آزمون آیلتس در دو نوع جنرال(General) و آکادمیک(Academic) برگزار می شود که تقریبا در نیمی از مفاد آزمون با یکدیگر متفاوت می باشند.
آزمون آیلتس آکادمیک جهت تحصیل در کشورهای خارجی
Writing
این بخش شامل دو قسمت می باشد که در بخش اول از شما خواسته می شود که یک نمودار، جدول و … را حداقل در 150 کلمه و در زمان 20 دقیقه توضیف کنید. در بخش دوم شما باید مقاله ای در قالب آیلتس در زمان 40 دقیقه بنویسید که البته مقاله شما باید بیشتر از 250 کلمه باشد. زمان کلی این قسمت در مجموع یک ساعت می باشد.
Reading
در این بخش شما با سه متن آکادمیک مواجه می شوید که هر متن حاوی 600 تا 800 کلمه می باشد. شما باید در مجموع به 40 سوال در مدت زمان یک ساعت پاسخ دهید.
Speaking
این بخش از آزمون که شامل سه بخش می باشد در مجموع بین 11 تا 14 دقیقه بطول می انجامد و شما باید به سوالات مطرح شده توسط آزمون گیرنده و یا مصاحبه کننده پاسخ دهید.
Listening
مدت زمان این بخش 40 دقیقه می باشد که شما باید در مجموع به 40 سوال مرتبط در مدت زمان 30 دقیقه پاسخ دهید. در انتها 10 دقیقه زمان جهت انتقال جوابها به برگه پاسخنامه داده می شود.

آزمون آیلتس جنرال جهت مهاجرت به کشورهای خارجی
این آزمون بیشتر حوزه های ارتباط روزمره را مورد ارزیابی قرار میدهد از آنجاییکه بیشتر مناسب متقاضیان مهاجرت به کشورهای دیگر می باشد. در این نوع آیلتس آزمونهای اسپیکینگ و لیسنینگ مشابه آزمون آیلتس آکادمیک می باشد. ولی در بخش های ریدینگ و رایتینگ به نحوی با آزمون آکادمیک متفاوت می باشد.
Writing
بخش دوم آزمون رایتینگ کاملا مشابه با آیلتس آکادمیک می باشد به این معنی که شما در مدت زمان 40 دقیقه موظف به نوشتن یک مقاله در باره موضوع داده شده می باشید. اگرچه، در بخش اول شما به جای نوشتن توصیف نمودار باید نامه ای در رابطه با موضوع داده شده بنویسید. مدت زمان کل آزمون رایتینگ یک ساعت می باشد.
Reading
در این قسمت همچنان شما باید تعداد 40 سوال را در مدت زمان یک ساعت پاسخ دهید اگرچه متون داده شده در این آزمون به طور کامل از آزمون آکادمیک متفاوت می باشند.

5/5 - (1 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *