اشتراک گذاری

چالش های یادگیری زبان انگلیسی

5/5 - (5 امتیاز)

امروز در آیلتس تیم، با چالش های یادگیری زبان انگلیسی و بررسی هریک از آنها در کنار شما همراهان همیشگی هستیم. به دلایل مختلفی مثل تحصیل، مهاجرت و یا دلایل دیگر، ممکن است بخواهید زبان یاد بگیرید و یا در میانه ی این مسیر باشید. شما در این مسیر با چالش هایی روبرو هستید که تمام زبان آموزان آنها را تجربه می کنند. مثلا ممکن است در بخش گرامر دچار مشکل شوید یا نوشتن و به خاطر سپردن املای کلمات برایتان سخت باشد. در ادامه این مقاله کاربردی، ما مهم ترین چالش های یادگیری زبان انگلیسی را معرفی کرده و راهکارهایی را برای پیروز شدن بر آنها به شما معرفی می کنیم.

چالش های یادگیری زبان انگلیسی را حل کنید

سیستم املائی انگلیسی

یکی از مهم ترین چالش هایی که زبان آموزان با آن درگیر هستند، سیستم املائی انگلیسی است. این سیستم غیر قابل پیش بینی است و گاهی حروفی در کلمه نوشته می شوند که هیچ گاه خوانده و تلفظ نمی شوند. ممکن است برخی از حروف در شرایط خاصی، به صورت متفاوت تلفظ شوند. همچین گاهی شکل نوشتاری یک حرف یا آوای خاص، حاصل از ترکیب دو یا چند حرف است. موارد زیر مثال هایی برای این چالش هستند:

آوای ow  مثل Found… loud…flour…hour…sour…

آوایo  مثل Pour…Course…court… gourd… mourn…

آوایoo  مثل you…tour…group…coup…

آوایuh  مثل country… cousin…double…

برای حل کردن این چالش، روشهای مختلفی وجود دارد. مثلا می توانید هم زمان بخوانید و گوش کنید و یا هم زمان با خواندن کلمه ای، سعی کنید املای آن را هم تمرین کنید.

زمان ها

دومین چالش یادگیری زبان انگلیسی، مربوط به زمان افعال است. کلمات و پیشوندها و پیشوندهایی که همراه افعال به کار می روند، زمان آنها را تغییر می دهند و ممکن است یادگیری به خاطرسپاری قواعد هر زمان برای شما راحت نباشد. مثلا برای ساخت ماضی بعید در زبان انگلیسی قواعد مشخصی وجود دارد. اما برای حل این مشکل و چالش، بهترین کار تمرین مداوم است.

تعدد معانی

یکی دیگر از چالش های یادگیری زبان انگلیسی، تعدد مفاهیم و معانی کلمات است. در زبان فارسی هم کلماتی هستند که چند معنی دارند، اما فارسی زبان مادری ماست و با این قبیل کلمات به حد کافی آشنایی داریم. این در حالی است که تعدد معانی در انگلیسی می تواند برای زبان آموزان دردسرساز شود. مثلا کلمه game معمولا با مفهوم بازی یا سرگرمی شناخته می شود. اما گاهی این لغت، به معنی مسابقه ای خاص است که در آن به شکار پرندگان و خوردن آنها پرداخته می شود. حتی کلماتی در زبان انگلیسی هستند که گاهی اسم بوده و گاهی در مفهوم فعل به کار برده می شوند. برای حل این مشکل، بهتر است همیشه کلمات را در قالب جمله ها و عبارات یاد بگیرید.

حجم بالای واژه های انگلیسی

حجم بسیار بالا و در حال رشد واژه ها و کلمات هم یکی دیگر از چالش های یادگیری زبان انگلیسی است. به هرحال این زبان بین المللی است و چندان غیر عادی نیست که مدام کلمات جدیدی وارد دایره واژه های آن شود. بسیاری از واژه ها ریشه یونانی، لاتین یا آلمانی دارند و همین مسئله یادگیری آنها را سخت تر می کند. اما لازم نیست شما همه کلمات زبان انگلیسی را بلد باشید. روی واژه هایی تمرکز کنید که مهم تر هستند و بیشتر از آنها استفاده می کنید. همچنین می توانید با گسترده خوانی و فشرده خوانی، سرعت یادگیری را افزایش داده و نگرانی بابت فراموش کردن کلمات نداشته باشید.

 

حجم بالای واژه های انگلیسی

افعال عبارتی

چهارمین چالش در یادگیری زبان انگلیسی، افعال عبارتی هستند. یعنی فعل هایی که تلفیق یک فعل و قید یا یک فعل و گزار یا تلفیق یک فعل و قید و گزاره هستند. حتی توضیح دادنش هم سخت است! مثلا فعل Put را در نظر بگیرید؛ این فعل در همراهی  با up یا up with هم به کار برده می شود. put up یعنی مستقر شدن در جایی برای مدتی و put up with به مفهوم مقاومت کردن یا تحمل کردن چیزی است. همانطور که می بینید خود کلمه put به تنهایی یک معنی دیگر دارد اما وقتی با عبارات up و with ترکیب می شود، مفهوم دیگری پیدا می کند. برخی از افعال عبارتی هم معانی متفاوتی دارند. اگر افعال عبارتی را در قالب یاد بگیرید، احتمالا راحت تر بر این چالش سخت غلبه می کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *