اشتراک گذاری

چند اشتباه رایج در یادگیری زبان انگلیسی

5/5 - (4 امتیاز)

اگر جزء آن دسته افرادی هستید که مدتی زبان تمرین کرده و نتیجه ای نگرفته اید، این مقاله شما را نجات خواهد داد! شما بی استعداد نیستید و تنها درگیر چند اشتباه شده اید. اشتباهاتی در مسیر یادگیری زبان انگلیسی وجود دارد که این مسیر را سخت تر می کنند. این خطاها شما را از هدفتان دور می کنند و بعضا با خسته کردن شما، باعث می شوند که قید یادگیری زبان انگلیسی را بزنید. اگر بدانید که اشتباه شما کجاست، می توانید آن را اصلاح کرده و روند آموزش زبان را ادامه دهید. آیلتس تیم امروز با معرفی چند اشتباه رایج در یادگیری زبان انگلیسی همراه شماست. بدون شک با شناختن این خطاها و درست کردن آنها زودتر به هدف خود یعنی یادگیری زبان دست پیدا می کنید.

اشتباهات رایج یادگیری زبان

اهداف دور از دسترس دارید!

بلند پروازی خوب است اما اگر هدف شما دور از دسترس باشد، نمی توانید به آن دست پیدا کنید. مثلا بسیاری از زبان آموزان انتظار دارند در مدت بسیار کوتاهی زبان یاد بگیرند! این امکان پذیر نیست و چنین هدف گذاری هایی اشتباه محض است. یادگیری زبان نیاز به تمرین مداوم دارد و مستلزم صرف زمان مناسب است. اهداف دست نیافتنی، سرعت یادگیری را کاهش می دهد و شما را برای ادامه مسیر سست می کند. بنابراین اهداف خود را به گونه ای تعیین کنید که قابل اجرا و قابل دسترسی باشند.

اهداف دور از دسترس

تنها از یک روش یادگیری استفاده می کنید

دومین اشتباه رایج در یادگیری زبان انگلیسی، تکیه کردن به یک روش است. روشهای یادگیری زبان بسیار متنوع هستند و قبلا آنها را معرفی کرده ایم. هریک از این متدها به سبک و سیاق خاصی نکات و مهارت های زبان را آموزش می دهند. برخی از آنها مهارت شنیداری را تقویت می کنند و برخی در زمینه مکالمه تاثیرگذار تر هستند. تکیه بر یک روش، باعث می شود که شما تنها روی یک مهارت تمرکز کرده و از ابعاد و مهارتهای دیگر انگلیسی غافل شوید. از طرفی کمک گرفتن از روشهای مختلف، یادگیری را برای شما متنوع تر می کند تا خسته نشوید و به مسیرتان ادامه دهید.

توجهی به مهارت لیسنینگ ندارید

مکالمه اهمیت زیادی در یادگیری زبان دارد اما توجه نکردن به مهارت شنیداری هم یکی از اشتباهات رایج در یادگیری انگلیسی به شمار می رود. تقویت مهارت لیسنینگ به دیدن الگوها و همچنین تقویت دایره لغات و دستور زبان و اجتناب از اشتباهات یادگیری زبان کمک می‌کند. تا می توانید موسیقی های انگلیسی گوش کنید و فیلم هیا زبان اصلی ببینید. به این ترتیب لهجه شما هم بهتر خواهد شد.

ترجمه می کنید!

اگر مدام در حال پیدا کردن معادل انگلیسی کلمات مختلف هستید، درواقع دارید یکی از رایج ترین اشتباهات یادگیری زبان را تکرار می کنید. این طبیعی است که بخواهیم ترجمه کنیم، اما اغلب زبان‌ها همه چیز را مشابه زبان دیگر بیان نمی کنند. در نتیجه الگوها متفاوت هستند و علاوه بر معادل انگلیسی یک کلمه، باید آن الگو را نیز یاد بگیرید. بهتر است به جای این که در یک دیکشنری دنبال ترجمه انگلیسی یک کلمه باشید، آن را به صورت انگلیسی در ذهنتان تجسم کنید.

ترجمه کردن

از حرف زدن می ترسید!

در مطالب قبلی هم به این نکته اشاره کردیم که اشتباه، جزئی از یادگیری زبان در مراحل اولیه است. در روزهای ابتدایی، کاملا طبیعی است که اشتباهاتی داشته باشید که به مرور زمان برطرف می شوند. ترس از این اشتباه ها نباید مانع از این شود که شما به انگلیسی صحبت کنید. در این صورت مرتکب یکی از مخرب ترین اشتباهات رایج در یادگیری زبان شده اید. این ترس مانع تلاش‌ کردن شما می‌شود. تعداد کلمات زیادی را به خاطر می سپارید ولی قادر نیستند آن‌ها را در عمل استفاده کنید. هرچه بیشتر صحبت کنید، یادگیری شما بهتر و سریع تر خواهد شد. بنابراین اگر در مراحل ابتدایی یادگیری انگلیسی هستید، ترس از اشتباه را کنار بگذارید و شروع به مکالمه کنید.

خودتان را با زبان جدید وفق نمی ‌دهید

یکی دیگر از اشتباهات شما در مسیر یادگیری زبان انگلیسی، این است که خودتان را به زبان عادت نمی دهید. سعی کنید طوری زبان یاد بگیرید که انگلیسی در زندگی تان جاری باشد. از روشهایی استفاده کنید که علاقه بیشتری به آنها دارید. بخش های مختلف زندگی روزمره خود را به هر شکلی که شده با زبان عجین کنید تا به آن خو بگیرید.

دوره های سخت انتخاب می کنید!

باور اشتباهی وجود دارد مبنی بر این که هرچه برنامه یادگیری زبان دشوارتر باشد، بهتر است. بسیاری بر این باورند که پیچیدگی بیشتر، لزوما به اثربخشی بیشتر منتهی می شود. به همین دلیل بسیاری از زبان آموزان خودشان را از طریق دوره‌های سخت مجبور به یادگیری می کنند و احساس می‌کنند که در حال سرمایه ‌گذاری در یادگیری هستند. این یکی از اشتباهات رایج در یادگیری زبان انگلیسی است که نتیجه ای برای شما به همراه نخواهد داشت. اگرچه زبان یاد گرفتن کار ساده ای نیست و دشواری های خاص خود را دارد، اما نباید دنبال روشهای سخت و پیچیده باشید.

دوره های سخت یادگیری زبان انگلیسی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *