اشتراک گذاری

اهمیت تلفظ درست کلمات انگلیسی

5/5 - (12 امتیاز)

یکی از قسمت های فوق العاده مهم در زبان انگلیسی تلفظ درست کلمات و لغات انگلیسی است. چرا میگم فوق العاده مهم و با اهمیت، چون تلفظ کلمات انگلیسی میتونه باعث بشه که خیلی با کیفیت تر و با اعتماد به نفس بالاتر انگلیسی صحبت کنی. بعلاوه با تلفظ درست کلمات انگلیسی میتونی ارتباط با کیفیت تری داشته باشی. منظورم از ارتباط با کیفیت تر، فهمیده شدنه. یعنی زمانی که تو در حال انگلیسی صحبت کردن هستی، شنونده براحتی متوجه کلماتی که استفاده میکنی و همینطور در نهایت متوجه منظور کلی میشه. در ادامه میخواهیم با جزییات بیشتر در مورد هر کدام از موارد بالا و مهم در تلفظ درست کلمات انگلیسی صحبت کنیم.

با کیفیت صحبت میکنی

این موضوع خیلی مهم و با اهمیته که بتونی زبان انگلیسی رو همونطوری که انگلیسی زبان ها صحبت میکنن، صحبت کنی. اولین مورد تو این قسمت مربوط میشه به تلفظ درست کلمات انگلیسی. زمانی که تو به عنوان زبان آموزسعی میکنی که در سفر یادگیری زبانت کلمات رو بطور درست و صحیح به همراه تلفظ درست اونها یاد بگیری، در نتیجه زمانی که به توانایی صحبت کردن یا اسپیکینگ انگلیسی میرسی، با تلفظ درست و صحیح کلمات این توانایی رو خواهی داشت که انگلیسی رو همونطور که در کشورهای انگلیسی زبان صحبت میشه، صحبت کنی! و این عالیه دوست من. با کیفیت صحبت کردن میتونه به عنوان نشانه ای از توانایی بالای تو در زبان انگلیسی به خصوص در اسپیکینگ انگلیسی باشه. پس حتما رو این موضوع تمرکز کافی داشته باش دوست من.

اعتماد به نفس بالاتری خواهی داشت

زمانی که تسلط کامل در تولید کلمات انگلیسی با تلفظ درست رو داری، قطعا همین کمکت میکنه تا اعتماد به نفست رو رشد بدی. زمانی که اعتماد به نفس تو رشد میکنه، قطعا زمان بیشتری برای پیشرفت در زبان انگلیسی صرف میکنی. زمان بیشتر یعنی پیشرفت بیشتر و سریع تر. موفقیت سریع برات در زبان انگلیسی اتفاق میفته. دوست من اعتماد به نفس نه تنها در یادگیری زبان انگلیسی به عنوان یه محرک و نیروی محرکه قوی عمل میکنه، بلکه تو همه قسمتهای زندگی شخصیت هم میتونی اثر سازنده اون رو ببینی و درک کنی. اعتماد به نفس بالا به مانند بنزین و سوخت برای خودرو هست. خودرو هر چقدر هم که پیشرفته باشه، بدون سوخت توانایی حرکت کردن رو به جلو رو نخواهد داشت دوست من. حس خیلی خوبیه که متوجه میشی کلمات رو طوری تلفظ میکنی که انگلیسی زبان ها اون رو تلفظ میکنن. حتما باید تجربه ش کنی.

بهتر فهمیده میشی

زمانی که این اطمینان رو داری و مطمئنی که تمامی کلمات انگلیسی رو به درستی تلفظ میکنی، هنگام ایجاد ارتباط با انگلیسی زبان ها براحتی فهمیده میشی و تمامی کلمات و جمله هایی که استفاده میکنی چون تو حالت استاندارد تولید میشن براحتی توسط شنونده درک میشن و ارتباط موفق و پایدار و مثبت اتفاق میفته دوست من. این همون نوع ارتباطی هست که میتونه به تو هنگام بستن قراردادهای کاری، جذب شریک تجاری، شروع کار با یک شرکت خارجی، برقراری تماس تصویری با شرکتهای بین المللی، شرکت در سمینارهای خارجی و کسب تخصص بیشتر کمک فوق العده بزرگ و شایانی در برداشتن یک قدم بسیار بزرگ در زندگی شخصی و حرفه ای ت به جلو بکنه. پس ازت میخوام که تمرکز خاصی رو بر روی یادگیری کلمات با تلفظ درست و صحیح داشته باشی دوست من.

بهتر متوجه میشی

یکی از اتفاقات فوق العاده مثبت و باورنکردنی که برای تو دوست خوبم بعد از یادگیری کلمات انگلیسی با تلفظ درست میفته اینه که تو هم بعنوان شنونده خیلی بهتر و راحت تر میتونی تو مکالمه های انگلیسی شنونده فعال باشی. الان برات توضیح میدم که منظورم از شنونده فعال چیه دوست من. یادم میاد که یکی از دوستهام که صاحب شرکت بزرگی هم هست قصد داشت با یکی از شرکت های بزرگ ایتالیایی تو زمینه صنایع قرارداد مهم و سودآوری رو ترتیب بده. ولی اتفاقی که روز ملاقات افتاد این بود که به علت درک ضعیف شنیداری و لیسنینگ ضعیف نتونست متوجه صحبتهای طرف ایتالیایی بشه و به همین سادگی و در کمال ناباوری قرارداد بسیار مهمی رو از دست داد. پس ازت میخوام که به این مسئله فوق العاده مهم دقت کافی داشته باشی. اینکه توانایی درک تمامی جملات و کلمات مورد استفاده توسط مخاطب خودت رو داشته باشی میتونه نتیجه بازی رو در خلی از موقعیت ها به نفع تو عوض کنه دوست من. سریع ترین موفقیتی که در نتیجه یادگیری کلمات با تلفظ درست در زبان انگلیسی برات حاصل میشه اینه که میتونی فیلم ها و پادکستهای انگلیسی رو خیلی راحت تر متوجه بشی.
دوست من، مطالبی رو که برات شرح دادم نتیجه یازده سال فعالیت تو زمینه های مختلف زیان انگلیسی است که با به اشتراک گذاشتن اونها با تو قصد دارم تا بهت یادی برسونم خیلی سریع تر زبان انگلیسی رو از راه درستش یاد بگیری وموفق بشی.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *