اگر شما قصد تحصیل در کشورهای خارجی را داشته باشد قاعدتا باید با آزمون رایتینگ آکادمیک مواجه شوید و اگر جهت کار متقاضی مهاجرت به کشورهای خارجی باشد باطبع آزمون رایتینگ جنرال از شما گرفته خواهد شد. در ادامه توضیحات کامل در مورد هر دونوع رایتینگ آکادمیک و جنرال و همچنین تفاوتهای این دو با جزییات را خواهید خواند. تایم اختصاص یافته به هر آزمون یک ساعت است و بخش اول این دو آزمون با هم متفاوت است.

آزمون رایتینگ آیلتس آکادمیک

بخش اول

در بخش اول رایتینگ آیلتس آکادمیک شما موظف به توصیف، خلاصه سازی و همینطور توضیح یک نمودار، دیاگرام و یا تصویری که نحوه انجام یک پروسه را نمایش می دهد خواهید بود. در این بخش شما تنها بیستدقیقه زمان دارید تا حداقل 150 کلمه در مورد تصویر و یا نمودار داده شده بنویسید. البته لازم به ذکر است که در نگارش لازم است که از فرم نوشتاری استاندارد توصیف نمودار آیلتس پیروی کنید، در غیر اینصورت نمره از دست خواهید داد. جها آشنایی شما با این بخش از رایتینگ آکادمیک یک نمونه از این گونه سوالات در زیر به شمان نشان داده شده است:

در این بخش از آزمون ممکن است که شما با انواع نمودار از قبیل میله ای، دایره ای و همچنین انواع جدول و یا حتی نقشه نیز مواجه شوید پس در نتیجه لازم است که قبل از آزمون آمادگی کامل و همینطور آشنایی کامل با انواع سوالات ممکن در این بخش را داشته باشید. جهت آشنایی با انواع سوالات بخش اول رایتینگ آیلتس به قسمت نمونه سوالات رایتینگ آکادمیک مراجعه نمایید.

 

رایتینگ آیلتس جنرال

بخش اول

در این بخش شما باید نمه ای در رابطه با موضوع داده شده بنویسید که همانند بخش اول رایتینگ آکادمیک زمان داده شده 20 دقیقه می باشد و حجم نامه نباید کمتر از 150 کلمه باشد. در این بخش سوالاتی که به شما داده می شود در یکی از سه بخش:
1-رسمی
2-نیمه رسمی
3-غیر رسمی

قرار می گیرد. مسلم است که با توجه به نوع موضوع داده شده، جهت کسب حداکثری نمره شما ملزم به رعابت ادبیات مرتبط با هر سبک خواهید بود. در عکس رو به رو نمونه ای از سوال نامه نگاری آیلتس را مشاهده می کنید:
در اینجا لازم به ذکر این نکته است که نامه شما باید تمامی موارد اشاره شده در موضوع نامه را پوشش دهد.

بخش دوم

در این بخش نیز همانند بخش دم رایتینگ آکادمیک شما نیاز به نوشتن مقاله ای در مورد موضوع داده شده می باشد. اگرچه این امکان وجود دارد که موضوع داده شده عمومیت بیشتری نسبت به موضوعات داده شده در رایتینگ آکادمیک داشته باشد.

5/5 - (1 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *