اشتراک گذاری

چرا باید برای یادگیری زبان انگلیسی هزینه کنم؟

4.3/5 - (7 امتیاز)

حتما زمانی که تصمیم گرفتی برای یادگیری زبان انگلیسی اقدام کنی، احتمالا به این نتیجه رسیدی که کلاس خصوصی میتونه سریع تر تو رو به هدفت برسونه. ولی این سوال رو از خودت پرسیدی که چرا باید برای یادگیری زبان انگلیسی هزینه کنم؟ خب تو این مقاله جواب این سوال رو میگیری. پس با من همراه شو تا برات توضیح بدم که چرا باید برای یادگیری زبان انگلیسی هزینه کنی.

۱. میدونستی که داری سرمایه گذاری بزرگی انجام میدی؟

زمانی که اقدام به کسب و یادگیری یه مهارت جدید مثل زبان انگلیسی میکنی باید بدونی که داری سرمایه گذاری بزرگی رو خودت انجام میدی. چرا میگم سرمایه گذاری چون با یاد گرفتن یه مهارت جدید فرصتهای جدیدی تو زندگی شخصی و شغلیت به روت باز میشه. فرصتهایی مثل بدست اوردن شغل بهتر و در نتیجه کسب درآمد بیشتر. واژه سرمایه گذاری رو به این دلیل استفاده میکنم که الان با هزینه کردن برای یادگیری زبان انگلیسی این ضمانت رو میکنی که در آینده قطعا ده ها برابر اون رو بدست میاری. چرا که به لیست تواناییها و قابلیتهات یه مورد بزرگ اضافه میشه که میتونی ازش استفاده های بزرگی بکنی.

۲. این هزینه بهت موقعیت استفاده از تجربیات یه استاد ماهر رو میده

زمانی که برای یادگیری زبان انگلیسی هزینه میکنی باید این موضوع رو مدنطر داشته باشی که تو داری با پرداخت یه هزینه کم از تجربیات چندین ساله یه استاد زبان تو یادگیری، تدریس و بسیاری موارد دیگه استفاده میکنی. در صورتی که اگر قصد داشته باشی خودآموز این کار رو انجام بدی خودت باید سالیان زیادی رو صرف بدست آوردن این تجربیات و اطلاعات کنی. یادت که نرفته زمان تنها منبع انرژی تجدید ناپذیره که باید بدرستی خرجش کنی. پس باید بدونی که این هزینه بهت اجازه استفاده از سالیان تجربه و مهارت و اطلاعات جهت یادگیری سریع و آسان یه مهارت کاربردی رو بهت میده.

۳. یادت باشه که یه مهارت کاربردی رو داری یاد میگیری

یادگیری زبان انگلیسی نه تنها بهت این توانایی رو میده که با مردم کشورهای دیگه ارتباط برقرار کنی و در مورد کشورهای دیگه و فرهنگشون اطلاعات کسب کنی بلکه بهت این امکان رو میده که بتونی از این مهارت کسب درآمد کنی. هنوز اولین کلاس زبانی که بعنوان مدرس توش بودم رو یادمه. خیلی لذت بخشه که میتونی از مهارتی که داری کسب درآمد کنی و به زبان آموزان تو رسیدن به هدفشون کمک کنی. همین الان که این مقاله رو مینویسم تعداد زیادی از بچه هایی که بهشون تو یادگیری زبان کمک کردم و همراهشون بودم تا به هدفشون برسن مشغول کسب درآمد از طریق تدریس هستن. پس زمانی که یه مهارت کاربردی مثل زبان انگلیسی رو یاد میگیری باید بدونی که در قبال هزینه ای که صرف یادگیری زبان میکنی تواناییها و قابلیتهای فوق العاده ای بهت اضافه میشه.

۴. به منابع اموزشی بسیاری دست پیدا میکنی

از اونجاییکه زبان انگلیسی بعنوان زبان بین المللی شناخته میشه و تقریبا به هر کشوری که سفر کنی میتونی براحتی با تسلط به این زبان با مردم ارتباط برقرار کنی، این یه امر طبیعیه که جدیدترین و بروزترین مطالب آموزشی تو زمینه ها و موضوعات مختلف در ابتدا به زبان انگلیسی تولید میشن. میخوام برات از اهمیت یادگیری زبان انگلیسی بگم چون تو بچه های خودم این موضوع رو دیدم که پس از تسلط به زبان انگلیسی تو زمینه کاری خودشون به دلیل دسترسی به اطلاعات جدیدتر به پیشرفتها و ارتقا شغلی بسیاری دست پیدا کردن. پس در ابتدا زمانی که به سوال چرا باید برای یادگیری زبان انگلیسی هزینه کنم فکر میکنی حتما این مورد رو مدنظر داشته باش.

۵. میدونستی تو فقط انگلیسی یاد نمیگیری؟!!!

این یه حقیقت تو علم زبانشناسیه که بعد از یادگیری اولین زبان دوم، یادگیری زبان بعدی بسیار راحت تر و ساده میشه بطوریکه دیگه نیاز بـه شرکت تو کلاس زبان دیگه ای نخواهی داشت. چرا؟ جواب ساده ست. زمانی که انگلیسی یاد میگیری با قسمتهای زبان آشنا میشی و ساختار یک زبان رو درک میکنی و به این اگاهی میرسی که بعنوان مثال برای تقویت مهارت صحبت کردن از چه تمرین ها و فعالیتهایی استفاده کنی که این موارد برای همه زبانها یکسانه. پس یادت باشه که تو فقط انگلیسی یاد نمیگیری. این دقیقا توضیح میده چرا بچه هایی که برای یادگیری زبان انگلیسی هزینه کردن و اون رو یاد گرفتن براحتی میرن سراغ یادگیری زبان بعدی و میتونن اون رو بصورت خودآموز یاد بگیرن.
این دفعه زمانی که این سوال که چرا باید برای یادگیری زبان انگلیسی هزینه کنم اومد تو فکرت جوابهای زیادی براش داری. اگر تا بحال این سوال جلوی شروع یادگیری زبانت رو گرفته، الان میتونی با اطلاعات کامل استارت یادگیری رو بزنی.

پشتیبان همیشگی تو ، آیلتس تیم 

2 پاسخ

  1. بسیار عالی استاد ممنون از وقت و انرژی ک برامون صرف میکنید سالم و سلامت باشید و برقرار

    1. ماموریت بزرگ ما تو آیلتس تیم کمک به بچه هاست تا زبان رو از راه درستش یاد بگیرن. ممنون از این همه انرژی مثبت که به تیم ما میدین.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *