب، مجله، روزنامه و … به یک اصطلاح برخوردید، سعی کنید محتوای متن را متوجه شده و معنی Idiom را داخل آن حدس بزنید.

2- اصطلاحات جدیدی را که با آنها مواجه می شوید، با معنی شان در جایی یادداشت کنید. حتی یک بار یادداشت کردن این جملات در یک دفتر جداگانه، باعث می شود که عبارت در ذهن شما بماند و اگر دوباره با آن برخورد کردید، مفهومش را به راحتی متوجه شوید.

3- سومین راهکار برای یادگیری اصطلاحات زبان انگلیسی، این است متن ترانه یا فیلم یا سریال های زبان اصلی را سرچ کنید. در این گونه متون معمولا اصطلاحات بسیار زیادی وجود دارد که به شما کمک زیادی می کنند.

4- یک راه حل بسیار خوب برای این که اصطلاحات انگلیسی را راحت تر یاد بگیرید و به خاطر بسپارید، این است که آنها را تجسم کنید. بسیاری از Idiom ها با استفاده از یک تصویر ساخته شده ‌اند و به همین دلیل هم تجسم کردن آنها در ذهن خیلی به فهم آنها کمک می ‌کند.

5- آخرین راه برای یادگیری اصطلاحات انگلیسی هم این است که تلاش کنید آن اصطلاحاتی که تا بحال یاد گرفته‌ اید را در صحبت به کار ببرید. نترسید و به جای آن، دنبال فرصتی باشید تا اصطلاحات را در جمله به کار ببرید. شرکت در جمع هایی که همه انگلیسی صحبت می کنند، معمولا این فرصت را به خوبی برای شما فراهم می کند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *