اشتراک گذاری
Share on whatsapp
Share on telegram
Share on linkedin
Share on facebook
Share on email
  • بلاگ
  • اهمیت یادگیری زبان انگلیسی برای کودکان

اهمیت یادگیری زبان انگلیسی برای کودکان

امروزه آموزشگاه ها، موسسات و صفحات آموزش زبان انگلیسی در فضای مجازی، تبلیغات بسیاری برای آموزش زبان به کودکان دارند. این مسئله نشان می دهد که یادگیری زبان برای کودکان مهم است و باید به فکر انتخاب روشی مناسب باشیم تا فرزندانمان از سن پایین، وارد مسیر یادگیری زبان دوم شوند. اما دلیل این اهمیت و تاکید چیست؟ چه ضرورتی دارد که کودکان زبان دوم آن هم انگلیسی بلد باشند؟ امروز در خصوص اهمیت یادگیری زبان انگلیسی برای کودکان صحبت می کنیم.

علت اهمیت یادگیری زبان انگلیسی برای کودکان چیست؟

زبان انگلیسی به نوعی زبان دوم بیشتر کشورهای جهان است. در بسیاری از کشورهای اروپایی و آمریکایی و کشورهایی که قطب علمی یا تجاری محسوب می شوند، افراد به وسیله زبان انگلیسی با یکدیگر  ارتباط برقرار می کنند. شرط پذیرش در بسیاری از دانشگاه های معتبر جهان، تسلط بر زبان انگلیسی است و به نوعی می توان این زبان را زبان علمی دنیا دانست. اما این چه ارتباطی به کودکان دارد؟ بدیهی است که وقتی افراد از سنین پایین شروع به یادگیری زبان کنند، هنگام انتخاب دانشگاه و مسیر شغلی و تحصیلی شان آزادی عمل بیشتری خواهند داشت. به عنوان مثال شخصی که در سن 20 سالگی قصد مهاجرت به یکی از کشورهای اروپایی دارد، اگر زبان بلد باشد عملا یک مرحله پیش خواهد بود. مقایسه کنید با کسی که ناچار است حداقل 6 ماه تا یک سال زمان برای یادگیری انگلیسی بگذارد. با این حال دلایل بسیار محکم و مهم دیگری هم برای اهمیت یادگیری زبان انگلیسی برای کودکان وجود دارد که در ادامه بیشتر راجع به آنها صحبت خواهیم کرد.

کودک با یادگیری انگلیسی، با افراد بیشتری ارتباط برقرار می کند

کودکی که زبان انگلیسی بلد است، می تواند با افراد بیشتری معاشرت داشته باشد. او قادر است دوستانی از کشورهای دیگر داشته باشد تا به این وسیله با فرهنگ های دیگر نیز آشنا شود. نیازی به توضیح نیست که ارتباطات متنوع و موثر تا چه اندازه به رشد شخصیتی افراد آن هم از سنین پایین کمک می کنند.

اهمیت یادگیری زبان انگلیسی برای کودکان

توانایی کودکان دو زبانه در صحبت کردن به زبان مادری بیشتر است

شاید کمی عجیب باشد اما این مورد به اثبات رسیده است که کودکانی که زبان انگلیسی یاد می گیرند، توانایی بیشتری برای صحبت کردن به زبان مادری شان دارند. اگرچه برخی معتقدند یادگیری زبان دوم کودک را گیج می کند، اما با توجه به این که کودک یک مهارت جدید یاد می گیرد، در صحبت کردن به زبان مادری و درک قواعد آن نیز موفق تر عمل می کند.

افزایش سرعت یادگیری در کودکان دو زبانه

یکی از مهم ترین دلایل اهمیت یادگیری زبان انگلیسی برای کودکان، این است که سرعت یادگیری را در آنها افزایش می دهد. کودکانی که زبان انگلیسی را یاد می گیرند و در این مسیر تلاش می کنند، یادگیری بهتر، روان تر و سریع تری هم در دیگر حوزه ها دارند.

یادگیری زبان باعث افزایش نمرات دانش آموزان می شود 

تحقیقات انجام شده در مدارس نشان داده است دانش آموزانی که از سنین پایین تر یادگیری زبان را شروع کرده اند، نمرات بهتری در امتحانات مدرسه کسب می کنند.

یادگیری زبان در کودکی، باعث تقویت گوش موسیقیایی می شود

مطالعات نشان می دهد کودکانی که از سن پایین یادگیری زبان را شروع کرده اند، در زمینه موسیقی بسیار موفق تر عمل می کنند. به ویژه اگر روش آموزشی مورد استفاده برای آنها همراه با موسیقی و شعر باشد، خود به خود موجب تقویت گوش موسیقیایی می شود.

یادگیری زبان در کودکی، باعث تقویت گوش موسیقیایی می شود

افزایش مهارت های شغلی و کسب درآمد در آینده

فردی که از کودکی زبان یاد گرفته است، در نوجوانی و جوانی موقعیت های شغلی متنوع تری را پیش روی خود خواهد داشت. او می تواند مهارت های خود را در جهت رسیدن به مشاغل بهتر و درآمدهای بیشتر شکل داده و تقویت کند. افراد دو زبانه می توانند وارد مشاغلی همچون گردشگری بین المللی، مترجمی و … شده و موفقیت های مالی بسیاری را کسب کنند که افرادی که زبان انگلیسی بلد نیستند، بهره چندانی از آنها نمی برند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *