اشتراک گذاری

مزایا و معایب یادگیری زبان انگلیسی در آموزشگاه زبان

4.5/5 - (10 امتیاز)

همونطور که تو پست قبلی در مورد روشهای یادگیری زبان انگلیسی توضیح دادم برات، یکی از روش های یادگیری زبان انگلیسی تو آموزشگاه هست. که میتونم بگم اولین انتخاب هر زبان آموز میتونه باشه. مزایا و معایب یادگیری زبان انگلیسی در آموزشگاه خیلی موارد زیادیه که تو این مقاله میخوایم در موردش صحبت کنیم. البته این رو هم بگم که هر زبان آموزی باید رد مورد مزایاو معایب یادگیری زبان انگلیسی در آموزشگاه حتما اطلاع داشته باشه تا بتونه به نتیجه ی خوبی برسه.

مزایای یادگیری زبان انگلیسی در آموزشگاه زبان

1- یادگیری در قالب گروه

یکی از مزایای بزرگ یادگیری زبان انگلیسی در آموزشگاه اینه که زبان آموزان یادگیری زبان رو تو گروه تجربه میکنن. این در عین حال هم میتونه خوب باشه و هم بد که ما در اینجا در مورد مزایای اون صحبت میکنیم. اینکه زبان آموز خودش رو بین بچه هایی میبینه که همه تقریبا تو سطح خودش هستن بهش حس خوبی میده و بعضا میتونه ازشون کمک بگیره و همینطور میتونن مطالبی رو که یادگرفتن با هم به اشتراک بگذارن. این موضوع میتونه فوق العاده مهم باشه چون بعضی اوقات بچه ها ترجیح میدن سوالاتشون رو از همکلاسی های خودشون بپرسن تا اینکه اون رو پیش استادشون ببرن. این میتونه یکی از مزایای یادگیری زبان انگلیسی باشه.

2- جو دوستانه کلاس زبان

وقتی که شما آموزشگاه رو بعنوان روش یادگیری زبان انتخاب میکنی، چون تو کلاسی هستی که با هم سن و سالهای خودت یادگیری زبان رو تجربه میکنی، قاعدتا یه جو دوستانه تو کلاس بوجود میاد که میتونی حتی دوستهای جدید هم پیدا کنی. این مورد از اونجایی اهمیت داره که من خودم هنوز با دوتا از دوستهای اولین کلاس زبانی که رفتم در ارتباطم و حتی یکی از اونها همین الان تو گروه آموزشی آیلتس تیم مشغول تدریسه. پس از این فرصت فوق العاده استفاده کن.

3- فرصت شرکت در فعالیت های گروهی

چون تو کلاس داری یادگیری زبان رو تجربه میکنی که گروهیه، این فرصت رو داری که تو فعالیت های گروهی و بازی های گروهی مرتبط با یادگیری زبان شرکت کنی. فعالیتهای مفیدی مثل بحث، گفتگوی دو نفره، نقش آفرینی، آواز خوانی گروهی و خیلی فعالیت های مفید و سازنده دیگه که بهت تو یادگیری زبان انگلیسی کمک میکنه. پس اگر آموزشگاه زبان رو بعنوان روش یادگیری زبان انگلیسی انتخاب کردی حتما تو این فعالیت ها تو کلاس زبان شرکت کن و زبانت رو بهتر کن.

4- شهریه مناسب

یکی از مزایای یادگیری زبان انگلیسی در آموزشگاه اینه که برای هر ترم شهریه زیادی لازم نیست پرداخت کنی و این مزیت باعث میشه که تعداد بیشتری از بچه ها بتونن از این فرصت یادگیری استفاده کنن.

معایب یادگیری زبان انگلیسی در آموزشگاه زبان

1- استادهای مختلف رو تجربه میکنی

یکی از معایب بزرگ یادگیری زبان در آموزشگاه زبان اینه که هر ترم استاد جدیدی رو تجربه میکنی که این موضوع تو تهران و کرج بسیار بیشتره چون تعداد استادهای زبان بسیار زیاده. نکته منفی این مورد اینه که بعد از تقریبا هر یک ماه و نیم و یا دو ماه که شما با روش تدریس و انتقال مطالب استادتون آشنا شدین، باید دوباره تو ترم جدید به روش تدریس استاد جدید عادت کنین و این موضوع تا پایان دوره آموزش ادامه خواهد داشت.

2- دوره آموزشی طولانی

به نظر من بزرگترین نکته منفی یا یکی از بزرگترین معایب یادگیری زبان در آموزشگاه زبان اینه که شما از ابتدای ورود به آموزشگاه تا پایان، زمانی در حدود 3 تا 4 سال رو باید در نظر بگیرین. بخاطر دوره آموزشی طولانی، گاها دیده میشه که بچه ها و زبان آموزان بخاطر تغییر در برنامه زندگی شخصی شون امکان ادامه دوره رو بعد از یک سال ندارند و این موضوع اصلا مساعد نیست. چون تو زندگی شلوغ و مدرن امروزه بعضی اوقات برنامه ریزی برای دنبال کردن هدفی در کنار هدف های دیگه زندگیت برای 2 یا 3 سال واقعا مشکل میشه.

4-عدم ارزیابی دقیق بچه ها

یکی از اهداف بچه ها و زبان آموزان برای شرکت وانتخاب آموزشگاه زبان جهت یادگیری زبان انگلیسی اینه که صحبت کردنشون خوب بشه. در صورتی که تمامی مواردی که دانش بچه ها رو مورد ارزیابی قرار میده عموما بصورت کتبی و نوشتاری برگزار میشن که این موضوع امکان درک هر گونه ضعف تو مهارت صحبت کردن رو از آموزشگاه زبان میگیره. این مورد هم یکی از معایب یادگیری زبان در آموزشگاه زبان هست که میتونه با تنظیم و استفاده از روش های جدید ارزیابی زبان اون رو رفع کرد. گاها حتی دیده میشه که بچه ها بدون اینکه توانایی واقعی ارتقا به سطوح بالاتر رو داشته باشن بصورت اتوماتیک وار تو آموزشگاه زبان به سطوح بالاتر میرن و این اصلا موضوع خوبی نیست.
تمامی مواردی که بعنوان مزایا و معایب یادگیری زبان در آموزشگاه زبان ذکر شد تنها مهم ترین آنها بود. اگر شما هم مطلبی به نظرت میرسه که تو این دسته قرار میگیره حتما نظرترو با ما به اشتراک بگذار.

2 پاسخ

  1. آموزش تو آموزشگاه واقعا از نظر من وقت تلف كردنه ،مخصوصا تو شهرستانهاي كوچيك ،همه ي اين موسسه هاي زبان متاسفانه ديد بيزينسي پيدا كردن و اصلا توجهي ب كيفيت ندارند

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *