اشتراک گذاری

بایدها و نبایدهای روز امتحان آیلتس

5/5 - (4 امتیاز)

آیا برای روزی که قرار است سر جلسه امتحان آیلتس بروید آمادگی کافی دارید؟ می دانید مجاز به انجام دادن چه کارهایی هستید و کدام کارها در این روز ممنوع هستند؟ چه وسایلی را باید همراه خود داشته باشید؟ با استرس آزمون چه می کنید؟ اگر در این آزمون ثبت نام کرده اید، بهتر است نکاتی را در خصوص آمادگی روز برگزاری امتحان مد نظر داشته باشید. در ادامه ما مهم ترین نکات و بایدها و نبایدهای روز امتحان آیلتس را بررسی می کنیم. با رعایت این نکات میزان استرس و نگرانی شما هم کاهش پیدا می کند و قطعا نتیجه بهتری در آزمون کسب خواهید کرد.

بایدهای روز آزمون آیلتس

باید خوب بخوابید

همانطور که در مقالات قبلی گفتیم، آزمون آیلتس حدود سه ساعت زمان میبرد. یعنی شما باید دو ساعت و 40 دقیقه سر جلسه باشید و به سوالات بخش های  Reading، Writing و Listening پاسخ دهید؛ بدون وقفه و استراحت. بنابراین لازم است که انرژی کافی داشته باشید تا دچار مشکلاتی مثل خستگی، افت فشار و … نشوید. پس علاوه بر این که باید خوب غذا خورده باشید، لازم است که شب قبل از آزمون، خواب کافی داشته باشید.

خواب کافی

باید  لباس راحت بپوشید

حتما در روز آزمون آیلتس، لباس راحت بپوشید. لباس شما باید به گونه ای باشد که گرما یا سرمای محیط باعث آزارتان نشود.

نوشیدنی به همراه داشته باشید

بهتر است در روز آزمون یک بطری نوشیدنی مثل آب یا آبمیوه همراه خود داشته باشید. البته باید نوشیدنی در بطری شفاف باشد تا اجازه داشته باشید آن را با خود سر جلسه ببرید.

باید زود به محل امتحان برسید

یکی از مهم ترین بایدها و نبایدهای روز امتحان آیلتس این است که زود سر جلسه حاضر شوید. بهتر است از روز قبل، محل برگزاری را پیدا کرده و طول زمان رسیدن به آن از منزل را تخمین بزنید. توجه کنید اگر دیرتر ازساعت مقرر شده به محل برگزاری آزمون برسید، به شما اجازه ورود داده نخواهد شد.

پیش از آزمون از سرویس بهداشتی استفاده کنید

زمان امتحان آیتلس دو ساعت و چهل دقیقه است و هیچ استراحتی بین آن به شما داده نمی شود. بنابراین حتما قبل از شروع آزمون، از سرویس بهداشتی استفاده کنید. قطع روند آزمون تمرکز شما را کاهش می دهد و از طرفی، در بخش هایی از آزمون مثل ده دقیقه آخر Reading، Writing، و کل امتحان Listening اجازه استفاده از دستشویی را ندارید

استفاده از سرویس بهداشتی قبل از آزمون

مداد و پاک کن همراه داشته باشید

شما باید حداقل دو مداد و یک پاک کن همراه خود داشته باشید. به این ترتیب اگر یکی از آنها بشکنند یا به هر دلیلی کار نکنند، می توانند از مداد دوم استفاده کنید.

مدارک هویتی را فراموش نکنید

برای شرکت در جلسه آزمون آیلتس، باید مدارکی از جمله پاسپورت یا کارت ملی همراه شما باشد. تنها در موارد خاصی اجازه دارید پاسپورت نداشته باشید. حتماً پیش از جلسه با مرکز برگزاری خود صحبت کنید تا بفهمید دقیقاً چه مدارکی برای حضور در جلسه نیاز است و آن ها را پیش از امتحان آماده کنید تا فراموششان نکنید.

واضح و بلند صحبت کنید

واضح صحبت کردن هم یکی از بایدها و نبایدهای روز امتحان آیلتس است. به ویژه در بخش Speaking باید به گونه ای صحبت کنید که صدای شما کاملا واضح به گوش ممتحن برسد.

شرایط افراد دارای محدودیت های خاص

اگر هر نوع معلولیتی ( محدودیت در توانایی) دارید که روی امتحانتان تاثیر می گذارد، باید پیش از امتحان با مرکز برگزاری صحبت کنید و آن ها را در جریان بگذارید. با این کار مسئولین برگزار کننده شرایط را به گونه ای فراهم می کنند که در راحت ترین شکل، آزمون را به پایان برسانید.

نبایدها در روز آزمون آیلتس

تقلب ممنوع

مانند تمامی آزمون ها و امتحانات، در جلسه آیلتس هم اجازه تقلب کردن ندارید. این یک آزمون بین المللی است و در مورد قوانینش کوچک ترین سهل انگاری وجود ندارد. تقلب و نگاه کردن به برگه دیگران، به منزله محرومیت از آزمون است.

دیکشنری نبرید

شما اجازه ندارید که در محل برگزاری آزمون آیلتس، دیکشنری همراه داشته باشید.

برگه های آزمون را با خود نبرید

به هیچ وجه اجازه بردن برگه سوال ها خارج از جلسه امتحان را ندارید؛ پس از پایان آزمون، برگه ها را به ممتحن ها تحویل دهید.

پس از پایان زمان آزمون نباید چیزی بنویسید

سر جلسه به حرف های ممتحن خوب گوش دهید و وقتی از طریق بلندگو اعلام شد که زمان شما تمام شده است، دست از نوشتن بر دارید. نوشتن حتی یک کلمه پس از پایان زمان آزمون، به مردود شدن شما می انجامد.

بهتر است ماشین نبرید

معمولا محل برگزاری آزمون آیلتس شلوغ است و جای پارک کافی پیدا نمی شود. بنابراین بهتر است ماشین شخصی نبرید تا زمانی را صرف پیدا کردن جای پارک نکنید. وسایل نقلیه عمومی بهترین گزینه برای تردد شما در این روز هستند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *